Jump to content

Garancija na izvedene građevinske radove


oscarbeiß

Preporučene objave

Pozdrav,
   U ljeto 2016. god. kupio sam stan u novogradnji koji je još pod dvogodišnjom garancijom na građevinske radove i imam problem sa vlagom u garaži koja tom stanu pripada. Naime, vlaga se navlači u zid u garaži, te nastaju fleke i ljušti se žbuka.
Situaciju sam mailom prijavio investitoru koji je ujedno i prodavatelj, te zatražio da se šteta što prije sanira, kako se radi nadolazeće zime, ista ne bi povećavala, a time i troškovi njene sanacije.
Prošlo je tjedan dana, ali mi investitor nije odgovorio, niti me na bilo koji drugi način kontaktirao.
Molim vas za savjet koji su moji mogući slijedeći koraci i koja je slijedeća instanca kojoj mogu prijaviti cijelu situaciju, a da mi prije toga ne istrule svi zidovi u garaži.
 
Hvala
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , oscarbeiß je napisao:
Pozdrav,
   U ljeto 2016. god. kupio sam stan u novogradnji koji je još pod dvogodišnjom garancijom na građevinske radove i imam problem sa vlagom u garaži koja tom stanu pripada. Naime, vlaga se navlači u zid u garaži, te nastaju fleke i ljušti se žbuka.
Situaciju sam mailom prijavio investitoru koji je ujedno i prodavatelj, te zatražio da se šteta što prije sanira, kako se radi nadolazeće zime, ista ne bi povećavala, a time i troškovi njene sanacije.
Prošlo je tjedan dana, ali mi investitor nije odgovorio, niti me na bilo koji drugi način kontaktirao.
Molim vas za savjet koji su moji mogući slijedeći koraci i koja je slijedeća instanca kojoj mogu prijaviti cijelu situaciju, a da mi prije toga ne istrule svi zidovi u garaži.
 
Hvala
 

investitoru uputi pismeni zahtjev (prerporučeno i sa povratnicom) za otklanjanje nedostataka.

ili smanjenje cijene zbog nedostataka ako se ti nedostaci ne otklone u primjerenom roku.

sa prodavateljem kontaktiraj, i traži otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku, samo pismeno.

kad prođe jamstvo možeš se slikati sa jamstvom/garancijom od  dvije godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija