Jump to content

Odšteta za prometnu


Čovjek2

Preporučene objave

Ovako imao sam 19.9 prometnu di se frajer zabio u zadnji dio taxi vozila jer je proklizao radi ne prilogadene brzine. E sad ja sam pokupio zapisnik od policije i tamo piše ds je utvrđeno da je u prometnoj nastala samo materijalna šteta i da smo obojica imali 0.00 g/kg alkohola i da je taj drugi vozač kriv i kažnjen za brzinu i izazivanje prometne s mat štetom. Mene zanima iduce na mjesto nesreće je došla i hitna mene su pregladali, pošto nije bila preteška ozljeda ja sam ostao na licu prometne oni su otišli dalje. Sada mene zanima kako osiguravajuće društvo  Sava gleda na zapisnik policije posto piše samo materijalna šteta i kolko mi mogu pomoć računi i nalazi iz bolnice jer sam ja kasnije isao u bolnicu nosio ovratnik isao na fizikalne vježbe i sve sam to morao plaćat? Bolnicu sam plaćao participaje jer nisam imo dopunsko, a fizikalna je preko HZZO bila popunjenoj do 10 mj iduce g, pa su mi ponudili da idem privatno jer je bila prometna pa za moje zdravlje da ne cekam previše 

I ako bi neko mogao reći okvirno kolku bi odštetu mogao dobiti ? Znam da neće biti neka velika 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , esigente je napisao:

Osiguranje ce sigurno pokusati da ne isplati odstetu za nematerijalnu stetu, ali dobit ce te je uz angazman odvjetnika (imate medicinsku dokumentaciju), visina odstete ovisi o tezini ozljeda i pregovarackim sposobnostima odvjetnika.

U potpunosti se slažem sa Vama, ali kako dokazati da povrede potječu iz spomenute prometne nezgode, ako u policijskom zapisniku stoji da nije bilo povrijeđenih osoba?

Jedino ako HMP ima evidentiran dolazak na mjesto događaja i njihovo postupanje, tj. ako poštovani Čovjek2 ima nalaz HMP sa mjesta događaja u kojem je razvidno da je isti bio povrijeđen u spomenutoj prometnoj nezgodi (ili može doći do tog nalaza), no tada je trebalo pisati prigovor na manjkavost policijskog zapisnika...

U svakom slučaju, vrijedi pokušati, ali se prethodno konzultirati sa odvjetnikom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Željac047 je napisao:

U potpunosti se slažem sa Vama, ali kako dokazati da povrede potječu iz spomenute prometne nezgode, ako u policijskom zapisniku stoji da nije bilo povrijeđenih osoba?

Jedino ako HMP ima evidentiran dolazak na mjesto događaja i njihovo postupanje, tj. ako poštovani Čovjek2 ima nalaz HMP sa mjesta događaja u kojem je razvidno da je isti bio povrijeđen u spomenutoj prometnoj nezgodi (ili može doći do tog nalaza), no tada je trebalo pisati prigovor na manjkavost policijskog zapisnika...

U svakom slučaju, vrijedi pokušati, ali se prethodno konzultirati sa odvjetnikom...

Što se tiče hitne imam od njih nekakav crveni papir, dalje imam nalaze od Traumatološke bolnice i račune od fizikalne terapije i policijski zapisnik eto to imam od papira . Sada ne znam  jel bi policija priznala žalbu na zapisnik to sam mislio u dogovoru s odvjetnikom da on napiše žalbu ukoliko je potrebno da je u zapisniku propust? Pošto je nesreća bila 19.9.2017., a zapisnik sam podigao 14.11.2017. ne znam jel ima rok nekakav na žalbu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

..a za ozljede su nadležni samo doktori.

To je u redu da su za povrede nadležni samo liječnici, ali ako nije evidentirano da su nastale u to vrijeme, tj. ne potječu iz te prometne nezgode, jako teško, poglavito što su takvi postupci, radi naplate šetete, dosta komplicirani i neizvjesni, radi toga sam i napisao da se najbolje konzultirati sa odvjetnikom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Željac047 je napisao:

To je u redu da su za povrede nadležni samo liječnici, ali ako nije evidentirano da su nastale u to vrijeme, tj. ne potječu iz te prometne nezgode, jako teško, poglavito što su takvi postupci, radi naplate šetete, dosta komplicirani i neizvjesni, radi toga sam i napisao da se najbolje konzultirati sa odvjetnikom...

Na papiru koji sam dobio od hitne piše adresa nezgode i datum nezgode i to se poklapa, e sad nez jel može doći do problema jer nisam otišao s hitnom. Razlog je što meni tada nije bilo tako loše da sam trebao napuštat mjesto, ali nakon očevida kada  sam vratio vozilo u bazu potpisao njima izvješće o prometnoj me je vrat počeo bolit i svojevoljno sam otišao na hitnu radi boli i tamo su ustanovili ozljede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije to toliki problem, ozljede se mogu vještačiti i može se (u nekoj mjeri) utvrditi potječu li od nesreće. Međutim, osiguranje će to sigurno pobijati, a ako ćeš ići u tužbu, trajati će godinama i ishod će biti upitan. Ako se radi o većoj ozljedi, onda se to isplati, ali ako je trzajna ili nešto slično, ne isplati se. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Nije to toliki problem, ozljede se mogu vještačiti i može se (u nekoj mjeri) utvrditi potječu li od nesreće. Međutim, osiguranje će to sigurno pobijati, a ako ćeš ići u tužbu, trajati će godinama i ishod će biti upitan. Ako se radi o većoj ozljedi, onda se to isplati, ali ako je trzajna ili nešto slično, ne isplati se. 

Upravo na to sam i ja aludirao kad sam napisao da su takvi postupci dugi, dosta komplicirani i neizvjesni poradi čega se, moje mišljenje je, najbolje posavjetovati sa odvjetnikom koji će ući u srž problema, pregledati svu liječničku i inu dokumentaciju, te Vas usmjeriti što je najbolje činiti za Vas i u Vašem interesu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Ni prvi ni zadnji koji je poslije nezgode otišao doktoru.Upitno je da li uopće osiguranje isplaćuje za trzajnu ozljedu i troškove ako netko nema dopunsko i odlazak privatnicima.

Ma di sam išo na fizikalnu imaju prek HZZO i imaju privatno, ali se preko HZZO čeka do 18.10.2018. terapija pa su mi oni sugerirali da idem privatno kod njih pošto je bila prometna pa radi zdravlja da ne čekam dugo jer se problemi mogu javiti i nakon 5 g kod trzajnih ozljeda s vratom, a bolnice sam morao plaćati participacije jer nisam imao dopunsko. To me i da brine najviše jer je bila trzajna pa me muči kako gledaju na to jer sam čuo da se znaju pravdati da trzajne mogu biti i subjektivne pa neki prikažu to ozbiljnije neg kak je bilo.

prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Upravo na to sam i ja aludirao kad sam napisao da su takvi postupci dugi, dosta komplicirani i neizvjesni poradi čega se, moje mišljenje je, najbolje posavjetovati sa odvjetnikom koji će ući u srž problema, pregledati svu liječničku i inu dokumentaciju, te Vas usmjeriti što je najbolje činiti za Vas i u Vašem interesu..

Jel mi možete objasnit kakva je to inu dokumentacija???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Čovjek2 je napisao:

Jel mi možete objasnit kakva je to inu dokumentacija???

Sva ostala dokumentacija vezana za prometnu nezgodu (policijski zapisnik, liječnički nalazi idr.) koju posjedujete....dakle sve što bi Vam moglo koristiti za možebitno pokretanje postupka za naknadu štete (materijalne i nematerijalne) i određivanje visine odšetnog zahtijeva....

Dakle, odvjetnik bi Vam, uvidom u svu dokumentaciju vezanu za predmetni događaj koju posjedujete i koja bi se mogla koristiti u svrhu postavljanja odšetnog zahtijeva i pokretanje postupka, pošto se radi o dosta složenom postupku, mogao reći što je najbolje za Vas, naravno, i zastupati Vas ako se odlučite pokretati takav postupak...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Jel ima neki rok da mi osiguranje plati odštetu? Prometna je bila 19.9.2017 sve papire i sva liječenja su gotova i predamo je sve odvjetniku kraj 11, pocetkom 12 mj 2017. E sada me zanima jel ima osiguranje neki rok za isplatu štete ili ce otezat , a onda mi jedino ostaje tužba i razvlačenje po sudu barem godinu dana ako ne i duže. Napomena vozilo je bilo službeno tako da se o popravku brinuo taksi jer je njihov auto ja sam nakon toga otišao na bolovanje od mjesec dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav zanima me jel se može kako dokazati da promjena vrmena utječe na bol u vratu? I to nekako uvrstit u zahtjev za odštetu jer je pokrenut postupak, ali još nisam dobio novce trebao bi me zvat odvjetnik oavj tjedan ovaj tjedan u vezi toga. Danas sam išao kod doktorice obiteljske medicine po neke nalaze ne vezano za ovo i reko sam da me boli vrat i ona je pogledala i rekla da bi to moglo biti vezano za promjenu vrmena i prometnu koju sam imao:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija