Jump to content

darovanje malodobnog djeteteta


ive0007

Preporučene objave

Ja sam "Darovnim ugovorom"  u ime mojih malodobnih sinova kao zakonski zastupnik  od moje majke a njihove bake  dobio stan prije 10 godina i predao ga na Poreznu i Uknjižbu ali mi nije prošao na zemljišniku,   jer stan nije bio legaliziran niti je kuća u kojoj je taj stan etažirana.

danas nakon 10 godina moji sinovi su punoljetni a i kuća u kojoj je predmetni stan  je legalizirana, ali još nije etažirana, pa taj stan nije izdvojen kao posebna cijelina.

pitanje.

mogu li moji sada punoljetni sinovi nastaviti uknjižbu prava vlasništva bez da mene upliću u taj postupak

ili ja moram darovat njima rečeni stan

ili sa babom raskinuti taj ugovor, 

ili im  baba treba ponovo darovat  nekakvim novim ugovorom, sada na njihova imena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ive0007 je napisao:

mogu li moji sada punoljetni sinovi nastaviti uknjižbu prava vlasništva bez da mene upliću u taj postupak

Naravno, ako su u ugovoru sinovi navedeni kao obdarenici

 

, ive0007 je napisao:

ili ja moram darovat njima rečeni stan

Nije izvodljivo,obzirom da pravno gledajući Vi nemate ništa sa predmetnim stanom

 

, ive0007 je napisao:

li sa babom raskinuti taj ugovor,

Nevidim razlog

 

, ive0007 je napisao:

ili im  baba treba ponovo darovat  nekakvim novim ugovorom, sada na njihova imen

Uzmite ugovor i utvrdite tko je obdarenik,Vi ili djeca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

zahvaljujem na odgovoru, još samo jesu li sinovi oslobođeni poreza ako im baba daruje. još jednom zahvalan unaprijed

 

ima na rješenju klauzula da su oslobođeni poreza .

sinovi su bili malodobni daroprimatelji  a ja samo zakonski zastupnik , pa tko je onda vlasnik, sad mi nije ništa jasno.

hvala i sretan Božić i Nova godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , ive0007 je napisao:

zahvaljujem na odgovoru, još samo jesu li sinovi oslobođeni poreza ako im baba daruje. još jednom zahvalan unaprijed

Vrijedi temeljem čl. 15. t. 1. aktualnog Zakona, a vrijedilo je i ranije, što vam stoji i u rješenju.

prije 21 sati , ive0007 je napisao:

sinovi su bili malodobni daroprimatelji  a ja samo zakonski zastupnik , pa tko je onda vlasnik, sad mi nije ništa jasno.

Sinovi su obdarenici, dakle daroprimatelji, ali (su)vlasnici formalno još nisu, jer nisu uknjiženi u ZK kao (su)vlasnici.

prije 21 sati , ive0007 je napisao:

hvala i sretan Božić i Nova godina.

Hvala, Vama također sretan Božić i sve najbolje u 2018. godini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija