Jump to content

Liječničko povjerenstvo


kira

Preporučene objave

prije 6 sati , zis je napisao:

Uredba o izmjenama i dopunama Uredbe o metodologijama vještačenja

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_06_56_1142.html

Dakle, sada ce nas legalno vjestaciti pedijatri, kao sto su mene, i nemamo vise osnova zaliti se na to. 

Ni rijec nigdje o pravu na izuzece vjestacenja u odredjenom podrucnom uredu. 

Dobili smo nova prava ali ne i pravdu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedoumica,..Ja sam bio na vještačenju u HZMIO-(vijeće viših vještaka,..)u mjesecu veljači 2018.g, do sada nisam dobio nalaz niti rješenje.

Postupak po žalbi i presudama Upravnog suda vodim od 2007.g, no uvijek isto,(rješenje, upravni sud poništi, ponovno vještačenje pa sve ispočetka), dakle još uvijek nemam nalaz i rješenje od zadnjeg vještačenja,..postupak vodim za povećanje invalidnosti trenutačno imam 20 % za stalno.

Sada me teta iz HZMO zove i traži da postupak moram provest od početka kako je po novom zakonu, dakle od KBC, pa nadalje,..mislim da nisu u pravu,

Lijepo molim Vaša mišljenja i iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kira je napisao:

Sada me teta iz HZMO zove i traži da postupak moram provest od početka kako je po novom zakonu, dakle od KBC, pa nadalje,..mislim da nisu u pravu,

Poštovani,

Prema odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima:

Članak 197.

(1) Zahtjevi podneseni za ostvarivanje prava temeljem Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.) koji nisu riješeni do stupanja na snagu ovoga Zakona riješit će se temeljem propisa koji su vrijedili na dan podnošenja zahtjeva, ako je to povoljnije za podnositelja zahtjeva ili ako je tako određeno ovim Zakonom.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, postupci u svezi s ostvarivanjem prava iz članaka 35. i 54. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.) koji nisu riješeni do stupanja na snagu ovoga Zakona riješit će se temeljem propisa koji su vrijedili na dan pokretanja postupka.

 

 

Članak 198.

Revizija prvostupanjskih rješenja u predmetima koju obavlja Ministarstvo, uključujući i reviziju koju obavlja Povjerenstvo za reviziju invalidnosti u Ministarstvu, a koja nije završena do stupanja na snagu ovoga Zakona, dovršit će se po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.).

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,..! dali ima netko ko vodi postupak priznvanja prava HRVI(povećanj, omjer i sl.), po starom zakonu zapravo unatrag nekolko godina,..ja isti vodim od 2007.g,..još nije pravomoćno riješen.,,

Dakle, moje pitanje je dali se postupak vodi  po starom ili novom zakonu.

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Prije 37 minuta, Šime2 je napisao:

Prije mjesec dana sam predao dokumentaciju u HZMO za ocjenu radne sposobnosti. Zna li netko u kojem vremenu se može očekivati poziv za vještačenje? Postoji li nekakav zakonski rok?

Računaj iza godišnjih. Sada je vrijeme godišnjih. Tamo negdje za cca mjesec, mjesec i pol očekuj termin. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , jmikulc5 je napisao:

Pozdrav!

Ja sam prošle godine u travnju predao dokumentaciju za komisiju u Vukovaru ( da me iz profesionalne prebace u opću ) i evo još dan danas nisam dobio ni poziv nit me ko zvao....nisu valjda svi pomrli, .... ejbga...

Zovi i pitaj ih kaj je s time. Piši požurnice. Dosađuj im sve dok ne riješe tvoj slučaj. Sve je moguče, da se tvoj predmet zagubio i to je moguče. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Pozvan sam na liječnički preglem u KBC poliklnika , a temeljem upute Vijeća viših vjštaka iz ZG, postupak vodim još 2007.g, dali je netko proveo ovaj postupak,

Hvala

 

Odazvao sam se pregledu(vrlo iscrpno uzeta anamneza/s pregledom liječničkih nalaza), uz to obavljen iscrpan razgovor, od prvog do zadnjeg, dakle sve detaljno,,(od rođenja do danas),

Liječnica govori da će to još jednom sve zažeti i polsati u ZG vještacima,..a sada nastavljam sa čekanjem da me pozovu, i najvjerojatnije daju svoj konačan sud,..inače sve to skupa čekam od 08.veljače 2018.g, kada sam već bio mod vještaka.

Ako netko ima slična iskustva neka dojavi !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , kira je napisao:

Odazvao sam se pregledu(vrlo iscrpno uzeta anamneza/s pregledom liječničkih nalaza), uz to obavljen iscrpan razgovor, od prvog do zadnjeg, dakle sve detaljno,,(od rođenja do danas),

Liječnica govori da će to još jednom sve zažeti i polsati u ZG vještacima,..a sada nastavljam sa čekanjem da me pozovu, i najvjerojatnije daju svoj konačan sud,..inače sve to skupa čekam od 08.veljače 2018.g, kada sam već bio mod vještaka.

Ako netko ima slična iskustva neka dojavi !

Koliko se tih vještačenja mora proći i gdje se provode?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam krenu

prije 6 sati , Šime2 je napisao:

Koliko se tih vještačenja mora proći i gdje se provode?

Jasam krenuio po starom zakonu još 2004.g,.dosta toga se mijenjalo od tada, ni sam ne znam koliko i kako,..liječim se koristim lijekove, oni me zovu "vještače" u zadnje vrijeme sve u ZG, postupak se obnavlja, valjda nešto griješe, sve od 2004.g,

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Šime2 je napisao:

Koliko se tih vještačenja mora proći i gdje se provode?

Što se tiče statusa hrvi-a, mora se proći 3 vještaćenja, svakih godinu do dvije dana , zavisi kada se stigne na red. Nakon trećeg vještačenja se uglavnom dobije status za trajno ( ali ne mora biti jer sve zavisi od medicinske dokumentacije i kontinuiteta i intenziteta liječenja. Tako da isto kao i na prvoj , tako i na drugoj ili trećoj komisiji , komisija može donijeti negativnu ocjenu po onoga tko traži status. Može a ne mora, isto kao  i pozitivnu ). U godinama, znači računaj oko 4 do 6 godina odlazaka na te tri komisije za status hrvi.

Ovo što se spominje u ovoj temi, bolnice i razgovori sa liječnicima, toooo je tek početak početaka. Abeceda što bi se reklo, bez čega se ne može započeti traženje ikakvog statusa vezano za DR.

Što se tiče komisija za mirovinu pri hzmo, to ne znam točno ali otprilike ima i tu i komisija i godina. Nije to sve tako baš na brzinu.

Radi se o godinama ( barem 3 do 5 , to je najmanje ) da bi se ostvario neki trajni status. Kod mene je trajalo 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se,..kako je koja vlast dolazila Ministri, sve je kretalo od početka, novi zakon nova pravila, naša posla,.trebalo je biti uporan, u liječničkim nalazima,liječenjima i sve to pratiti, no kako sve dokazati što je bilo tako davno, primjerice liječnici psihijatri u mom KBC nemaju liječničku dokumentaciju do 2005.g, prije se vodilo na škartocima a sada na računalima,..

No sada se ponovo pita i traži primjerice ratni put pa i tamo gdje je nekad dostavljen,..koliko je samo umrlih koji su primjerice nešto znali o tvojoj prošlost,..zaboravljaju se imena osobe, postrojbe i sl..

Zašto se sve od početka nije pojednostavilo, (zakon,pravilnik,.),..no svaka vlast htjela je dodovravanje,(glasovi) s novim pravilima i obećanjima koja samo što stupe na snagu s primjenom,,,slijede nova jer su novi izbori,..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, kira je napisao:

Slažem se,..kako je koja vlast dolazila Ministri, sve je kretalo od početka, novi zakon nova pravila, naša posla,.trebalo je biti uporan, u liječničkim nalazima,liječenjima i sve to pratiti, no kako sve dokazati što je bilo tako davno, primjerice liječnici psihijatri u mom KBC nemaju liječničku dokumentaciju do 2005.g, prije se vodilo na škartocima a sada na računalima,..

No sada se ponovo pita i traži primjerice ratni put pa i tamo gdje je nekad dostavljen,..koliko je samo umrlih koji su primjerice nešto znali o tvojoj prošlost,..zaboravljaju se imena osobe, postrojbe i sl..

Zašto se sve od početka nije pojednostavilo, (zakon,pravilnik,.),..no svaka vlast htjela je dodovravanje,(glasovi) s novim pravilima i obećanjima koja samo što stupe na snagu s primjenom,,,slijede nova jer su novi izbori,..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Šime2 je napisao:

Nisu normalni! Predao sam dokumentaciju za mirovinu, pa od čega da čovjek živi ako to toliko traje. Dignut ću ruku na sebe pa nek se brinu o mojoj obitelji, ionako mi je pun kufer svega.

Predao si dokumentaciju za mirovinu ( invalidsku) ili za priznavanje statusa RVI ( dvije odvojene stvari )  ?

Misliš da će  nešto ubrzati ako digneš ruku na sebe ? Tek će se onda usporiti jer nisi u mirovini i nemaš status RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, buda2 je napisao:

Predao si dokumentaciju za mirovinu ( invalidsku) ili za priznavanje statusa RVI ( dvije odvojene stvari )  ?

Misliš da će  nešto ubrzati ako digneš ruku na sebe ? Tek će se onda usporiti jer nisi u mirovini i nemaš status RVI.

Za mirovinu Buda , HRVI imam 40%! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Šime2 je napisao:

Nisu normalni! Predao sam dokumentaciju za mirovinu, pa od čega da čovjek živi ako to toliko traje. Dignut ću ruku na sebe pa nek se brinu o mojoj obitelji, ionako mi je pun kufer svega.

Možeš tražiti privremenu isplatu mirovine. Tako nekako se zove. Barem se moglo prije. Daju ti određeni dio mirovine , npr. 2000 ili 2500 kn, do pravomoćnog rješenja.

Raspitaj se u područnom uredu kod pravnih službi u svom nadležnom hzmo.

Za tvoju kao ni za moju djecu se neće brinuti nitko dobro kao mi sami. A ponajmanje država. Zato ne lupetaj gluposti ako ti je stalo do djece i njihove budućnosti. Stisni zube i strpi se jedno vrijeme . Riješit će se sve. 

Sretno ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Kompa je napisao:

Možeš tražiti privremenu isplatu mirovine. Tako nekako se zove. Barem se moglo prije. Daju ti određeni dio mirovine , npr. 2000 ili 2500 kn, do pravomoćnog rješenja.

to može tražiti kad dobije rješenje o mirovini i čeka izračun....meni se čini da on čeka poziv na vještaćenje ili dobijanje rješenja da je u mirovini....tako da od toga ništa.......

prije 11 sati , Kompa je napisao:

Za tvoju kao ni za moju djecu se neće brinuti nitko dobro kao mi sami.

slažem se.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mister-X je napisao:

to može tražiti kad dobije rješenje o mirovini i čeka izračun....meni se čini da on čeka poziv na vještaćenje ili dobijanje rješenja da je u mirovini....tako da od toga ništa.......

slažem se.....

Mister x, u pravu si, moje pitanje je bilo koliko se čeka vještačenje od predaje dokumentacije. Nije mi jasno da ne postoji neki zakonski rok u kojem te moraju pozvati. Moj predmet se odnosi na vještačenje za mirovinu jer invalidnost imam od 94. godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Šime2 je napisao:

Nisu normalni! Predao sam dokumentaciju za mirovinu, pa od čega da čovjek živi ako to toliko traje. Dignut ću ruku na sebe pa nek se brinu o mojoj obitelji, ionako mi je pun kufer svega.

Nisi li Ti na bolovanju pa ipak nešto primaš ? Čitam na forumu da se ima 100% bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, buda2 je napisao:

Nisi li Ti na bolovanju pa ipak nešto primaš ? Čitam na forumu da se ima 100% bolovanje.

Nema toga više, Buda! Zvala je moja doktorica pravnu službu u HZMO i mogu dobivati zajamčeno bolovanje ali ne više 100%, kao nekad, po onom obrascu DR. Dobivam bolovanje, ali to je 40% moje plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Šime2 je napisao:

Nema toga više, Buda! Zvala je moja doktorica pravnu službu u HZMO i mogu dobivati zajamčeno bolovanje ali ne više 100%, kao nekad, po onom obrascu DR. Dobivam bolovanje, ali to je 40% moje plaće.

Nisam u "trendu".davno sam otišao  mirovinu (2002) pa onda ne poznam "cake" za bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan... vidim da ima otvorenih sto tema i ne znam gdje bih se obratila. Moj otac je pokusao sad u par navrata predati dokumentaciju da bi ostvario tih 20% al svaki put kad dode oni mu kazu drugcije, predaje dokumentaciju u vukovaru, nikakvu mirovinu nema i trenutno radi al sezonski, ima 1508 dana sve ratnog sektora. Pa bih vas molila da mi kazete sto mu treba tocno od dokumentacije i kako dobiti svog referenta, jer dama koja je bila tamo kaze treba referent a ne kaze kako ga dobiti. Pa bih vas molila da nam pomognete sta gdje kako i na koji nacin da ostvari svoja prava?? Hvala unaprijed

Da se nadovezem samo status branitelja ima i nista vise.. pomoc molim vas 

uređeno: od Amandic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Amandic je napisao:

Dobar dan... vidim da ima otvorenih sto tema i ne znam gdje bih se obratila. Moj otac je pokusao sad u par navrata predati dokumentaciju da bi ostvario tih 20% al svaki put kad dode oni mu kazu drugcije, predaje dokumentaciju u vukovaru, nikakvu mirovinu nema i trenutno radi al sezonski, ima 1508 dana sve ratnog sektora. Pa bih vas molila da mi kazete sto mu treba tocno od dokumentacije i kako dobiti svog referenta, jer dama koja je bila tamo kaze treba referent a ne kaze kako ga dobiti. Pa bih vas molila da nam pomognete sta gdje kako i na koji nacin da ostvari svoja prava?? Hvala unaprijed

Da se nadovezem samo status branitelja ima i nista vise.. pomoc molim vas 

Od koje bolesti se liječi Vaš otac? Treba otići u ured za branitelje ( referent koji je zaposlen u uredu ) i tamo će dobiti informacije koje dokumente ,osim naravno medicinske dokumentacije, treba prikupiti da bi pristupio komisiji za utvrđivanje statusa RVI.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

Od koje bolesti se liječi Vaš otac? Treba otići u ured za branitelje ( referent koji je zaposlen u uredu ) i tamo će dobiti informacije koje dokumente ,osim naravno medicinske dokumentacije, treba prikupiti da bi pristupio komisiji za utvrđivanje statusa RVI.

 

Jel se vaš otac liječio od neke bolesti kao posljedicua Domovinskog rata? Jel ima liječničku dokumentaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Od koje bolesti se liječi Vaš otac? Treba otići u ured za branitelje ( referent koji je zaposlen u uredu ) i tamo će dobiti informacije koje dokumente ,osim naravno medicinske dokumentacije, treba prikupiti da bi pristupio komisiji za utvrđivanje statusa RVI.

 

Svar je u tome da se ne lijeci, niti je ikako bio na lezanju ili lijecenju u bolnici, osim onog braniteljskog sistematskog. zadnji put je zakasnio s predajom. A gde koge rade tamo svaka ima svoju pricu sto treba. Stoga sam se i obratila ovdje. Ipak hvala otici cemo tamo pa cemo vidjeti sto dalje. Uglavnom krecemo od pocetka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Amandic je napisao:

Moj otac je pokusao sad u par navrata predati dokumentaciju da bi ostvario tih 20%

 

prije 2 sati , Amandic je napisao:

Svar je u tome da se ne lijeci, niti je ikako bio na lezanju ili lijecenju u bolnici, osim onog braniteljskog sistematskog. zadnji put je zakasnio s predajom.

a šta će predati ako se uopče ne liječi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Amandic je napisao:

Svar je u tome da se ne lijeci, niti je ikako bio na lezanju ili lijecenju u bolnici, osim onog braniteljskog sistematskog. zadnji put je zakasnio s predajom. A gde koge rade tamo svaka ima svoju pricu sto treba. Stoga sam se i obratila ovdje. Ipak hvala otici cemo tamo pa cemo vidjeti sto dalje. Uglavnom krecemo od pocetka. 

Kako je mogao zakasniti sa predajom ( predpostavljam 2005) ako se uopće ne liječi ? Šta je mogao predati onda a šta može sada ako nije nikada bio kod doktora ? Osnova za utvrđivanje statusa RVI je medicinska dokumentacija koja dokazuje bolest kao posljedicu sudjelovanja u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

Možeš tražiti privremenu isplatu mirovine. Tako nekako se zove. Barem se moglo prije. Daju ti određeni dio mirovine , npr. 2000 ili 2500 kn, do pravomoćnog rješenja.

Raspitaj se u područnom uredu kod pravnih službi u svom nadležnom hzmo.

 

Akontacija mirovine je bila 1600 kuna dok ne utvrde da li si prof. ili opća i postotak rat/mir. Ja sam čekao 9 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , buda2 je napisao:

Kako je mogao zakasniti sa predajom ( predpostavljam 2005) ako se uopće ne liječi ? Šta je mogao predati onda a šta može sada ako nije nikada bio kod doktora ? Osnova za utvrđivanje statusa RVI je medicinska dokumentacija koja dokazuje bolest kao posljedicu sudjelovanja u 

Da tada je zakasnio, onda je bio lijecnik koji mu je rekao da je zakasnio i da priceka izmjenu zakona, stoga on je krenio s lijecenjem al je zakasnio s predajom. Predao je danas sto je mogao i ima on lijecnicku dokumentaciju ali je ona dosta stara, i napokon je dobio referenticu danas koja mu je sve lijepo objasnila i rekla da vjerojatno to nece proci al da se naruci kod doktora i da svaki 6 mjeseci moze predati opet. Sve ja to znam da je potrebna dokumentacija al je nama bilo bitno odakle kreniti posto su nam svaki puta drugacije rekli.. hvala puno na inf pomogle su i napokon smo se pomaknili s mrtve tocke ? znam da sam bila nedorecena al iskreno nisam ni znala kako tocno pitati sorry 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Skywalker007 je napisao:

Da li je netko bio na liječničkom povjerenstvu nedavno tj. prema novom pravilniku i što poslije slijedi ?

Pitanje potpisujem,,i ja ovih dana idem na vješačenje,..mada sam ga imao još u veljači 2018.g,..poslije kojega nisam dobi odluku rješenje, naprotiv traženo je da se dodatno napravi nalaz zapravo kronologija moga liječenja u matičnoj klinici,..no sada čekam, pa me također interesira što se događa,..(sastav povjerenstva i slično),,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , kira je napisao:

Pitanje potpisujem,,i ja ovih dana idem na vješačenje,..mada sam ga imao još u veljači 2018.g,..poslije kojega nisam dobi odluku rješenje, naprotiv traženo je da se dodatno napravi nalaz zapravo kronologija moga liječenja u matičnoj klinici,..no sada čekam, pa me također interesira što se događa,..(sastav povjerenstva i slično),,.

Dečki čemu žurba ? sve ide prema "programu" ministarstva.ako ste "čekali" do sada možete još malo.ionako do trajnog rješenja Vam mora proteći minimalno 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Dečki čemu žurba ? sve ide prema "programu" ministarstva.ako ste "čekali" do sada možete još malo.ionako do trajnog rješenja Vam mora proteći minimalno 3 godine.

Dugo čekanje prilika za eliminaciju, jedan po jedan,..što znači čekanje, dali je Zakonodavac nešto reko o tome,..

dali je ntko skoro bio na vještačenju, dali se što promijenilo,..

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kira je napisao:

Dugo čekanje prilika za eliminaciju, jedan po jedan,..što znači čekanje, dali je Zakonodavac nešto reko o tome,..

dali je ntko skoro bio na vještačenju, dali se što promijenilo,..

lp

 

Što podrazumijevaš po "eliminaciju" ? Za razliku od 2005.sada će biti " pred komisija" ( narodski rečeno) da se ne stvara gužva na prvostupanjskim komisijama.sada će izdvojiti one branitelje koji imaju dugotrajni liječenje i odrediti im postotak invaliditeteta.

Da li je zakonodavac  striktno odredio datume za podnošenje zahtjeva, početak rada komisije,vrijeme od dolaska na komisiju do dobivanja rješenja na kućnu adresu ..... ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Dečki čemu žurba ? sve ide prema "programu" ministarstva.ako ste "čekali" do sada možete još malo.ionako do trajnog rješenja Vam mora proteći minimalno 3 godine.

Poštovani buda2 i ja sam čuo da do trajnog rješenja treba 2 godine a kolega s posla koji je prvi put započeo liječenje 2017. ove godine je s 53 godine starosti i 42 godine staža (benificirani) dobio odmah trajno rješenje za mirovinu HRVI. Tako izgleda da nema pravila niti sa dugotrajnim bolovanjem niti s privremenim rješenje.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Poštovani buda2 i ja sam čuo da do trajnog rješenja treba 2 godine a kolega s posla koji je prvi put započeo liječenje 2017. ove godine je s 53 godine starosti i 42 godine staža (benificirani) dobio odmah trajno rješenje za mirovinu HRVI. Tako izgleda da nema pravila niti sa dugotrajnim bolovanjem niti s privremenim rješenje.

Na osnovu čega je dobio HRVI.Da se nije tvoj kolega liječio a da ti nisi znao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, beroduba je napisao:

Na osnovu čega je dobio HRVI.Da se nije tvoj kolega liječio a da ti nisi znao?

Moguće da je imao već status hrvi na osnovu ranjavanja ili ozljede. Tako da je s istim statusom hrvi radio i dalje u mupu, imao je jako dobre porezne olakšice na plaći a samim time i veću plaću. 

Kada se odlučio na mirovinu, moguće da je započeo liječenje ali je imao već status hrvi, tako da je to odigrao vrlo brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani buda2 i ja sam čuo da do trajnog rješenja treba 2 godine a kolega s posla koji je prvi put započeo liječenje 2017. ove godine je s 53 godine starosti i 42 godine staža (benificirani) dobio odmah trajno rješenje za mirovinu HRVI. Tako izgleda da nema pravila niti sa dugotrajnim bolovanjem niti s privremenim rješenje.

Nije li u zakonu 3 izlaska na komisiju i tek onda trajno ? ( poznam branitelje koji su izlazili i 4 puta).ako je započeo sa liječenjem tek 2017 kako je mogao  na komisiju kad ovdje svi pitaju kad će uopće komisija početi sa radom ( misli se na status RVI ).

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, buda2 je napisao:

Nije li u zakonu 3 izlaska na komisiju i tek onda trajno ? ( poznam branitelje koji su izlazili i 4 puta).ako je započeo sa liječenjem tek 2017 kako je mogao  na komisiju kad ovdje svi pitaju kad će uopće komisija početi sa radom ( misli se na status RVI ).

Ja postupak vodim od 2004.g..po žalbi i presudama US/povećanje HRVI s osnova PTSP-a,..uporno me odbijaju u ZG, no US svojim odluka uvažava moju tužbu,..tvrdeći da su pogriješili na moju šteteu i tako pet puta,..

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, kira je napisao:

Ja postupak vodim od 2004.g..po žalbi i presudama US/povećanje HRVI s osnova PTSP-a,..uporno me odbijaju u ZG, no US svojim odluka uvažava moju tužbu,..tvrdeći da su pogriješili na moju šteteu i tako pet puta,..

lp

 

Ovdje je riječ o braniteljim kojima je na prvostupanjskoj komisiji priznato privremeno najmanje 20% .Vi kojima nije priznata invalidnost ( ili povečanje iste )"borite" se dok Vam ne priznaju a to opet podpada na druge članke zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bio na povjerenstvu u ZG(samo da u kratko ponovim moju prošost,: postupak za povećanje invalidnosti s temelja PTSP-a,vodim od 2004., svaki puta budem odbijen, no po tužbi Upravni sud predmet vraća na početak,.pet presuda, no povjerenstvo je i dalje uporno,,nalaze odnosno liječenje imam od 1995.g, ),

Jedno vrijeme govorili su da je problem u ratnom putu i da nemam bolničko liječenje, sada pak tvrde da je broblem da nemam bolničko liječenje,..zašto je to zapravo nužno,,u koj zakonskoj odredbi to piše,..šta su svi invalidi s temelje PTSP-a, neovisno o % invalidnosti bili na bolničkom liječenju,..

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Bio na povjerenstvu u ZG(samo da u kratko ponovim moju prošost,: postupak za povećanje invalidnosti s temelja PTSP-a,vodim od 2004., svaki puta budem odbijen, no po tužbi Upravni sud predmet vraća na početak,.pet presuda, no povjerenstvo je i dalje uporno,,nalaze odnosno liječenje imam od 1995.g, ),

Jedno vrijeme govorili su da je problem u ratnom putu i da nemam bolničko liječenje, sada pak tvrde da je broblem da nemam bolničko liječenje,..zašto je to zapravo nužno,,u koj zakonskoj odredbi to piše,..šta su svi invalidi s temelje PTSP-a, neovisno o % invalidnosti bili na bolničkom liječenju,..

lp

 

Nužno je, da. Ipak si tamo na promatranju 24 sata, nekih 20 tak dana. Nije isto dnevna, ambulantna lječenja, grupne psihoterapije itd kao biti u bolnici 20 dana. 

Osobno imam 12 estak dnevnih i 2 bolnička lječenja. Plus bezbroj gore nabrojanih kontrola, grupnih psihoterapija itd... 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je postroženo eto ja bio na prvostupanjskoj komisiji 11 put i doktor gleda papire sve ok ali ti fali ležanje 2014,2015 i srećom ponjeo i za to vrijeme,traže dlaku u jajetu a ja bar jednom godišnje završim na hitnoj na psih.tako da imam kontinuiteti sreća pa ovaj puta naletio na dok.branitelja koji me drugaćije gledao i dao savjet da priložim sve što imam i sad čekam odgovor iz Zagreba,prošlo skoro 3 mjeseca pa se nadam ovih dana odgovor da napokon bude pozitivan,bolnička ležanja su najbitnija što ih više imaš to bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi to tribalo znacit,ako ne ležiš u bolnici , dax si zdrav???Od cega cu zivit,morala sam radit!!!sta,covjek se izlaze raznim situacijama da

opstane!!u cemu je problem!!Past mrtva pa je ok.ne da ti bolovanje!!izgubis posal i onda....cini mi se da cu ubrzo morat lezat,da bi bilo nesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Janjad je napisao:

Što bi to tribalo znacit,ako ne ležiš u bolnici , dax si zdrav???Od cega cu zivit,morala sam radit!!!sta,covjek se izlaze raznim situacijama da

opstane!!u cemu je problem!!Past mrtva pa je ok.ne da ti bolovanje!!izgubis posal i onda....cini mi se da cu ubrzo morat lezat,da bi bilo nesto?

Dali ste preko stranica HZMO-a dali izracunati vasu mirovinu kad vec imate pass. i log. e-gradjani, upisite da zelite izracun na dan 31.12.2018.god a za radni staz unesite da imate 32 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Janjad je napisao:

Nisam jos ,uskoro cu!!Napisali Ste da je slijedeci rok negdje u 5, mjesecu kad cu imat 32 i 4 mjeseca!!to mi je u redu,ok!!a sta je sa 9 mjeseci prije koliko je borbeni

meni,jel se to racuna!

Ako niste radili u tom periodu kao sto ste i napisali, onda bi vam se trebalo racunati 18 mjeseci staza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Kompa je napisao:

Nužno je, da. Ipak si tamo na promatranju 24 sata, nekih 20 tak dana. Nije isto dnevna, ambulantna lječenja, grupne psihoterapije itd kao biti u bolnici 20 dana. 

Osobno imam 12 estak dnevnih i 2 bolnička lječenja. Plus bezbroj gore nabrojanih kontrola, grupnih psihoterapija itd... 

Sve uredu, no razlika je u % tjelesnog oštećenja,..ne znam koliko dana ima bolničkoga liječenja primjerice netko tko ima 60 % i više, dali one koji imaju te postotke donose iz bolnice kakao bi se vještačili,..znam da ćete mi reći da je to liječnička ocjena i procjena/, no dijagnoza je dijagnoza,.i propisan terapija,..pa šta nije providno primjerice da netko prije vještačenja završi na hitnoj i promatranju,..i onda sa tim papirom riješi sve,..no znamo i to kako se u današnjim uvjetima dolazi do bolesničkog kreveta,..teško,

Vaš liječnik mislim na sc.prof, vas prati i o vama zna sve,..terapiju provodite kod njega i uz propisane medikamente, koja je onda razlika u odnosu na onog liječnika koji vas eventualno vidi na viziti,..

Ja bih molio i za vaša razmišljanja kada su u pitanju zakonske odredbe,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , kira je napisao:

,..no znamo i to kako se u današnjim uvjetima dolazi do bolesničkog kreveta,..teško,

 

Meni u med dokumentaciji piše, bilo kad da mogu na bolničko. 

Teško, rekao bi nikako se ne može liječnik spec psihijatar prevariti. Ako se i prevari jedan, ima ih još 5 ili 6 koji tijekom bolničkog lječenja, a kroz vizite i određene druge njima znane metode, na konziliju daju svoje mišljenje za pacajenta. 

 

prije 18 sati , Janjad je napisao:

Što bi to tribalo znacit,ako ne ležiš u bolnici , dax si zdrav???Od cega cu zivit,morala sam radit!!!sta,covjek se izlaze raznim situacijama da

opstane!!u cemu je problem!!Past mrtva pa je ok.ne da ti bolovanje!!izgubis posal i onda....cini mi se da cu ubrzo morat lezat,da bi bilo nesto?

Tako komisije gledaju. Da. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Kompa je napisao:

Tako komisije gledaju. Da. 

Ma ja ipak mislim da je sa tim zahtjevima povjerenstva iliti komsije nešto ne štima kada su u pitanju njihovi opetovani zahtjevi za bolničko liječenje,..no moglo bi se govoriti i o sastavima tih povjerenstava,..tko koga zapravo pregleda uključivo i liječničku dokumentaciju,..po meni su najmjerodavnji oni koji su kao liječnici u nekom vremenu bili na ratištu,..dakle u ulozi branitelja liječnika,..no na žalost njih je bilo vrlo malo,.ali živući bi mogli dati svoje mišljenje.

Pored toga što je ovo prjije svega liječnički postupak"vještačenje", dakle liječnik vještači liječnika,..ovo je i upravni postupak, koji po tužbama rješava i Upravni sud,..u mom slučaju uvaženih pet presuda US,.i predmet se vraća na početak, trudim se u obrazloženjima sudskih odluka naći i to da bi se trebalo utvrditi i stanje branitelja, kroz bolničko liječenje,..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , kira je napisao:

Ma ja ipak mislim da je sa tim zahtjevima povjerenstva iliti komsije nešto ne štima kada su u pitanju njihovi opetovani zahtjevi za bolničko liječenje,..no moglo bi se govoriti i o sastavima tih povjerenstava,..tko koga zapravo pregleda uključivo i liječničku dokumentaciju,..po meni su najmjerodavnji oni koji su kao liječnici u nekom vremenu bili na ratištu,..dakle u ulozi branitelja liječnika,..no na žalost njih je bilo vrlo malo,.ali živući bi mogli dati svoje mišljenje.

Pored toga što je ovo prjije svega liječnički postupak"vještačenje", dakle liječnik vještači liječnika,..ovo je i upravni postupak, koji po tužbama rješava i Upravni sud,..u mom slučaju uvaženih pet presuda US,.i predmet se vraća na početak, trudim se u obrazloženjima sudskih odluka naći i to da bi se trebalo utvrditi i stanje branitelja, kroz bolničko liječenje,..

 

 

Vremena se mjenjaju. Na mlađima svijet ostaje. Tako je i s komisijama. 

Mladi stručnjaci rade školski. Samo teorija, ništa praksa. 

I sam si svjedok tome kako kažeš jer se sporiš s istima. 

Kaj se tiče bolničkih lječenja, očito da kod komisija imaju određenu, ne malu, težinu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Vremena se mjenjaju. Na mlađima svijet ostaje. Tako je i s komisijama. 

Mladi stručnjaci rade školski. Samo teorija, ništa praksa. 

I sam si svjedok tome kako kažeš jer se sporiš s istima. 

Kaj se tiče bolničkih lječenja, očito da kod komisija imaju određenu, ne malu, težinu. 

 

Baš tako,hvala na izdvojenom vremenom, i tvojim komentarima,..ja idem dalje kako bi rekao naš jedan bivši premijer,..javim tijek postupka i nadam se njegovo skoro okončanje,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani evo više od 3 mjeseca čekam vjerojatno negativan odgovor iz Zagreba i danas odem na HZMO pravnika jer pucam 2 godine sam čekao na komisiju i sad če vjerojatno biti 4 mjeseca do uručenja rješennja,pravnik vidi da je predmet vračen ima dana i vjerojatno za nekih 15 dana češ dobiti kuči i usput pitam ako može viditi da li je za mene pozitivno riješeno nešto je otkucao i rekao da je zablokirano ili mi nije htjeo reći grubu istinu e sad da li on može da vidi i zašto se toliko dugo čeka taj papir da se što prije žalim jer su me stisnule godine a polako gubim i volju za neko poboljšanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ima neko ovakva iskustva neka mi odgovori,obnavljo postupak invalidske mirovine omjer rat i mir u splitu mi liječničko povjerenstvo dalo povećanje od 20 posto na rat u Zagrebu vratili na isto,nakon toga sam pisao žalbu dobio odgovor pogoršanja nema omjer rat i mir ostaje kao i prije razlog tumor koji sam operirao prije 15 godina te mi zbog toga nema pogoršanja stanja PTSP.Kako sam ja poslije operacije tumora i dalje radio nekoliko godina kao OSO znači tumor fala bogu nije utjecao na moju radnu sposobnost pisao sam žalbu upravnom sudu.Na upravnom sudu bez odvjetnika dobio spor u moju korist znači tumor koji sam operirao prije 15 godina nije ostavio nikakve poslijedice.Predmet upravni sud vratio na ponovno vještačenje u Zagreb Mihanovićeva 3.Predmet bio kod vještaka 2 mjeseca rješen predmet sad se nalazi u mirovinskom u Zagrebu piše predmet se nalazi primopredaja spisa u rad,referent MIO soba ... moram čekat a svaki dan ko godina neznam šta su rješili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bio krajem 6 mjeseca na komisiji i otšlo za Zagreb i evo dan danas čekam a predmet je vračen oko mjesec dana i sad se nalazi isto kod referenta i ja sam pucao a sad sam več oguglao kad dođe dođe samo da je pozitivno a da su postrožili jesu eto na vještačenju vještak koji je bio želim ti pomoći jer sam i ja branitelj ali ti hvale nalazi od 2014 i 15 srećem redovito se lječim pretežno bolničko kad mi dođe žuta minuta tako da sam mu dao i te nalaze koje sam zaboravio dati,znači traže kontinuitet lječenja .

 

 

Mene zanima na e građani da li se može vidjeti rješenje od drugostupanjske komisije iz Zagreba 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ponovno ja,..po šesti puta odbijen na drugostupanjskom liječničkom povjerenstvu,..postupak vodim od 2007,..pet presuda US u moju korist, dakle postupak se ponavlja temeljem tih presuda,..zadnja odluka slična predthodnim,..manje od 20% bolest PTSP-a,(lakši oblik),

liječim se od 1995., od 2004.kontinuirano,..no oni traže bolničko liječenje,  u uredbi piše: dugotrajnost liječenja,dakle pitanje je temeljem čega povjerenstvo zaključuje da se radi o slabijem obliku,..a moj liječnik kaže da se radi o kroničnom PTSP,..

molim Vaše komentare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , kira je napisao:

Ponovno ja,..po šesti puta odbijen na drugostupanjskom liječničkom povjerenstvu,..postupak vodim od 2007,..pet presuda US u moju korist, dakle postupak se ponavlja temeljem tih presuda,..zadnja odluka slična predthodnim,..manje od 20% bolest PTSP-a,(lakši oblik),

liječim se od 1995., od 2004.kontinuirano,..no oni traže bolničko liječenje,  u uredbi piše: dugotrajnost liječenja,dakle pitanje je temeljem čega povjerenstvo zaključuje da se radi o slabijem obliku,..a moj liječnik kaže da se radi o kroničnom PTSP,..

molim Vaše komentare

Pa sami ste napisali što traže, bolničko lječenje, nije mi jasno zašto se niste išli bolnički liječiti nego još pet tužbi na US ? ovako ispada da vi imate PTSP koji držite pod kontrolom posjetama dnevnim bolnicama. Znači normalno putujete svakodnevno do dnevne bolnice, surađujete s grupom, s lječničkim osobljem, ne odbijate hranu, nemate suicidnih primisli itd. pa nego što je to nego lakši oblik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Pa sami ste napisali što traže, bolničko lječenje, nije mi jasno zašto se niste išli bolnički liječiti nego još pet tužbi na US ? ovako ispada da vi imate PTSP koji držite pod kontrolom posjetama dnevnim bolnicama. Znači normalno putujete svakodnevno do dnevne bolnice, surađujete s grupom, s lječničkim osobljem, ne odbijate hranu, nemate suicidnih primisli itd. pa nego što je to nego lakši oblik

Pa mislim, 

Ako čovjek ima ptsp nije idiot. 

Osobno imam, ptsp f43. 1 chr, povezan s ratom. 

Nisam idiot, niti me tako smatraju doktori psihijatri niti komisija.  Što više iq mi je iznad prosječan. 

PTSP je posljedica stresa, ne ludila. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onako realno gledajući svi mi i ja među njima koji nakon 20 i kusur godina "čačkamo" po PTSP-u smo idioti. Kada sam došao u dnevnu bolnicu kod jednog pokojnog doktora koji je imao veliko srce za branitelje, godinu dana nakon isteka roka za ptsp začuđeno me je upitao zašto nisam predao papire za povećanje invalidnosti kojih sam imao za minimalno 30% u to vrijeme ? ja sam mu odgovorio da mi je dosta 20 % i da mi je glupo i sram me je prema pravim ratnicima koji nisu prisilno mobilizirani a prošli su daleko gore nego ja. Na to je doktor rekao dobro onda ću ti otvoriti još jednu šifru, mislim da je pisalo nešto idiotus ili retardus. Pokoj mu duši, veliki čovjek i domoljub

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Pa sami ste napisali što traže, bolničko lječenje, nije mi jasno zašto se niste išli bolnički liječiti nego još pet tužbi na US ? ovako ispada da vi imate PTSP koji držite pod kontrolom posjetama dnevnim bolnicama. Znači normalno putujete svakodnevno do dnevne bolnice, surađujete s grupom, s lječničkim osobljem, ne odbijate hranu, nemate suicidnih primisli itd. pa nego što je to nego lakši oblik

Ma gdje to piše hospitalno/bolničko liječenje, kao uvjet za "minimalno 20" HRVI, ja imam DG, od 1995.g,utvrđene od moga liječnika,prof.dr.sc redovno idem na kontrole preglede, moje stanje je promjenjivo od lošijeg/goreg/ponekad i boljeg, itd, no dijagnoza je ista s nešto promjenjivom terapijom,,,nije mi jasno što bi ja dobio u liječenju i dijagnozi kada bi bio hospitaliziran,da li bi tada povjerenstvo zaključilo evo išli ste se hospitalno liječiti da bi vam povjrenstvo dalo status,..opis stanja onoga tko ima PTSP je vrlo širok,nedorečen,svatko ga ima za sebe, mislim da ni vrhunski liječnici i struka još uvijek nisu zaključili što je zapravo to poglavito ga jednostrano i jednostavno tumačeći.,jedno je PTSP koji se dijagnisticirao u Domovinskom ratu i PTSP koji se priznaje i utvrđuje primjerice u SAD, ili nekamo drugdje,..(o tome su napisani tomovi knjiga),..

Dakle ja ne tražim niti mi pripada 40 %,HRVI, no vidim u dugogodišnjim postupcima u ZG da nisu niti jednog branitelja donijeli iz bolnice kako bi ga vještačili a priznato mu je 20 pa i 30%,.a de negovorim o onima koji su do ovog zakona dobili status i s 70%,.što je zapravo to,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, kira je napisao:

Ma gdje to piše hospitalno/bolničko liječenje, kao uvjet za "minimalno 20" HRVI, ja imam DG, od 1995.g,utvrđene od moga liječnika,prof.dr.sc redovno idem na kontrole preglede, moje stanje je promjenjivo od lošijeg/goreg/ponekad i boljeg, itd, no dijagnoza je ista s nešto promjenjivom terapijom,,,nije mi jasno što bi ja dobio u liječenju i dijagnozi kada bi bio hospitaliziran,da li bi tada povjerenstvo zaključilo evo išli ste se hospitalno liječiti da bi vam povjrenstvo dalo status,..opis stanja onoga tko ima PTSP je vrlo širok,nedorečen,svatko ga ima za sebe, mislim da ni vrhunski liječnici i struka još uvijek nisu zaključili što je zapravo to poglavito ga jednostrano i jednostavno tumačeći.,jedno je PTSP koji se dijagnisticirao u Domovinskom ratu i PTSP koji se priznaje i utvrđuje primjerice u SAD, ili nekamo drugdje,..(o tome su napisani tomovi knjiga),..

Dakle ja ne tražim niti mi pripada 40 %,HRVI, no vidim u dugogodišnjim postupcima u ZG da nisu niti jednog branitelja donijeli iz bolnice kako bi ga vještačili a priznato mu je 20 pa i 30%,.a de negovorim o onima koji su do ovog zakona dobili status i s 70%,.što je zapravo to,..

 

Ma ni za živu glavu to ne pokazuj, ako to pokažeš reće ti vidite da se stanje poboljšava što znači da nemate kronični PTSP a opet ako nemaš niti jedan novi nalaz zadnjih godinu dana u kojem piše da je stanje nepromjenjeno ili gore nego prije reći će vam isto što i meni evo napisat ću ti od riječi do riječi razgovor između mene i komisije: gospodine vi nemate zadnje dvije godine niti jedan novi nalaz JA: da nemam KOMISIJA: znači stanje vam sepoboljšalo JA: nije gospodine, stanje mi je nepromjenjeno kao i proteklih 20 g. točno onakvo kakvo su opisala 4 različita psihijatra u 3 različite bolnice, nema poboljšanja KOMISIJA: gospodine mi smatramo da vi i dalje imate PTSP ali manjeg intenziteta, ne kao prije zato što se zadnje dvije godine niste liječili, da je vama stanje i dalje teško kao prijašnjih godina vi bi potražili liječničku pomoć ! eto pa vi sad iz mog primjera vidite što i kako                                                                           

Evo kako sam ja prošao na komisiji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim malo suštinu problema. Najnoviji ZOPHB nije pisan da bi se olako, šakom i kapom dijelili statusi HRVI i na temelju toga mirovine jer iskreno rečeno, PTSP je postao teška sprdačina. Svatko misli da ima pravo na status HRVI jer kako je onaj tamo to ostvario, a rat je gledao samo na televiziji tako treba i "meni" dati jer sam bio više od "njega". Prošla su vremena kada je država bila darežljiva i tlo je jamio, jamio je. Sada će samo mali postotak zahtjeva ostvariti prava jer je taj postotak već određen pri donošenju zakona. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

 

Ma ni za živu glavu to ne pokazuj, ako to pokažeš reće ti vidite da se stanje poboljšava što znači da nemate kronični PTSP a opet ako nemaš niti jedan novi nalaz zadnjih godinu dana u kojem piše da je stanje nepromjenjeno ili gore nego prije reći će vam isto što i meni evo napisat ću ti od riječi do riječi razgovor između mene i komisije: gospodine vi nemate zadnje dvije godine niti jedan novi nalaz JA: da nemam KOMISIJA: znači stanje vam sepoboljšalo JA: nije gospodine, stanje mi je nepromjenjeno kao i proteklih 20 g. točno onakvo kakvo su opisala 4 različita psihijatra u 3 različite bolnice, nema poboljšanja KOMISIJA: gospodine mi smatramo da vi i dalje imate PTSP ali manjeg intenziteta, ne kao prije zato što se zadnje dvije godine niste liječili, da je vama stanje i dalje teško kao prijašnjih godina vi bi potražili liječničku pomoć ! eto pa vi sad iz mog primjera vidite što i kako                                                                           

Evo kako sam ja prošao na komisiji

Možda me niste dovoljno razumjeli,..ja imam permanentno liječenje od 1995.g, s malim prekidima od 2000 do 2004.g, budući sam imao i druge zdravstvene probleme pa i operacije,..ali od 2004., vrlo permanentno liječenje , s mjesečnim eventualno dvomjesečnim kontrlama i nalazima s terapijama, sve prilženo povjerenstvu,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Onako realno gledajući svi mi i ja među njima koji nakon 20 i kusur godina "čačkamo" po PTSP-u smo idioti. Kada sam došao u dnevnu bolnicu kod jednog pokojnog doktora koji je imao veliko srce za branitelje, godinu dana nakon isteka roka za ptsp začuđeno me je upitao zašto nisam predao papire za povećanje invalidnosti kojih sam imao za minimalno 30% u to vrijeme ? ja sam mu odgovorio da mi je dosta 20 % i da mi je glupo i sram me je prema pravim ratnicima koji nisu prisilno mobilizirani a prošli su daleko gore nego ja. Na to je doktor rekao dobro onda ću ti otvoriti još jednu šifru, mislim da je pisalo nešto idiotus ili retardus. Pokoj mu duši, veliki čovjek i domoljub

Da ne misliš možda na pok. dr. D. R. ( to su inicijali imena i prezimena) iz Nove bolnice u ZG? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Šime2 je napisao:

Jesu li vještaci započeli s radom? Kompletnu dokumentaciju za invalidsku mirovinu predao sam u HZMO u lipnju, a još nikakvog poziva! Jel moguće da čekaju 1.1. 2019. zbog primjene novog zakona?

Vještaci su započeli vještačiti invalidnine za HRVI.Za invalidske mirovine u ovoj godini to ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje ako može neko odgovoriti naime bio sam na E građani jer sam se žalio na rješenje od drugostupanjske komisije,ostalo je isto a riječ je o bolesti jetre,ciroza pa sam na žalbu predao papir od infektologa da je do ciroze došlo zbog stresova iz domovinskog rata i na E građani stoji posljednja aktivnost arhiviranja spisa u rok a zaduženje piše rok vještačenja šta bi to trebalo značiti,hvala svakom na odgovoru.

 

Moram da se ispravim na prvostupanjskoj komisiji vještak mi je rekao da kod njega prolazim ali na PTSP a na hepatis/CIROZU ne može jer imam RVI od PTSP a ne od hepatitisa iako sam 2011 na upravnom sudu i to priložio ali su mi rekli da jetra nije u progresiji pa nema osnove za povečanje a sad več dugo imam cirozu od hepatisa kroničnog c.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Svi mi koji nešto čekamo, željeli bi znati od vas koji ste to prošli da nas malo smirite i informirate, vaša osobna iskustva! Tako da bih ja molio nekog od suboraca koji je u invalidskoj vojnoj mirovini, da mi kaže kakav je postupak. Naime, pratim svoj predmet i vidim da je HZMO prije dva tjedna moju dokumentaciju predao na vještačenje! Interesira me, kad mogu očekivati poziv na vještačenje, kako to izgleda, koliko ih ima na tom vještačenju, jel me zovu samo na prvostupanjsko ili i na drugostupanjsko i koliki je vremenski razmak između te dvije komisije. Znam, puno pitanja , ali svatko od vas koji je to prošao, zna i razumije moju neizvjesnost. Ako neko ima volje da malo objasni kako to izgleda bio bih mu jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Šime2 je napisao:

Svi mi koji nešto čekamo, željeli bi znati od vas koji ste to prošli da nas malo smirite i informirate, vaša osobna iskustva! Tako da bih ja molio nekog od suboraca koji je u invalidskoj vojnoj mirovini, da mi kaže kakav je postupak. Naime, pratim svoj predmet i vidim da je HZMO prije dva tjedna moju dokumentaciju predao na vještačenje! Interesira me, kad mogu očekivati poziv na vještačenje, kako to izgleda, koliko ih ima na tom vještačenju, jel me zovu samo na prvostupanjsko ili i na drugostupanjsko i koliki je vremenski razmak između te dvije komisije. Znam, puno pitanja , ali svatko od vas koji je to prošao, zna i razumije moju neizvjesnost. Ako neko ima volje da malo objasni kako to izgleda bio bih mu jako zahvalan.

Poštovani Šime,HZMO je prije dva tjedna predao na vještačenje.To znači da su službenim putem kompletirali Vaš spis.Trazili su potvrde o statusu branitelja i dragovoljca ako ga imate.Tražili su službenim putem i Vaš ratni put.Staž i te stvari.Sad samo čekate poziv od doktora vještaka za vještačenje što može i potrajati mislim da ispod 5-6 mjeseci ništa od vještačenja.Jedan doktor vještači.Nakon toga Vaš predmet ide na reviziju u Zg.To rješe bez Vas.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Prije 1 minutu, drot13 je napisao:

Molim da u komentarima ne objavljujemo tuđe osobne ili identifikacijske podatke. Zahvaljujem.

Neznam zašto se ne bi znalo tko nas vještači ? pa to je javni podatak, javno dostupan, može onda ovako: oboljelima od PTSP-a ocjenjuje i dodjeljuje invalidnost priznavši ili osporivši lječnike koji već godinama liječe oboljele od PTSP-a a oni niti jedan s tom problematikom u svojoj karijeri nisu imali doticaja s istima ali im sada kroje sudbinu. To su psihologinja koja radi na procjeni pri zapošljavanju, dječji kirurg, psihijatrica koja radi s alkoholičarima i predsjednik komisije koji je ujedno i završio filozovski fakultet te primjenjuje filozovski pristup u psihoterapiji kod pacijenata koji se susreću s svakodnevnim životnim nedaćama.

NITI JEDAN NEMA NIKAKVE VEZE S OBOLJELIMA OD PTSP-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Neznam zašto se ne bi znalo tko nas vještači ? pa to je javni podatak, javno dostupan, može onda ovako: oboljelima od PTSP-a ocjenjuje i dodjeljuje invalidnost priznavši ili osporivši lječnike koji već godinama liječe oboljele od PTSP-a a oni niti jedan s tom problematikom u svojoj karijeri nisu imali doticaja s istima ali im sada kroje sudbinu. To su psihologinja koja radi na procjeni pri zapošljavanju, dječji kirurg, psihijatrica koja radi s alkoholičarima i predsjednik komisije koji je ujedno i završio filozovski fakultet te primjenjuje filozovski pristup u psihoterapiji kod pacijenata koji se susreću s svakodnevnim životnim nedaćama.

NITI JEDAN NEMA NIKAKVE VEZE S OBOLJELIMA OD PTSP-a

Nikada nisu niti bili vazni lijecnici iz struke nego naputci s vrha. Kada sam bio na vjestacenju zbog ranjavanja na 18 mjesta smijali su se i rekli da ranjavanje nije ozbiljno bez obzira sto su neki geleri izvađeni kirurskim zahvatom a neki su izisli sami poslije a neki su i danas u tjelu.Jos su rekli da ni ptsp nije posljedica rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, po izvršenju vještačenja (za bilo koje potrebe) ne dobija se nalaz već samo rješenje. Sam nalaz i mišljenje morate zatražiti preko službenika za informiranje ustanove koja vam je izdala rješenje, tj. gdje ste podnijeli bilo kakav zahtjev za vještačenje. Isti su Vam ga dužni  dati na uvid i omogućiti presliku istog (sve u roku od 15 dana po podnesenom zahtjevi, čak postoje posebni obrasci). Moj primjer iz iskustva: zatražio sam znak pristupačnosti po rješenju o invalidnosti, no službenica u županiji me zatražila nalaz i mišljenje vještaka, koje sam dobio po zahtjevu službenika za informiranje, ali samo osobno. Po meni je sve nelogično jer se rješenje izdaje na osnovi nalaza i mišljenja vještaka koje bi po meni trebao biti sastavni dio (prilog) rješenja. Navodno se radi o zaštiti podataka, mojih i vještaka. Napominjem da svaka ustanova ima službenika za informiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, scvrtil6 je napisao:

Poštovani, po izvršenju vještačenja (za bilo koje potrebe) ne dobija se nalaz već samo rješenje. Sam nalaz i mišljenje morate zatražiti preko službenika za informiranje ustanove koja vam je izdala rješenje, tj. gdje ste podnijeli bilo kakav zahtjev za vještačenje. Isti su Vam ga dužni  dati na uvid i omogućiti presliku istog (sve u roku od 15 dana po podnesenom zahtjevi, čak postoje posebni obrasci). Moj primjer iz iskustva: zatražio sam znak pristupačnosti po rješenju o invalidnosti, no službenica u županiji me zatražila nalaz i mišljenje vještaka, koje sam dobio po zahtjevu službenika za informiranje, ali samo osobno. Po meni je sve nelogično jer se rješenje izdaje na osnovi nalaza i mišljenja vještaka koje bi po meni trebao biti sastavni dio (prilog) rješenja. Navodno se radi o zaštiti podataka, mojih i vještaka. Napominjem da svaka ustanova ima službenika za informiranje.

Ako nije tajna koliki postotak invalidnosti imaš kad si zatražio znak pristupačnosti ( oznaku za invalide za auto) pri državnoj upravi u gradu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani nalazim se na dugotrajnom bolovanju zbog psihičkih tegoba F43.1 i F62 te sam nedavno bio na stručnoj procjeni u svezi ostvarivanja prava HRVI, koji su rekli da je moje oboljenje nastalo zbog rata (1991-1996, specijalna policija, 1600 dana borbenog),međutim komisija HZZO u I i II stupnju mi odbija dati 100% bolovanje jer smatraju da moje bolovanje je zbog bolesti PTSP ali da nije od rata nego je zbog mog policijskog posla. Molim vas da li znate kako se sad ostvaruje bolovanje od 100% zbog bolesti u DR ako ne priznaju komisiju za HRVI (dr.spec. psihijatar x 2, prof. psiholog dr.sc ) koja je stručnija nego njihova u HZZO (dr. medicine rada x 3). Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Ponovno sam na US, po tužbi na negativno drugostuapnjsko rješenje, dakle sve ispočetka, održano ročište, odvjetnik mi prenosi da će se ići najvjerojatnije na izavno vještačenje po sudskom vještaku, ili će se tužba uvažiti pa ponovno vijeću viših vještaka,,

Dakle sve ispočetka, po pet odluka US u moju korist i u međuvremenu, dvije nove dg, moga liječnika,

Dojavim nastavak priče,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U predmetu ocjene HRVI je ratni put, koji je pravovaljano stavljen van snage, drugim ratnim putem, od strane iste postrojbe. To je i decidirano navedeno. Vještaci se unatoč tome pozivaju na taj koji je stavljen van snage.

Upozorio sve mjerodavne do kojih sam mogao doći, svi peru ruke.

Što raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 3 sati , zlajo311 je napisao:

Postovani suborci.Dali je normalno da se na poziv u Osijek PLP ceka vise od 7 mjeseci.

Sve više od 6 mj je previše. 

Otiđite kolega u ured državne uprave i vidite u čemu je problem. 

Ja sam nakon 9 mj čekanja otišao i rekla mi je teta u državnom uredu da nisu dobili moj ratni put. 

Tu je bilo zaštekalo. 

Nakon toga, osobno sam kontaktirao nadležne za izdavanje mog ratnog puta, nakon čega su mi se isti ispričali i odradili svoj posao za 2 dana. 

Tako je to u lijepoj našoj. 100 babica, kilavo dijete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zlajo311 je napisao:

Postovani suborci.Dali je normalno da se na poziv u Osijek PLP ceka vise od 7 mjeseci.

I sam sam bio u Osijeku na PLP u Smičiklasovoj i čekao sam 3 mjeseca, neki moji prijatelji čekali su i do 5 mjeseci. Koliko sam shvatio oni pokrivaju 5 županija i s obzirom da ima oko 14000 predmeta za HRVI u RH kao i invalidi rada i ostale kontrole koje obavljaju moguće je da se sad toliko odužilo, osim ako niste nešto dostavili kao što vam je napisao Kompa ali mislim da bi vas u Uredu branitelja upozorili odmah na početku da vam nešto fali  tj. ne biste niti bili pozvani na komisiju u bolnicu da se odredi da li vam je bolest u uzročno-posljedičnoj vezi sa ratom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Skywalker007 je napisao:

I sam sam bio u Osijeku na PLP u Smičiklasovoj i čekao sam 3 mjeseca, neki moji prijatelji čekali su i do 5 mjeseci. Koliko sam shvatio oni pokrivaju 5 županija i s obzirom da ima oko 14000 predmeta za HRVI u RH kao i invalidi rada i ostale kontrole koje obavljaju moguće je da se sad toliko odužilo, osim ako niste nešto dostavili kao što vam je napisao Kompa ali mislim da bi vas u Uredu branitelja upozorili odmah na početku da vam nešto fali  tj. ne biste niti bili pozvani na komisiju u bolnicu da se odredi da li vam je bolest u uzročno-posljedičnoj vezi sa ratom. 

Ma katastrofa .Predao dokumentaciju u 2 mjesecu 2018 g.Pozvan na predkomisiju u 3 mjesecu,a dokumentacija (znaci kompletna) otisla za Osjek u 4 mjesecu tekuce godine.Ovaj sto radi u opcini kaze da on tu nista nemoze vec da ce ored kraj godine pisati pizurnice.Na predkomisiji bilo nas je 8 i svi su vec obavili Osijek.Neznam sto mi je za ciniti.Barem da se direktno moze kontaktirati Osijek pa da se sam raspitam za predmet.Izgleda da ce proci dvije godine sto ce biti u 2 mjesecu 2020 od kako sam predao papire a ja necu stici ni do Osijeka.Zalosno sta nam rade.Napominjem da sam Dragovoljac i branitelj sa 2157 dana borbenog sektora znaci od 90 do 96 godine.Ja stvarno neznam kome da se obratim.Ako tko zna molim da mi pomogne.Lp.

, zlajo311 je napisao:

Postovani suborci.Dali je normalno da se na poziv u Osijek PLP ceka vise od 7 mjeseci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
prije 1 sat, Noel111 je napisao:

Pozdrav,

Novi sam ovdje i podnjeo bih zahtjev za dobijanje statusa HRVI od PTSP-a. Molim vas koji su koraci, šta trebam prikupiti od papira i iskustva. 

Hvala

Najbolje bi bilo ( bez ljutnje), da se prošetaš do najbližeg ureda za branitelje i tamo će Ti referenti reći što trebaš prikupiti od dokumentacije ( imaju obrazac) a ovdje ne budi lijen pa daj si truda sat- dva pa pročitaj topiće o izlascima na komisiju ( koja su iskustva pojedinaca). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija