Jump to content

Izvanredni lijecnicki pregled


Anny221

Preporučene objave

Postovani, poslana sam na izvanredni lijecnicki pregled zbog thc-a. Pitanje je sljedece; ukoliko se u poliklinici ustanovi da sam pozitivna hoce li se ti nalazi slati na policiju ili ne, posto ja placam? Znam da moram nositi nalog za izvanredni lijecnicki od policije u polikliniku. Jesu li oni povezani? Mogu ki ocekivati kakvu dodatnu kaznu ili oduzimanje vozacke skroz? Hvala. 

I ima li iskustva sa tog izvanrednog lijecnickog? Sto rade tamo drugacije?

Puno hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Naravno da ga mora odnijet sama.

prije 20 sati , Anny221 je napisao:

Hvala puno.

@sivko kako mislis doktor ce sam poslati? Iako ja placam?

Po pravilniku ako ne prođeš liječnički doktor sam šalje policiji uvjerenje,tako da ne možeš otići kod drugog "pravog" doktora i donijet drugo uvjerenje po kojem je sve ok.Uopće nije bitno što ti plaćaš.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novo iz mjenjanog ZSPC-a vezano za izvanredne preglede (za ekipu koja ćešće biva uhvaćena) čl.231 st.4

https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

"(4) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled uputit će se vozač.......ili su najmanje tri puta pravomoćno kažnjeni zbog upravljanja vozilom s nedopuštenom količinom alkohola u krvi."

 

"Nadalje, propisivanjem obaveze podvrgavanja izvanrednom liječničkom pregledu
vozača i instruktora vožnje koji je najmanje tri puta u tri godine pravomoćno kažnjen zbog upravljanja vozilom s nedopuštenom količinom alkohola u krvi želi se pojačati liječnička
kontrola osoba koje učestalo konzumiraju alkohol te upravljaju vozilom, jer sukladno
važećem zakonskom rješenju, na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled upućuju se vozači
kod kojih je utvrđeno da su upravljali motornim vozilom pod utjecajem droga ili lijekova ili
ako su u krvi imali alkohola iznad 1,5 g/kg (dovoljan je jedan takav slučaj), dok se osobe koje
učestalo upravljaju motornim vozilima s nižom koncentracijom alkohola u krvi nisu dužne
uputiti na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled, iako se za njih može opravdano
posumnjati da imaju problem s alkoholom."


 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija