Jump to content

nasljedivanje nakon raskida svih odnosa


anonimno

Preporučene objave

Ha... ne želiš ga vidjeti ali želiš njegovu imovinu.. haaa... prava hrvatica..

 

Da, nasljeđuješ, spadaš u prvi nasljedni red... Zakon kaže da sva djeca nasljeđuju... bez obzira iz kojega braka.. i to na jednake dijelove ostavinu. Čak i ako bi on napisao oporuku u kojoj bi te izuzeto iz ostavine, imala bi pravo na nužni dio, naravno ako ispunjavaš uvjete za taj nužni dio.. ali ako do toga dođe, javi se.. da sada ne davim sa tim nužnim dijelom..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam ni rekla da zelim tu imovinu. samo me zanima. uostalom, vjerujem da ce on (ako vec nije) oporucno sve ostaviti tom sinu.

 

a sto s tim nuznim dijelom? moram ga sama traziti? ili ce sud sam osporiti oporuku? sto ako kad se to dogodi ja ne budem ovdje (mozda cu otici zivjeti u drugu drzavu)? kako ja saznam da je umro, da me sud trazi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana anonimna,

 

ha,ha,ha,ha,haaaaaaaa...

 

I sad se ti kao oženi za takvu.

 

Da moraš tražiti taj dio, pripazi kada bude ostavinska da se pojaviš i onda napravi cirkus. Raspitaj se kod familije podrobnije o tome koji sud, soba, vrijeme iako će sud to staviti i na oglasnu ploču koju teško ko nađe...

 

BljEEEEEEEEEEEE!

:rigoleto:

 

Pozdrav

Kroki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosla sam na ovaj forum potraziti savjet.

 

ako ti se ne svidja sto sam pisala - ne moras odgovarati. ne vidim svrhu ovako degutantnom odgovoru :/

 

nisam rekla da mi treba to nasljedstvo. i ne treba mi. ako nisam s covjekom razgovarala dvadeset godina jer nisam sama htjela, nemam potrebe ni za necim sto je on u to vrijeme stvarao s nekim drugim.

 

htjela sam saznati, sto ako on ostavi sve svom sinu, moram li ja tada na sudu izjavljivati da ne zelim taj nuzni dio? sto se dogadja ako se ja ne pojavim i ne izjavim nista? dobijem li ja automatizmom to nesto ili mogu ostati bez toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija