Jump to content

Porez posnovi posjeda poslije ostavinske rasprave


jado

Preporučene objave

Neki dan  sam dobio porezno rješenje za vanknjižno vlasništvo odnosno posjed koji sam naslijedio poslije ostavinske rasprave iza pokojnog strica kojem sam ja jedini naslijednik s obzirom da nije imaoo direktnog naslijednika u prvom redu.Zemljiste je poljoprivredno dakako zapušteno a u stvarnosti je vlasnik Republika HR za 1/2 i Grad za 1/2.Drugo zemljište iz istog rješenja vlasnik je isto tako država za 480/24480 i uz to još 64 suvlasnika za različite dijelove. Oba zemljišta su zapuštena poljoprivredna zemljišta ukupno 4500 m2 . Prosjena vrijednosti je 34390 kn a porezno rješenje je na iznoss od 1719.50 kn.

Molio bi nekog da mi kaže dali moram platiti porez za nesto sto nije u vlasnistvu tj nije doslo do stjecanja istog pravnim putem i na koji nacin ikako  da uputim prigovor Poreznoj Upravi.

Unaprijed zahvaljujem

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , jado je napisao:

Neki dan  sam dobio porezno rješenje za vanknjižno vlasništvo odnosno posjed koji sam naslijedio poslije ostavinske rasprave iza pokojnog strica kojem sam ja jedini naslijednik s obzirom da nije imaoo direktnog naslijednika u prvom redu.Zemljiste je poljoprivredno dakako zapušteno a u stvarnosti je vlasnik Republika HR za 1/2 i Grad za 1/2.

A kako se to uopće našlo u ostavinskoj masi? Ti si to prijavio, ili je JB to izvukao iz neke arhive?

I što točno piše u rješenju o naslijeđivanju?

Što točno naslijeđuješ? Posjed?

 

Citiraj

Oba zemljišta su zapuštena poljoprivredna zemljišta ukupno 4500 m2 . Prosjena vrijednosti je 34390 kn a porezno rješenje je na iznoss od 1719.50 kn.

Radi lise možda o zemljišttu u kakvoj građevinskoj zoni? Ili negdje uz more? Obično zapušteno poljoprivredno zemljište u nekoj nedođiji prodaje se teško i za kunu po m2.

Ako vrijednost zemljišta nije realno procjenjena, može se napisati žalba.

Citiraj

Molio bi nekog da mi kaže dali moram platiti porez za nesto sto nije u vlasnistvu tj nije doslo do stjecanja istog pravnim putem i na koji nacin ikako  da uputim prigovor Poreznoj Upravi.

Porezna uprava razrezuje porez prema rješenju o ostavini. Ako tamo piše da naslijeđuješ zemljište, oni će razrezati porez. Neće provjeravati vlasničko stanje.

Ali ako piše da naslijeđuješ pravo posjeda, onda porez ne mogu razrezati.

Porez se plaća za stjecanje vlasništva.

Dakle, što piše u rješenju o naslijeđivanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U rješenju piše da žalba odgađa izvršenje rješenja a u rješenju u naslijeđivanju od strane javnog bilježnika piše da naslijeđujem vanknjižno vlasništvo ,poljoprivredno zemljište ćestice navedene.Porezna nije izlazila na uvid i nije provjeravala vlasnistvo, rješenje je pisano po osnovi rješenja javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jado je napisao:

U rješenju piše da žalba odgađa izvršenje rješenja a u rješenju u naslijeđivanju od strane javnog bilježnika piše da naslijeđujem vanknjižno vlasništvo ,poljoprivredno zemljište ćestice navedene.Porezna nije izlazila na uvid i nije provjeravala vlasnistvo, rješenje je pisano po osnovi rješenja javnog bilježnika.

možeš se žaliti na rješenje porezne ali ti neće biti uvaženo.

zašto nisi uputio žalbu protiv rješenja javnog bilješnika?

možeš nasljediti ono što je ostavitelj imao u vlasništvu.

https://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-nasljeđivanju

čl.5 st.3.

ko je pokrenuo ostavinsku raspravu? temeljem čega je utvrđeno da je stric izvan knižni vlasnik?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija