Jump to content
Ana_Banana

Testiranje za rad u državnoj upravi

Preporučene objave

Pozdrav svima :) 

Vidim da je mup traži upravne referente pa se prijavljujem na natječaj.
Obzirom da je testiranje obvezna stvar, zanima me sjeća li se tko pitanja na prijašnjim testiranjima? Znam da je iz  svakog potrebnog zakona po 10 pitanja - 5 na zaokruživanje i 5 na nadopunjavanje (ispravite me ako griješim) 9_9
Obzirom da se Ustav piše u svakoj državnoj upravi, koja su pitanja vezana za Ustav? Onako, bar po sjećanju. 

Hvala :P

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne. ne, baš se odnosi na testiranje. Imam ja položeni državni stručni ispit.
Testiranje je obavezno kada se prijavljuje u državnu službu. Ako se testiranje prođe, slijedi razgovor za posao.

Uređeno od Ana_Banana

Podijeli ovu objavu

prije 17 sati , Ana_Banana je napisao:

Pozdrav svima :) 

Vidim da je mup traži upravne referente pa se prijavljujem na natječaj.
Obzirom da je testiranje obvezna stvar, zanima me sjeća li se tko pitanja na prijašnjim testiranjima? Znam da je iz  svakog potrebnog zakona po 10 pitanja - 5 na zaokruživanje i 5 na nadopunjavanje (ispravite me ako griješim) 9_9
Obzirom da se Ustav piše u svakoj državnoj upravi, koja su pitanja vezana za Ustav? Onako, bar po sjećanju. 

Hvala :P

U pravu ste, no mislim da se testiranje provodi i na fizičku (tjelesnu) spremu (izdržljivost), barem je tako bilo ako sada nešto nije izmjenjeno...

Sretno..!

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , Ana_Banana je napisao:

Sumnjam da bi za upravnog referenta tražili tjelesnu spremu 9_9

Meni je kćerka išla prije nešto više od tri godine i tražili su, no kažem, nije isključeno da se nešto u međuvremenu promjenilo...

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio inženjerka
      Prošli tjedan sam se preselila u drugi grad. Od strane firme zbog virusa korone sam doma, međutim ako budem trebala ić raditi propusnica od firme će biti za staru adresu, a od sadašnjeg grada također ne mogu dobiti propusnicu jer nisam tu prijavljena. Na poziv MUP-u sadašnjeg grada dobila sam odgovor da oni sada u ovoj situaciji ne rade promjene prebivališta, pa ako počnem radit kako ću se vratit na sadašnju adresu oni ne znaju. Što sada napraviti?
      Hvala na odgovorima
    • objavio _anoniman
      Bok!
      Prije mjesec dana pao sam s frulom i 0.8g marihuane u paketiću. Na sudu sam potvrdio da je sadržaj paketića bio za osobnu upotrebu.
      Prije nekoliko dana dobio sam presudu, obavezni psihosocijalni tretman bez novčane kazne jer su zaključili da nisam ovisnik već povremeni konzument i jer mi je prvi put. 
      Student sam, preko studentskog ugovora radim u jednoj firmi i nisam iz Zagreba pa mi nikako ne odgovara gubiti vrijeme na to.
      Moja pitanja su:
      - Ako se radi o psihosocijalnom tretmanu, uključuje li on testiranja na THC? 
      - Ako da, što ako ne mogu/ne želim dati urin?
      - Što ako se ne odazovem? Hoće li me policija tražiti doma ili ću dobiti novčanu kaznu?
      - Ako se žalim na presudu, koju alternativnu mogu očekivati?
      Svi savjeti su dobrodošli jer imam još samo 3 dana za predati žalbu.
    • objavio DennyC
      Pozdrav i poštovanje. 
      Zanimalo me vec dugo vremena par pitanja koja muce svakog ko se odluci na privremeni ili tarjni odlazak iz Hrvatske, pitanja su vezana za pravo, poreze, zdravstveno osiguranje i boraviste. Pa bi ovdje iznjeo nekoliko vjecnih pitanja iseljenika u nadi da ce netko s ovog foruma znati odgovore na ova pitanja. Zahvaljujem unaprjed svima.

Sve pocinje 2016 kada sam se odlucio otici iz HR pokusati zapoceti zivot u drugoj drzavi EU. Naime otisao sam u poreznu i u mup na šalteru naravno niko nije imao pojma sta ja trebam raditi, dali trebam odjavit boraviste, poreznu karticu, sta je s osobnom, sta je s zdravstvenim osiguranjem, sta je s icim. Ako neznaju oni kako bih znao ja? odlucio sam otici bez da sam ista napravio, jer informacije nisam dobio. Sada povremeno dolazim u HR. I svako malo citam clanke o kaznama oduzimanjima osobnih i kojekakvim glupostima.

Pa me zanima a i mnoge koji su u istoj situaciji par pitanja:
      1. Sto tocno napraviti i kome se javiti kad se napusta HR, porezna mup ko kako zasto? I sto napraviti osoba koje je vise godina vec vani a nije napravila nista od toga, koje su posljedice i kazne ili sl? I kome se obratiti da se to sve legalno sredi?

2. Zdravstveno osiguranje - dali gubimo ili negubimo pravo na zdravstveno osiguranje, samo po sebi ako sam dobro razumio svaki hrvatski drzavljanin ima besplatno zdravstveno po defaultu a dopunsko osiguranje sam placam i dan danas stoga zasto nebih imao pravo koristiti HR zdravstvo? I dalje imam HR osobnu i putovnicu, HR sam drzavljanin i placam svoje osiguranje. Takodjer na stranicama EUa sam procitao da osoba moze imati zdravstvo u samo jednoj drzavi EU ili sl, ja u inozemstvu placam svaki pregled i nemam zdravstveno osiguranje, stoga neznam dali i dalje imam pravo na Hrvatsko zdravstveno osiguranje kao jedino osiguranje koje imam i placam? I ako nemam na njega pravo? Kako se javiti kome i otkazati? takodjer mi koji smo vani vec par godina? dali moramo platiti kakvu naknadu ili kaznu jer smo zivili u drugoj drzavi a koristili zdravstvo u HR ponekad?

3. Porez. Dali treba odjavljivat ili nesto radit s poreznom karticom u HR? Dali moram placati ikakve naknade i razlike u porezu na zaradjen novac u inozemstvu? Dali Hrvatska ima ikakvo pravo na ista od toga? Koja je procedura kog povremenog rada u HR i povremenog vani?
      Npr osoba radi u Njemackoj 6mj i vrati se radi sezonu u HR 3mj. Iz obje drzave dobije povrat poreza. Dali mora javiti Njemackoj da je 3mj radio u HR i koliko je zaradio i dali to utjece na iznos povrata poreza u toj drugoj drzavi? I obrnuto?

Malo sam zakomplicirao ali nadam se da su pitanja donekle jasna.

Zahvalio bi svima koji si daju truda procitati i pomoci meni i brojnima koji smo izgubljeni u tim svim papirima i pravilima koja nekuzimo.

Zahvaljujem srdacan pozdrav
    • objavio VicPR
      Pozdrav,
      Situacija je sljedeća - djevojka koja će voditi program (moderator) za jedno studentsko natjecanje koje se održava u sklopu firme gdje radim, trebala je podignuti studentski ugovor te bi joj tim putem isplatili honorar.
      S obzirom na to da ipak ne može do svog studentskog ugovora jer je izgubila nekakva prava, dolazimo do pitanja da li joj treba izraditi ugovor o djelu ili autorski ugovor? Koja bi bila najznačajnija razlika, što je nama povoljnije, što bi u principu bilo ispravno? Dakle, ona će voditi program (intervjuirati i slično).
      Hvala puno na pomoći! 
    • objavio duro34
      Može li mi netko pomoći razmrsiti puste zakone i pravilnike i ugovore o radu u vezi prekovremenog rada u zdravstvu? To je nedokučivo, koja su prava radnika, u ovom slučaju dr. med. specijalizanta u bolnici. Koji je maksimalni broj radnih sati tjedno, koliko tjednog odmora treba imati, kako bi trebao biti plaćen taj rad, je li uopće obavezan ili treba li biti tražen pristanak itd. Je li zakonito dežurati 12 sati vikendom pa raditi 5 radnih dana 8 sati normalnog radnog vremena? Koja su prava i obaveze takvog radnika kada ravnatelj ili voditelj odjela inzistiraju na dežurstvima i prekovremenom radu? Hvala.
  • Online korisnici

• Napravi novi...