Jump to content
Rinarushiti

Prikrata vjerovnika besplatnim pravnim poslom

Preporučene objave

Dobar dan, imam jedno pitanje. Moj je otac darovnim ugovorom od svoje majke dobio dvije nekretnine. Budući da je porezni dužnik on je prije nekoliko godina darovao nama (svojim kcerima) te nekretnine. Porezna uprava je zbog toga pokrenila postupak i želi poništiti te darovne ugovore prema nama i ovršiti te nekretnine. Moje je pitanje jel može njegova mama njemu poništiti darovni ugovor i na taj način sačuvati te nekretnine. Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Oreilly
      Pozdrav,
      već dvije godine unatrag,  moram platiti porez na dohodak  cca 600 do 700 kn.
      U profesionalnoj sam mirovini i dobivam mirovinu od 680 kn (na što mi također skidaju nekakv porez), ali sam ujedno i normalno zaposlen plača varira od 5300 do 5800 kn.
      Tu su i nagrade poslodavca godišnje oko  3600kn + božičnica 1500 kn.

Supruga je 100-tni invalid i prima mirovinu 1700kn, djece nemamo.
      Bio sam prošle godine u poreznoj i razdvojili su mi osobni odbitak, zbog mirovine. To je kao trebala biti bolja solucija ali nije. Ove godine sam čak dobio već iznos za platiti.

Nešto sam čitao o olakšicama vezano uz invalidnost, ali mi to baš nije jasno.

Na koji način izbječi plačanje tog poreza ?

Hvala na odgovorima

• objavio EditaC
      Pozdrav,
      imam status redovnog studenta i voljela bih se baviti freelance radom preko stranica kao što su Fiverr i Upwork. Zanima me hoću li zbog toga izgubiti status redovnog studenta (također primam stipendiju) te na koji način me se oporezuje ako sam student, a novci mi sjedaju na račun bez studentskog ugovora? Do sad nisam uspjela doći do nekakvih cjelovitih informacija - neki su mi rekli da mogu freelanceati samo ako otvorim obrt ili tvrtku (što ne namjeravam jer mi je cilj zadržati studentska prava), a neki da mogu raditi normalno i zarađivati dokle god nakon svake uplate na moj račun ispunim joppd obrazac.  Također sam čula da je jedna od opcija primati novce na paypal račun, i da se u tom slučaju moj prihod ne oporezuje ako ga ostavim na paypalu i koristim samo za internet kupnju. S obzirom na to da se bavim umjetničkim radom, bi li autorski ugovor bio dobra opcija? Kako takav ugovor funkcionira kada je poslodavac iz inozemstva, i bih li izgubila studentska prava? Ako itko ima bilo kakvu korisnu informaciju, unaprijed se zahvaljujem. 
    • objavio blackChandelier
      Pozdrav svima!
      Čitala sam prije svega stare objave pokušavajući naći odgovor na svoje pitanje, ali budući da ne nalazim ništa ću sama postaviti pitanje i molim za odgovor.
      Naime, partner i ja smo dobili primjerak ugovora stanodavca za najam stana (kupio je šprancu iz NN) i ispunio podatke onako kako smo se sve dogovorili, te nam je dao da pogledamo ugovor prije nego što ga potpišemo.
      Nas dvoje tražimo stan na dugoročno i ako se uspostavi da je sa stanom sve u redu, te da je i sam stanodavac korektan kako se čini na prvu, mi i namjeravamo ostati u tom stanu duže vrijeme. No, čitajući ove odredbe vezane za prestanak ugovora imam nekoliko nejasnoća, pa molim za pomoć pravnika.
      Dakle, jasan mi je dio gdje se govori o otkazu ugovora slijedom neispunjavanja ugovorenih obveza, no što ako jednostavno želimo otkazati ugovor jer krenu problemi sa stanom? Znači li da to što smo potpisali na tih godinu dana moramo i plaćati najamninu za vrijeme na koje je sklopljen ugovor čak i ako se iselimo budući da smo potpisali na to vrijeme ili?
      Zanima me zna li itko konkretno za taj ugovor iz Narodnih novina?

Hvala!
    • objavio Imilkoo
      Poz svima... 
      Imam ugovor o doživotnom uzdrzavanju gdje sam ja davatelj koji je upisan u Z. K zabilježba... Na toj zabilježba piše PRVENSTVENI RED UPISA što bi to točno značilo? 
      Hvala na odg. 
      Lp. 
    • objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
  • Online korisnici

• Napravi novi...