Jump to content

Promjena naziva investitora - građevinska dozvola


mirni0803

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

Radim u jednom upravnom odjelu na izdavanju građevinskih dozvola.

Firma aa.d.o.o. je ishodila građevinsku dozvolu u studenom 2016. godine.

Prije 3 dana zaprimili smo zahtjev nove firme bb.j.d.o.o.o., koja bi temeljem članka 127 Zakona o gradnji ishodila promjenu naziva Investitora.

Uz zahtjev imaju pisanu suglasnost firme "aa", na kojoj je datum 14.06.2017., koja je ovjerena kod javnog bilježnika (potpis) direktora da daje suglasnost 17.11.2017. - razlika 5 mjeseci.

Imam i izvod iz sudskog registra za firmu "aa" od 16.11.2017., u kojem piše da je firma "aa" u stečaju. Na oglasnoj ploči suda našao sam rješenje od 27.10.17.: Rješenje u kojem se otvara i zatvara skraćeni stečajni postupak za firmu "aa". Zahtjev za skraćeni stečajni postupak je podnijela Fina 26.07.17.

Moj problem je: da li mi vrijedi ona suglasnost kao dokaz pravnog interesa od lipnja ili gledam datum podnošenja zahtjeva?

Da li je tu suglasnost za promjenu naziva investitora trebao potpisati stečajni upravitelj?

Molim Vas pomoć, ne bi htio nekome odmoći, a opet, nešto mi tu "smrdi".

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , mirni0803 je napisao:

Uz zahtjev imaju pisanu suglasnost firme "aa", na kojoj je datum 14.06.2017., koja je ovjerena kod javnog bilježnika (potpis) direktora da daje suglasnost 17.11.2017. - razlika 5 mjeseci.

Imam i izvod iz sudskog registra za firmu "aa" od 16.11.2017., u kojem piše da je firma "aa" u stečaju. 

Moj problem je: da li mi vrijedi ona suglasnost kao dokaz pravnog interesa od lipnja ili gledam datum podnošenja zahtjeva?

Relevantan je datum ovjere kod javnog bilježnika.

Citiraj

Da li je tu suglasnost za promjenu naziva investitora trebao potpisati stečajni upravitelj?

Ma o čemu vi pričate?

Pa to je za kaznenu prijavu.

Direktor firme u stečaju je u 6. mjesecu dao suglasnost za prijenos naslova investitora tvrtki koja nije postojala, tj. osnovanoj u 11. mjesecu? Dan nakon osnivanja nove tvrtke, koju je , da pogađam, osnovao njegov rodijak ili kum?

U to vrijeme ovjere potpisa kod JB  tvrtka je u stečaju, imate rješenja.

 

Imate opcije:

a) da službeno obavjestite stečajnog upravitelja i Trgovački sud o sumnji u pokušaj prijevare u gospodarskom poslovanju temeljem krivotvorenja poslovne isprave

b) da pozovete tog lika da povuče sve te dokumente i zahtjev (ako je to uopće moguće) , a vi da onda napišete da je zahtjev povučen prije nego ste ga uopće  i pogledali - jer vam je dužnost prijaviti takvo kazneno djelo.

Preporučijem vam ovo pod a). Nemojte dozvoliti da vas uvuku u to da budete saučesnik u gospodarskom kriminalu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, felixx je napisao:

Direktor firme u stečaju je u 6. mjesecu dao suglasnost za prijenos naslova investitora tvrtki koja nije postojala, tj. osnovanoj u 11. mjesecu? Dan nakon osnivanja nove tvrtke, koju je , da pogađam, osnovao njegov rodijak ili kum?

Fina je podnijela zahtjev za stečajem 26.07.17., a ova druga firma "bb" postoji od 2016.
Koliko sam skužil, "gazda" je isti, samo mijenja i postavlja si neke nove direktore, koji se samo znaju potpisivati.

Radije pitam, osjetljive su stvari i nije se baš za igrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, mirni0803 je napisao:

Fina je podnijela zahtjev za stečajem 26.07.17., a ova druga firma "bb" postoji od 2016.

To sam ja nešto krivo protumačio on 'imam registraciju firme od 16. 11.  ...'

 

 

Citiraj

Koliko sam skužil, "gazda" je isti, samo mijenja i postavlja si neke nove direktore, koji se samo znaju potpisivati.Hvala, nit mi je želja nit namjera sudjelovati u kriminalu niti se želim petljati u mutne radnje.
Moram naći model i pravno stajalište, kako taj zahtjev odbiti ili obustaviti, a da sve radnje napravim po svim propisima po kojima trebam.

Kratko i jasno - Datum JB na dokumentu je mjerodavan. 

Dokument nije mogao ovjeriti direktor nakon stečaja, nego stečajni upravitelj. Ta promjena investitora ide uz neku transakciju nekretnine koja je u gradnji. Sad firma B nastavlja gradnju kao novi vlasnik, a što ako su kupci dali akontacije za stanove tvrtki A koja je u stečaju? Svega tu može biti.

Na vašem mjestu, ja bih tražio da mi potpis na ugovor ovjeri stečajni upravitelj, a sve još potvrdi i trgovački sud jer i stečajni upravitelji muljaju (a i suci, vidimo da su upravo neki privedeni ). Pa ako sud potvrdi, dalje nije vaša briga. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, felixx je napisao:

To sam ja nešto krivo protumačio on 'imam registraciju firme od 16. 11.  ...'

Imam izvod iz sudskog registra za firmu "aa" koja je u stečaju.

Tako nešto sam i pretpostavljao, napisati mu zaključak i dati mu neki razumni rok nek pribavi potpise od suda i stečajnog upravitelja.

Nažalost, nikaj na pošteno nejde, sve samo igre bez granica.

Felixx, puno hvala na trudu, vremenu i savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Spitfire je napisao:

Što uoće piše u suglasnosti? Pitam poradi toga jer navodite da je suglasnost dokaz pravnog interesa, a Zakon kaže da novi investitor prilaže dokaz pravnog interesa ili suglasnost prijašnjeg investitora te dokaz da može biti investitor.

Piše: Investitor firma "aa" je u vlasništvu projekta s građevinskom dozvolom, Klasa: 123.... Urbroj:345... za izgradnju zgrade te i te namjene. Firma "aa" daje suglasnost na promjenu naziva investitora firmi "bb" i u potpisu direktor firme "aa", te je i potpis direktora firme "bb" na toj suglasnosti. Sve u skladu s člankom 127 Zakona o gradnji.
Na toj suglasnosti je datum 14.06.17., a ovjereno kod JB 17.11.17.
Uz to je priložen i zk izvadak od 21.11.17. na kojem je vidljivo da je vlasnički udio firme "aa" 1/1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Spitfire je napisao:

Što uoće piše u suglasnosti? Pitam poradi toga jer navodite da je suglasnost dokaz pravnog interesa, a Zakon kaže da novi investitor prilaže dokaz pravnog interesa ili suglasnost prijašnjeg investitora te dokaz da može biti investitor.

Piše: Investitor firma "aa" je u vlasništvu projekta s građevinskom dozvolom, Klasa: 123.... Urbroj:345... za izgradnju zgrade te i te namjene. Firma "aa" daje suglasnost na promjenu naziva investitora firmi "bb" i u potpisu direktor firme "aa", te je i potpis direktora firme "bb" na toj suglasnosti. Sve u skladu s člankom 127 Zakona o gradnji.
Na toj suglasnosti je datum 14.06.17., a ovjereno kod JB 17.11.17.
Uz to je priložen i zk izvadak od 21.11.17. na kojem je vidljivo da je vlasnički udio firme "aa" 1/1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK. PItah poradi mogučnosti da ta suglasnost ima obilježja ugovora pa onda ne bi bilo bitno kada je ovjeren kod JB.

No svejedno, kako postupate po Zakonu o općem upravnom postupku a poradi odredbe čl.40 st.2 te činjenice da su se okolnosti do pokretanja postupka bitno promijenile smatram da možete postupiti prema odredbi čl 47, dakle dodatne dokaze pravnog interesa ili suglasnosti od več navedenih tijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija