Jump to content

Ovrha, komunalni otpad, blokada


Zelic3

Preporučene objave

Postovani,

Imam jedan problem, bio sam vlasnik ugostiteljskog objekta u 2011.g, u 09mj.2011.g. dosao mi je racun za odvoz komunalnog otpada u iznosu od 3000kn. Isti nisam platio, jer sam tu sezonu skroz slabo radio, kasnije 100 nekih problema itd itd. Opomene nisu slali. Mislio sam nista od toga. I na kraju zaboravim na to. Da bi u 4mj.2016.g. na adresu dobio ovrsni prijedlog kod javnog biljeznika na navedeni iznos, pocevsi od 09mj 2011.g. pa do isplate, sukladno čl.29.st.2. Zakona o obveznim odnosima. U to racunaju kamate, nastale troskove ovrhe, predvidive troskove, i ostalo. Izvidom na fini to je vise od 5000kn. I nakon toga moj racun >blokiran, do dana današnjeg. Moram napomenuti da ni u jednom slucajnu nisam priznao svoj dug, niti uplatio ikakav iznos, niti kontaktirao sa kumunalnom tvrtkom.

Mene sada zanima dali ja ima  pravo pozvat se na zastaru, po zakonu o obveznim odnosima, jer je u istom propisano da zastara za odrzavanje cistoce čl.232. st.1. nastupa nakon 1 godine. Ili da se pozovem na obustavu ovrhe, temeljem čl.338 ovrsnog zakona. Nisam pravnik pa ne znam sto da napravim jer mi je racun blokiran, i ako mogu kome da posaljem taj zahtjev za "zastaru" ili "obustavu ovrhe". Dali komunalcu, javnom biljezniku, sudu, ili svima njima :D 

Racun je iz 09.2011.g., a ovrha nastupila 07.2016.g, racun blokiran.

 

Unaprijed se zahvaljujem i nadam odgovorima koji ce mi pomoc :D :-? :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zelic3 je napisao:

 

Mene sada zanima dali ja ima  pravo pozvat se na zastaru, po zakonu o obveznim odnosima, jer je u istom propisano da zastara za odrzavanje cistoce čl.232. st.1. nastupa nakon 1 godine. Ili da se pozovem na obustavu ovrhe, temeljem čl.338 ovrsnog zakona. Nisam pravnik pa ne znam sto da napravim jer mi je racun blokiran, i ako mogu kome da posaljem taj zahtjev za "zastaru" ili "obustavu ovrhe". Dali komunalcu, javnom biljezniku, sudu, ili svima njima :D 

Racun je iz 09.2011.g., a ovrha nastupila 07.2016.g, racun blokiran.

 

Unaprijed se zahvaljujem i nadam odgovorima koji ce mi pomoc :D :-? :tikvan:

sad je kasno trebao si javnom bilježniku uputiti prigovor. osporavat račun zbog zastare. rješenje o ovrsi postalo je pravomoćno i zastara je 10 godina od  pravomoćnosti.

za obustavu ovrhe ?

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

 ako je ovrha nenaplativa. 

 

nije bitno što ti nisi prizno  dug bitno je da se nisi žalio rješenje o ovrsii i ono je postalo pravomoćno

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija