Jump to content

Izjava ostavinska rasprava - traženje zapisnika


zkik

Preporučene objave

Dobila sam poziv na ostavinsku raspravu drugom gradu. Nisam u mogućnosti ići na raspravu. Budući da s tim dijelom familije nisam godinama u kontaktu ne znam koju je pokojnica imovinu imala (je li imala kakve dugove, kredite i sl.). Zvala sam bilježnika koji je poslao pozv i rekao mi koju imovinu on zna da je imala (stan i mirovina), ali da ne zna što će biti na ostavinskoj raspravi.

Ne želim se unaprijed na neviđeno prihvaćati niti odricati nasljedstva za koje ne znam od čega se sastoji. Moje pitanje je sljedeće:

Mogu li sastaviti izjavu u kojoj kažem da nisam u mogućnosti doći na raspravu,  da nemam uvid u to od čega se sastojala imovina pokojnice te da ću izjavu dati nakon što mi se dostavi zapisnik s ostavinske rasprave kako bih imala uvid u imovinu i izjave ostalih nasljednika? Je li to moguće? Slijedi li onda novo ročište na kojem se ja konačno očitujem prihvaćam li ostavinu ili ne? Naravno, postoji mogućnost da je pokojnica imala oporuku, što ja ne znam, i možda nisam ni uključena u nasljedstvo, no pitam za slučaj da je umrla  bez oporuke. S tim dijelom familije ne komuniciram, pa ih neću ništa niti pitati.

 

Hvala.

uređeno: od zkik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zkik je napisao:

Dobila sam poziv na ostavinsku raspravu drugom gradu. Nisam u mogućnosti ići na raspravu. Budući da s tim dijelom familije nisam godinama u kontaktu ne znam koju je pokojnica imovinu imala (je li imala kakve dugove, kredite i sl.). Zvala sam bilježnika koji je poslao pozv i rekao mi koju imovinu on zna da je imala (stan i mirovina), ali da ne zna što će biti na ostavinskoj raspravi.

Ne želim se unaprijed na neviđeno prihvaćati niti odricati nasljedstva za koje ne znam od čega se sastoji. Moje pitanje je sljedeće:

Mogu li sastaviti izjavu u kojoj kažem da nisam u mogućnosti doći na raspravu,  da nemam uvid u to od čega se sastojala imovina pokojnice te da ću izjavu dati nakon što mi se dostavi zapisnik s ostavinske rasprave kako bih imala uvid u imovinu i izjave ostalih nasljednika? Je li to moguće? Slijedi li onda novo ročište na kojem se ja konačno očitujem prihvaćam li ostavinu ili ne? Naravno, postoji mogućnost da je pokojnica imala oporuku, što ja ne znam, i možda nisam ni uključena u nasljedstvo, no pitam za slučaj da je umrla  bez oporuke. S tim dijelom familije ne komuniciram, pa ih neću ništa niti pitati.

 

Hvala.

ne možeš. možeš  samp pismeno izjaviti (i dostaviti javnom bilježniku, koji vodi ostavinsku) da se odričeš nasljedstva.

ili ne pojavit se na raspravi što se zakonski smatra da prihvatate nasljedstvo.

u kakvom srodstvu ste sa  ostaviteljem? dali ima djece, roditelje tj. brata/ću ili sestru/e

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija