Jump to content

apsolutna zastara naplate poreza na promet nekretnina fizičke osobe


crna

Preporučene objave

Poštovani,

niže navedeno stoji zabilježeno na ZK izvadku od strane Porezne uprave za neplaćeni porez na promet nekretnina.

Zaprimljeno 19.09.2011. broj Z-----/11 
Na temelju ovosudnog Rješenja o osiguranju poslovni broj: 10 Ovr-----/11-2 od 07. rujna 2011. godine uknjižuje se založno pravo radi osiguranja novčane tražbine

Obzirom na ovogodišnji OPZ i niže navedeno (ili neke druge članke koje nisam našla) da li je i kada moguće podnijeti zahtjev za Zastaru?

OPZ čl. 108 st.4

4) Zastara prava na naplatu poreza, kamata i troškova ovrhe počinje teći istekom godine u kojoj je porezni obveznik sam utvrdio poreznu obvezu ili istekom godine u kojoj je postalo izvršno rješenje kojim je porezno tijelo utvrdilo poreznu obvezu i kamate.

Čl. 148 st.6

(6) Porezna uprava i Carinska uprava provest će godišnji sistemski otpis duga za koji je s 1. siječnjom tekuće godine nastupila zastara prava na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , crna je napisao:

... stoji zabilježeno na ZK izvadku od strane Porezne uprave za neplaćeni porez na promet nekretnina.

.....da li je i kada moguće podnijeti zahtjev za Zastaru?

Nema takve zastare za teret upisan na nekretninu. Jedino ako se redovito ne upisuje kamate, one bi mogle otići u zastaru. 

I nemojte se zavaravati da porezna neće prije ili kasnije pokrenuti ovrhu.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije uopće namireno jednako je kao i prvi dan plus kamata. Blokada mi je na plaći za stambeni kredit ovršnom ispravom,  a na Fini je još jedan kredit za naplatu u kojemu sam bila sudužnik prije poreza. Znači ne zaštičeni dio   plaće mi ide na ovrhu za stambeni kredit te još dobrovoljno odvajam i od zaštićenog dijela tako da na račun ne ide ništa.

Račun mi je u blokadi 2390 dana i nema nikakvog prometa po njemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija