Jump to content

isplata dobiti j.d.o.o.


jebateigzde

Preporučene objave

postovani,

 

imam par pitanja oko upravljanja novcanih sredstava J.d.o.o.

1. Kako vlasnik/direktor moze isplatiti dobit firme?

2. Na sto se smije koristiti novac sa racuna firme,odnosno sto se moze proknjiziti?

3. Jeli moguce mjesecno isplacivati dobit sa racuna firme?

4. Moze li se na racun firme kupovati npr. gorivo za osobno vozilo(nije u vlasnistvu firme nego u vlasnistvu direktora)?

5. Moze li se kupovati npr. gradevinski materijal za privatne potrebe? (firma ima registriranu djelatnost gradevine)

 

Imam jos milijun pitanja oko toga posto sam novi u tome,a nebih bas htio da imam probleme s poreznom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , jebateigzde je napisao:

1. Kako vlasnik/direktor moze isplatiti dobit firme?

Jednostavno. Uzme novac ili kao gotovinu ili si isplati na žiro račun. Treba obratiti pažnju na knjiženje. Knjigovodstvo taj iznos mora knjižiti kao dobit.

prije 19 sati , jebateigzde je napisao:

Na sto se smije koristiti novac sa racuna firme,odnosno sto se moze proknjiziti?

Na potrebe firme. Pitanje nije jasno.

prije 19 sati , jebateigzde je napisao:

Jeli moguce mjesecno isplacivati dobit sa racuna firme?

Pitanje je kasnijeg knjiženja koje je po godišnjem obračunu. Kao pozajmica nije baš u redu da firma pozajmljuje bez ugovora i kamata.

prije 19 sati , jebateigzde je napisao:

Moze li se na racun firme kupovati npr. gorivo za osobno vozilo(nije u vlasnistvu firme nego u vlasnistvu direktora)?

NE!

prije 19 sati , jebateigzde je napisao:

Moze li se kupovati npr. gradevinski materijal za privatne potrebe? (firma ima registriranu djelatnost gradevine)

Teoretski može. trgovina vas u tome neće priječiti. Kasnije je problem pravdanja tih računa. Imate li poslovni prostor u vlasništvu direktora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija