Jump to content

Zajednicka pricuva


vplecko

Preporučene objave

Postovani,

 

Vlasnik sam stana u kuci, ispod je poslovni prostor od drugog vlasnika, meni kao vlasniku stana naplacuju zajednicku pricuvu. Pitanje da li sam obvezan kao jedan od dvaju vlasnika objekta (ja stan na katu, firma prizemlje za poslovni prostor) placati zajednicku pricuvu. Koliko 'vlasnika' mora objekat imati da bi se placala zajednicka pricuva? Ako ne, kojim zakonom se to utvrduje, i kome se zaliti kada firma vrsi ovrhu za neplacenog istog? Stan je kupljen 2003. godine.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vplecko je napisao:

Postovani,

 

Vlasnik sam stana u kuci, ispod je poslovni prostor od drugog vlasnika, meni kao vlasniku stana naplacuju zajednicku pricuvu. Pitanje da li sam obvezan kao jedan od dvaju vlasnika objekta (ja stan na katu, firma prizemlje za poslovni prostor) placati zajednicku pricuvu. Koliko 'vlasnika' mora objekat imati da bi se placala zajednicka pricuva? Ako ne, kojim zakonom se to utvrduje, i kome se zaliti kada firma vrsi ovrhu za neplacenog istog? Stan je kupljen 2003. godine.

 

Hvala

ko u kući naplaćuje pričuvu?

za plaćanje pričuve je potrebno barem 4 suvlasnik zgrade(vlasnika stanova).

čiji je prostor veči (tvoj stambeni ili suvlasnikov poslovni).

ko je upravitelj zgrade i ko ga je izabrao. biraju ga suvalasnici zgrade koji imaju više od 50% suvlasništva (m2).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne naplacuje pricuvu nitko, dolazi u sklopu komunalnog racuna, firma Ri-Stan. Cuo jesam da je potrebno barem 4 suvlasnika zgrade, medutim kod mene su samo i jedino 2. Nema vise, nit prostora nit suvlasnika.

Veci prostor je poslovni, od firme.

Upravitelj zgrade je neka privatna firma, gradevinska, prinudno je dodjeljena, nitko ju nije birao.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija