Jump to content

Roditeljstvo bez alimentacje


ERCZ

Preporučene objave

 

Roditeljstvo bez alimentacije .

 

Poštovani, molim o informaciju, Suprug podnio zahtjev za rastavu braka tužbom, jesam strani drzavljanin sa boravistem u HR , nismo još u procesu rastave braka , jesmo bili na 2 sastanka u CZSS, Plan o zajednickoj skrbi dijeteta nije jos napisan. Na rastavu braka za sad ne pristajem. Proživljavamo tipicnu kalvariju zbog suprugove krize srednijh godina u kojoj je dosao u konflikt sa samim sobom, unistavajuci nas brak , obitelji , moje i dijetetovo emotivno stanje. Krenulismo na bračno savjetovanje, međutim muž odustao od savijetovanja s obzirom kako kaže „ preteško je to za nijega“ Ja sam nastavila sa savjetovanjem sama. Suprug spakirao sve stvari i otišao od kuće . Ne kontaktira sa mnom skoro 2 tijedna, nije ni ostavio meni ni „1 kune „ za privremeno uzdržavanije naseg dijeteta, curica od 10 godina. Nije prvi put naš ostavio „preko noći „u prvoj polovici 2017 ostavio nas na 5 mjeseci isto tako bez nikave pomoći finacijskiej, nije kontaktirao sa mnom, ni ti viđao dijete. Nakon toga se vratio kući , gdje stanovao sa nama 3 mijeseca, u rujnu uplatio 3000 kn na moj račun, za troškove života . Moja plaća je 4360 Kn neto , šta nije dovoljno na oplačenje troškova života , same račune u kući su oko 2000 kn mjesečno,dijete naučeno je na visok standard života šta sa mojima prihodima nisam u stanju ostvariti. Dali ja kao roditelj koji živi sa djetetom mogu podnijeti privatnu tužbu na opčinskim sudu radi ostvarenija privremenego uzdržavanja dijeteta? Napomenem da Suprugova placa bruto iznosi 14.910.00 Kn . Molim o savjet .

 
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ERCZ je napisao:
 

Roditeljstvo bez alimentacije .

 

Poštovani, molim o informaciju, Suprug podnio zahtjev za rastavu braka tužbom, jesam strani drzavljanin sa boravistem u HR , nismo još u procesu rastave braka , jesmo bili na 2 sastanka u CZSS, Plan o zajednickoj skrbi dijeteta nije jos napisan. Na rastavu braka za sad ne pristajem. Proživljavamo tipicnu kalvariju zbog suprugove krize srednijh godina u kojoj je dosao u konflikt sa samim sobom, unistavajuci nas brak , obitelji , moje i dijetetovo emotivno stanje. Krenulismo na bračno savjetovanje, međutim muž odustao od savijetovanja s obzirom kako kaže „ preteško je to za nijega“ Ja sam nastavila sa savjetovanjem sama. Suprug spakirao sve stvari i otišao od kuće . Ne kontaktira sa mnom skoro 2 tijedna, nije ni ostavio meni ni „1 kune „ za privremeno uzdržavanije naseg dijeteta, curica od 10 godina. Nije prvi put naš ostavio „preko noći „u prvoj polovici 2017 ostavio nas na 5 mjeseci isto tako bez nikave pomoći finacijskiej, nije kontaktirao sa mnom, ni ti viđao dijete. Nakon toga se vratio kući , gdje stanovao sa nama 3 mijeseca, u rujnu uplatio 3000 kn na moj račun, za troškove života . Moja plaća je 4360 Kn neto , šta nije dovoljno na oplačenje troškova života , same račune u kući su oko 2000 kn mjesečno,dijete naučeno je na visok standard života šta sa mojima prihodima nisam u stanju ostvariti. Dali ja kao roditelj koji živi sa djetetom mogu podnijeti privatnu tužbu na opčinskim sudu radi ostvarenija privremenego uzdržavanja dijeteta? Napomenem da Suprugova placa bruto iznosi 14.910.00 Kn . Molim o savjet .

 
 

 

čija je kuća u kojoj živite?

kad se rješi rastava braka odlučit će se sa kojim roditeljem će dijete živjeti i obveza roditelja sa kojim djete ne živi.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,dijete ostaje sa mnom  , ostajem u HR,  kuca u kojoj zivimo zapravo pripada Tetku od suproga to jest stan u kuci na 1vom katu, manji stan u prizemlju pripada suprogu, nijegovo nasledstvo, u tom stanu stanuje tetak udovac bez dijece. Ne posoji pismeni ugovor o zamijeni stanova, kuca nije ni etazirana. Na obnovu kuce podiglismo kredit nenamjenski kredit od 30 tys eura , koji odplacuje suprug.Tetak cijelo ovo razdoblje je uz mene , sam vidi u sta se pretvorio muz " doslovce dr.jekyll and mr hyde " danas sam dobila email od CZSS da mogu podici tuzbu na opcinskom sudu za privremeno uzdrzavanje dijetea, onda dalje u proces na CZSS. Dali takvu tuzbu mogu sama napisati ili bolje da trazim odvijetnika da me zastupi nasudu ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, tužbu možete napisati sami, ali čitajući Vaše postove, moj savjet Vam je da ipak potražite pomoć odvjetnika i to odvjetnika stručnog za Obiteljski zakon....obiteljske odnose, imovinsko-pravne odnose i sve drugo što proizlazi iz braka i bračnih odnosa.., bez odvjetničkih usluga ćete to sve teško riješiti...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ERCZ je napisao:

Jos jedno pitanje dali darovni ugovor koji je na suproga , a predmet darovan je u bracnoj zajednicy z namienom darovanja "nama" to je bracna imovina? 

ko je darovatelj. ako je darovni ugovor samo na supruga to je njegov dar.

tetak nije krvno srodstvo tvom suprugu. pokušaj sa tetkom sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju. 

za brigu i skrb o njemu daje ti svoj dio kuće. tetka nasljeđuje njegova rodbina (ako ne zaključi ugovor o dožicotnom uzdržavanju.

 ko tetku pere,kuha i čisti njegov stan?

zbog razvoda braka i skrbi za djete( i alimentaciju) potražite besplatnu pravnu pomoć u uredu državne uprave.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , bovu je napisao:

ko je darovatelj. ako je darovni ugovor samo na supruga to je njegov dar.

tetak nije krvno srodstvo tvom suprugu. pokušaj sa tetkom sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju. 

za brigu i skrb o njemu daje ti svoj dio kuće. tetka nasljeđuje njegova rodbina (ako ne zaključi ugovor o dožicotnom uzdržavanju.

 ko tetku pere,kuha i čisti njegov stan?

zbog razvoda braka i skrbi za djete( i alimentaciju) potražite besplatnu pravnu pomoć u uredu državne uprave.

O tetku vodim brigu 6 godina , znaci sve od kuhanja do spremania. Darovateljem predmeta je prijatelj otac od nasej kume vijencanej. Dali ugovor o dozivotnim uzdrzavanju ovjeriti kod javnog bilijeznika ili na sudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, pripazite na vrstu ugovora o uzdržavanju koji ćete sklopiti ako se odlučite na sklapanje takvog ugovora.....postoje dvije vrste ugovora o uzdržavanju i to.....Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju....kod takvog ugovora imovina osobe s kojom sklapate ugovor, primatelja uzdržavanja (u Vašem slučaju tetka), prelazi na Vas, kao davatelja uzdržavanja, odmah nakon sklapanja ugovora....dok kod sklapanja Ugovora o doživotnom uzdržavanju imovina primatelja (tetka) prelazi na Vas kao davatelja uzdržavanja poslije smrti tetka kao primatelja uzdržavanja, sami morate odlučiti kakva vrsta ugovora Vam više odgovara u Vašoj situaciji....

Inače takav ugovor (i jedna i druga vrsta) mora biti ovjeren od suca nadležnog suda ili potvrđen (solemniziran) od strane javnog bilježnika ili pak sastavljen u obliku javnobilježničkog akta...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija