Jump to content

Tužba radi iseljenja


Ante_

Preporučene objave

Stan je predmet prijepora izmedju 2 brata.

Brat kojega zastupamo vlasnik je stana 1/1.  On je svome bratu dozvolio da prijavi prebivaliste u tom stanu kao i da zivi u njemu dok ovaj ne kupi drugi stan (prodao je veci kupio bi manji)

Usmeno su dogovorili da ce ovaj placati neku najamninu dok boravi u predmetnom stanu u iznosu od 1000 do 2000kn. Moja stranka dobila je do sada cca 30 000kn jednokratno na ime najamnine krajem 2011 godine.

Od 2011 do danas nije platio nista te odbija kontakte s mojom strankom i odbija iseliti iz stana.

Pokusali smo s dopisima postici neko mirno rjesenje medjutim to nije moguce.

Sad bi krenuli s vlasnickom tuzbom radi iseljenja i predaje u posjed.

Medjutim, sto se tice novca koji je nasa stranka izgubila ne primajci najamninu, u dilemi sam po kojem osnovu to tražiti.

Da li ici u konkretnom slucaju na navedenu tužbu u kombinaciji s naknadom radi izmakle koristi po 1089 cl. ZOO ili ici odvojeno na navedenu tuzbu i eventualno na stjecanje bez osnove?

Pomagajte kolegi, novi sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ante_ je napisao:

Da li ici u konkretnom slucaju na navedenu tužbu u kombinaciji s naknadom radi izmakle koristi po 1089 cl. ZOO ili ici odvojeno na navedenu tuzbu i eventualno na stjecanje bez osnove?

Kada je moguće vraćanje tj. kada je moguća predaja nekretnine ili stvari u posjed ili suposjed tada se naknada koristi prosuđuje prema odredbi čl. 164. i 165. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (NN. 91/96; 68/98; 137/99; 22/00; 73/00; 114/01; 79/06; 141/06; 146/08; 38/09; 153/09) ali samo u slučaju kada tužitelj uz platež koristi tužbenim zahtjevom traži i predaju nekretnine ili stvari u posjed. ""

Zaključak sjednice Građanskog odjela Županijskog suda u Varaždinu od 04. rujna 2013.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija