Jump to content

sudski spor sa bivšim poslodavcem


anonimno

Preporučene objave

... Sudski spor protiv bivšeg poslodavca traje, zbog neisplaćenih ugovora, već nekoliko godina. Nakon , u moju korist, pozitivnu presudu Općinskog suda, tuženi se žali, te predmet prelazi na Županijski sud.... Tamo se ništa ( unatoč unazad 4 mjeseca, svakomjesečnim požurnicama, ) ne događa, već više od godinu i pol dana... Šta da radim ?? Naime, čuo sam da , taj isti poslodavac namjerava ''zatvoriti'' firmu, stogod to značilo ( stečaj, blabla...) Inače, isti poslodavac poznat je po tome da ne isplaćuje radnike, te da radnici redovito, već 10 - ak (!!!) godina odlaze iz firme, te potraživanja naplaćuju putem sudskih procesa, koji, na moju nesreću, traje već 6 godina, mada tuženi nema APSOLUTNO nikakvih osnova za opravdanje, već ima puno para i ''dobrog '' odvjetnika, te manipulira kako god hoće... E pa...

može li on, nakon višegodišnjeg procesa, jednostavno ''zatvoriti'' (na bilo koji način ) bussiness, te, da li mi ''bivši'' možemo opstati uskraćeni za svoje neisplaćene dohotke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako usitinu traje šest godina je bih predložio da podignete ustavnu tužbu zbog povrede čl. 29. Ustava, odnosno prava na razuman rok za suđenje. Ako ustavni sud usvoji vašu tužbu, a u praksi se to često događa, odredit će Vam isplatu naknade i rok u kojem županijski sud mora donijeti presudu.

 

Ako Vaš poslodavac ima namjeru zatvoriti firmu (dakle radi se o d.O.o.) mogli biste se jedino naplatiti od direktora na način da podignete kaznenu prijavu zbog prijevare i isti bude osuđen. Samo bojim se da su sada sva ta djela otišla u zastaru. Zar nemate nekog odvjetnika koji Vam vodi predmet...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako Vaš poslodavac ima namjeru zatvoriti firmu (dakle radi se o d.O.o.) mogli biste se jedino naplatiti od direktora na način da podignete kaznenu prijavu zbog prijevare i isti bude osuđen. Samo bojim se da su sada sva ta djela otišla u zastaru. Zar nemate nekog odvjetnika koji Vam vodi predmet...

 

.... apsolutno, postoji odvjetnik koji vodi predmet, te u ovom trenutku, jedino što se može učiniti (po njegovim riječima) jesu famozne požurnice, koje on redovito dostavlja Županijskom sudu, ali tamo se ništa ne događa..napominjem, nadalje, da isti poslodavac redovito, već godinama gubi sudske sporove sa zaposlenicima, koji nakon višemjesečnih neisplaćivanja traže svoj novac na sudu i tamo ga i dobijaju......da ne spominjem zaposlenike, koji su još 2001, po istim (ISTIM) osnovama, kao i ja tužili tog poslodavca, te ishodovali naplatu potraživanja daaaaavno...Je li zaista moguće, da se proglasi stečaj, bankrot ili nešto slično, u trenutku dok se protiv njega vosi sudski spor...Help...Što učiniti

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija