Jump to content

Izvanredni otkaz

anonimno
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav!

Da ukratko navedem moj problem. Prije nekih četiri mjeseca počeo sam raditi u novoj tvrtci. Iako prilikom razgovora s poslodavcem nisam obaviješten, prijavljen sam na određeno vrijeme. Prije desetak dana dao sam redovni otkaz pisanim putem. No nakon razgovora s poslodavcem odlučio sam ostati pod uvijetom da me prijave za stalno, što mi je i obećano. Međutim do danas nisam dobio nikakav novi ugovor na potpis, a onaj na određeno vrijedi do kraja godine. Mogu li sada dati izvanredan otkaz pozivajući se na nepoštivanje dogovora od strane poslodavca?

Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš. Nemaš nikakav dogovor napismeno i ispast ćeš budala (ispao si) ukoliko to navedeš kao razlog. Da sam ja tvoj poslodavac rekao bi, što to ovaj trabunja, pa potpisao je ugovor o radu na određeno i što sad hoće????

Gledaš li ti tu i tamo što potpisuješ, recimo ugovor o radu, jamstvo nekome možda?

Naravno da pročitam prije nego nešto potpišem. Kad sam počeo raditi nisam odmah prvi dan dobio ugovor o radu, nego tek nakon tjedan dana. I pitao sam nadređenog zbog čega je ugovor na određeno kad mi to nitko nije napomennuo prilikom razgovora? Odgovoreno mi je da je to normalno da me prvi mjesec prijave na određeno, a zatim dobijem ugovor za stalno. Međutim, i novi ugovor je bio na određeno, tada već s novim nadređenim, koji nema pojma o ničemu, a do glavnog poslodavca nemoguće je doći, jer je na godišnjem.

Čuj, ja se isto tako mogu napravit glup i reći da sam dao redovni otkaz koji nigdje nisam pisanim putem otkazao, dakle još uvijek vrijedi. I kakvu to pisanu garanciju mogu dobit da ću biti za stalno primljen osim ugovora kao takvog?

Što je najbitnije ja niti ne žurim. Već prvog dana u novom okruženju bilo mi je jasno da će biti teško uklopiti se u novi način rada. Da ne govorim da se u tih manje od 4 mjeseca promjenila masa uposlenika i tri voditelja poslovne jedinice. Već sam preko 16 godina u tom poslu, pa već mogu procijenti hoće biti što od toga ili neće, a ovdje gdje sam sad teško da će ikad biti normalna radna atmosfera...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija