Jump to content

Sudac vraca spis Dorhu


Nida

Preporučene objave

Dakle ukratko,

Protiv mene je pokrenuta istraga za KD koje se goni po sluzbenoj duznosti. 

U sklopu dokaznog procesa ispitivani su svjedoci na zupanijskom kaznenom sudu. 

U jednom trenutku sudac je donio odluku da vraca spis, opcinskom drzavnom odvjetnistvu "na daljnje postupanje"

Ispitivanje svjedok a je islo izvrsno za mene i svi su njekali da bi to ucinio/la sto mi se stavlja na teret. Sudac im se zbog toga i jos nekih propusta prijetio da ce to učinit, a onda je to ucinio i rekao da mu maknu cijeli spis iz suda. 

Nakon toga su potjerani svjedoci koji su taj dan trebali biti ispitani. 

Sudac je rekao da je takvo vracanje spisa ODU prvi put da je sudac to na tom sudu napravio i da ce se morati objasnjavati sefovima. 

Problem je u tomu sto me ODO ne zeli i nije pozivao na davanje iskaza jer ne zele da ja imam uvid u spis, ja sam bio tamo nekoliko puta nisu mi dali da dam iskaz, ali sam ja uredno tri puta urudzbirao kod njih da sam dosao dati iskaz i da mi nedaju. 

 

Ono sto ja vas pitam je dali to vracanje spisa ODU, raspustanje svjedoka znaci da je to konacno gotovo? 

Ima li ODO pravo nekakve zalbe? Stvar je u tomu i da mi nedaju iskaz pa nemam pravo uvida u spis. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako navodite u Vašem postu, radi određenih nejasnoća, istražni sudac je vratio spis ODO-u, te zatražio dodatne radnje od njih pa oni sada nastavljaju sa iistražnim radnjama radi čega Vam još ne daju uvid u spis...ili, jednostavno, namjeravaju odbaciti kaznenu prijavu protiv Vas.., budete vidjeli što će se dalje događati, izvjestit će Vas na vrijeme..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Nida je napisao:

Hvala, 

Vidjet cemo izgleda. 

Sumnjam da ce nalon ovog debakla doci tom sucu pred stol, a mogu li nekom drugom sudu?

 

Drugom sudu nemože, samo drugom sucu, no, kako i sami kažete, netreba prejudicirati stvari, vidjet ćete, budete na vrijeme izvješteni, po meni, a i po sadašnjoj reakciji ODO-a u svezi uvida u predmet, biti će, najvjerojatnije odbačaj, no sve ćete znati na vrijeme...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

Dosta kontradiktornosti ste naveli u svom opisu - o čemu se tu točno radi? Dokaznom ročištu?

Je li vam dostavljeno rješenje o provođenju istrage?

Ne i nedaju ga... kazu da ne moraju ako je kazna preko 5g. Da bila su dokazna rocista. 3/4 ... 4. nije odrzano jer sudac raspustio. Luda kuca...

Vec dva mjeseca nista ne dobivam od njih ?

uređeno: od Nida
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I dalje ste mi dosta kontradiktorni. Glede uvida u spis, pogledajte si odredbe čl. 184. i 184a ZKP-a.

Jedini način koji podupire vašu priču je da se protiv vas vodi postupak za osobito teška kaznena djela iz čl. 334. ZKP-a, i da je sudac istrage udovoljio zahtjevu DO-a za zabranom uvida u spis (ali samo određene dijelove spisa, ne sve), sukladno odredbi čl. 184a st. 3. ZKP-a. A u tom slučaju, morali biste imati branitelja, ako ne svog, onda onog po službenoj dužnosti, pa što on kaže na sve to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Kako navodite u Vašem postu, radi određenih nejasnoća, istražni sudac je vratio spis ODO-u, te zatražio dodatne radnje od njih pa oni sada nastavljaju sa iistražnim radnjama radi čega Vam još ne daju uvid u spis...ili, jednostavno, namjeravaju odbaciti kaznenu prijavu protiv Vas.., budete vidjeli što će se dalje događati, izvjestit će Vas na vrijeme..

Nisu osobito teska kd. Nemam branitelja, ali cu nabaviti. 

Nije to po standardnoj proceduri iz njihova razloga, a ne zele mi dati uvid u spis jer su tamo crno na bijelo podaci da su krsili tajnost istrage: i to tako sto su slali svjedocima podatke na jednu instituciju gdje im je potom tajnica otvarala podatke i osobno to urudzbirala, a ne na adrese svjedoka. jedan njihov scjedok ostecenik koji nema nikakvu namjeru za njih svjedociti jer je vec u sklopi gradanskog spora za mene svjedocio im je to i urudzbirao i meni rekao, strane osobe su im urudzbirale da ih sutkinja istrage i odo zovu na telefon itd itd uglavnom su se zapetljali i spetljali jer su mi neke stvari htjeli namjestit, ali su se preracunali jer su mislili da su svjedoci za njih, a par je bilo meni odano. vidim da ste odvjetnik velika vam je to zbrcka i ne zelim Vas zamarati. platit cu ja nekog i ne morate vi meni vjerovati, ali vjerujte mi jedno prije ce oni mene istuc nego mi dozvolit uvid u taj spis koji je ko osinje gnjezdo njihova kriminala. a zasto je sudac zapravo to ucinio jer je slao naloge na instituciju, a ne na adrese ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, G-man je napisao:

I dalje ste mi dosta kontradiktorni. Glede uvida u spis, pogledajte si odredbe čl. 184. i 184a ZKP-a.

Jedini način koji podupire vašu priču je da se protiv vas vodi postupak za osobito teška kaznena djela iz čl. 334. ZKP-a, i da je sudac istrage udovoljio zahtjevu DO-a za zabranom uvida u spis (ali samo određene dijelove spisa, ne sve), sukladno odredbi čl. 184a st. 3. ZKP-a. A u tom slučaju, morali biste imati branitelja, ako ne svog, onda onog po službenoj dužnosti, pa što on kaže na sve to?

Oprostite vas odgovor je i gore o o je nastavak samo da vam kazem da su mi poslali nalog da moram na vjestacenje da vide jesam li dusevno sposoban dati islaz samo da mi ne daju uvid u spis...

Ali proci cemo i to pa cemo vidjet sta ce onda smislit. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ODO  slatki moj ODO... oni su tamo svi prolupali

Da Vam javim novosti. 

Otisao ja sa novim saznanjima sa foruma (hvala gospodine G-man, vidi se da ste strucnjak, ali moj ODO je takav kakav je s njima nema pomoci) da sam dobio clanak 213 i da imam pravo uvida u spis koji je kao sto kazem osinje gnjezdo gluposti i dokaza da se preko veze upada u javnu upravu. Bez uvrede bilo komu, osim mom ODU. Oni su malo na svoju stranu.

Da skratim... dodem ja tamo s svojim clankom 213 i velim ja imam pravo uvida u spis. Na sto oni meni kazu i citiram: tko ste vi? Ja njima: pa osumnjicenik, to vi tvrdite. Na to ce oni meni: niste, pos tim brojem se u nasem kompjuteru vodi svjedok kao osumnjicenik. Ja njima i ne salim se: ne cudi me s vama, ali dajte vi meni uvid u spis. 

Slusajte sada ovo: dezurni drzavni odvjetnik ce meni na to: nije spis kod nas? Ja velim: a lijepo, a gdje je? Misleci pritom da ga opet nisu nekom sucu utrapili? A on meni bije spis ovdje nego je kod psihijatra (to sam vam rekao oni bi mene vjestacili jesam li mentalno sposoban dati iskaz). Na to ja njima: dobro, vi ste luda kuca i za teske stvari (kradja sluzbenih dokumenata) vi optuzujete doktore. Ali opet sumanite optuzbe su vasa specijalnost... pa vi meni recite zasto meni drzavni odvjetnik izdaje nalog da se ja odem vjestacit kad je spia vec bio kod suca? Na to ce on meni ne znam ja tko ste vi, protiv vas mi nemao nista, vi niste osumnjicenik u nasoj evidenciji, a spis nikada nije bio kod suca. 

Na to si ja mislim bit ce da ja jesam lud, kada se izricito sjecam 3 dokazna rocista, izgled suca... imam ja i njegove naloge.... 

Cisto da provjerim tko je tu lud prijavio ja njim na DORH da se provjeri sto moj pomahnitali ODO radi. DORH mi odgovorio da je ZDO nadlezan i da mora provesti postupak.

Naravno ne ocekujem puno.... ipak ja nisam ni osumnjicenik ?

Eto da vam javim... sto ce jos tim bit pitaj boga... znam ja sebe jos bum ja njih tuzil

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Zao mi je sto sam otvarao temu. Zamarao ljude koji se pravom bave s igricama koja ja i mok ODO sudac i svjedoci provodimo. Dobro da budemo fer sudac je OUT. Tvrdi da to kod njega nikada nije ni bilo ? bravo sudac, zato si na najvisoj poziciji. Vidi se da si najpametniji.

Mi smo svoji.... mi sebe kuzimo. Ne idemo mi po pravi. Za nas to ne vrijedi. Pravo, ZKP, spis to je za one ODO slabice koji se zakona drze. A ruku na srce, nisam ni ja tipicni osumnjicenik kojem smjestaju. Znamo mi sebe. Mi se volimo. ❤

Ps. S obzirom da navedeni vole mene sramotit ja bih jako rado vratio uslugu. Pa ako nekoga zanimaju detalji, imena, dokumenti slobodno mi se javite u inbox. Ima tu jos svasta sto nisam rekao.

Naravno ako mi je vjerujete, predlazem opet INBOX... ja svoje mogu dokazat, a zbilja im jako zelim vratit uslugu sramocenja. To je OK. Nebu se oni ljutili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste dobili obavijest o provođenju dokaznih radnji temeljem čl. 213. ZKP-a (tzv. istraživanje), onda ste u svojstvu okrivljenika i tu dileme nema.

Ovo slanje čitavog spisa vještaku neću komentirati, jer se nikad ni ne radi, čitav spis šalje se ili višem DO-u ili sudu, na njihov izričit zahtjev. Nikome drugome, a vještak dobiva papire potrebne za izradu nalaza i mišljenja, a ukoliko to ne bi bilo dostatno, ima pravo uvida u spis.

Ili vas otkantavaju ili spis doista je kod ŽDO-a. Treće opcije nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Ukoliko ste dobili obavijest o provođenju dokaznih radnji temeljem čl. 213. ZKP-a (tzv. istraživanje), onda ste u svojstvu okrivljenika i tu dileme nema.

Ovo slanje čitavog spisa vještaku neću komentirati, jer se nikad ni ne radi, čitav spis šalje se ili višem DO-u ili sudu, na njihov izričit zahtjev. Nikome drugome, a vještak dobiva papire potrebne za izradu nalaza i mišljenja, a ukoliko to ne bi bilo dostatno, ima pravo uvida u spis.

Ili vas otkantavaju ili spis doista je kod ŽDO-a. Treće opcije nema.

Evo, opet sam se propametio. 

Poslao odvjetnika u odo. Rekli i njemu da je spis kod vjestaka. Ovaj to urudzbirao direktno.kod njih pa ih prijavio na zdo. Ovi pokrecu istragubprotiv odoa

Poslo ja njega i na sud kod suca istrage. Da ide vidit tamo spis. Tamo u kompjuteru pise da je istraga zavrsena prije cca 5 mjeseci i da se meni i mom odvjetniku neda uvid u spis. Optuznica naravno nije podignuta. Reko meni moj odvjetnik da su imali 15 dana od zavrsetka dok. Rocista. Nisu podigli. Rekao on meni da istraga moze trajat samo 6mj. Moja traje vec 24 mjeseca. Bez ikakve naznake odustajanja ili podizanja optuznice. Rekao on meni da ce on dobit uvid u spis da mi njih tuzimo. Nije ga dobio ni kod suda ni kod odoa.

A sta sad da mi radimo? Ajmo ideje...

Na kraju mi rekao da mi nece naplatit jer mu neugodno kad nista nije napravio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E zaboravio sam, rekao mi odvjetnik da nije nikada ovako nesto dozivio i spominjao nesto da vjestaka i odo treba prijavit Vijecu za nacionalnu sigurnost.

E sada narode, ja kao vjecni osumnjicenik pitam pravnu struku sto da ja radim?

Kako da oni meni plate za sto mi rade. 

Moj odvjetnik uruzbirao u sud da hoce prijam kod predsjednika zbog svega i zato jer je sudac istrage sam odgovarao na zahtjev za vlastito izuzece... pa ga posalo mom susjedu.... ja ga nasao

Rekao meni moj odvjetnik da ne zna sto da radi. Da nije to vidio. 

Rekaoi da zaboravim sve.

A ja sam njemu rekao da nema sanse.

Da ja i moj ljubljeni ODO idemo do kraja, ja bi najradje na potvrdivanje optuznice, al odo i sudac nedaju... jer to znaci da mi spis moraju dat... a oni bas i nebi...

Otvoren sam za prijedloge gdje da ih prijavim.

Ps. ZDO mu ne odgovara na prituzbu dva mjeseca. 

Pa ga je prijavio DORHu opet. 

I vjestaka puckom pravobranitelju.

Ima li tko bilo kakve ideje gdje da ih jos prijavimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Idite sa pritužbom ŽDO-u i DORH-ovoj "središnjici" u Zagrebu. Paralalelno podnesite i prigovor radi odugovlačenja postupka sucu istrage.

Po svemu što ste napisali, DO je propustio rok za podizanje optužnice i tada se, prema samom zalonu, presumira da su odustali od progona.

Hvala Vam, 

Poslat cu .. pa cemo vidjet... sve u svemu cini mi se da bu tu jos svasta bilo.... 

Al znam ja sebe... tuzit cu ja njih, pa ce se valjda procut sto se tu sve izdesavalo. Ako smo presedan, onda smo presedan . 

Javim ja sto je jos bilo... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija