Jump to content

Pravo na ikakvu naknadu?


Terra14

Preporučene objave

Poštovani,

molim pomoć, savjet.... Na ostavinskoj raspravi nakon smrti bake ustanovljeno je da nema imovine (sin izjavljuje, kćeri se slažu). Nakon 20tak god, slučajno doznajemo (kćer) da baka ima i vlasništvo i posjed nad dosta cestica,

pokrečemo postupak naknadno nađene imovine i ona je u tijeku. Na par čestica u vlasništvu bake je i kuća, ljudi koji su navodno kupili zemlju i pokreču pojedinačni ispravni postupak. Postoji i kupoprodajni ugovor, ali na puno manju kvadraturu od one na koju se buduci vlasnici zele uknjižiti. Upravo smo dobili poziv za raspravu na sudu, pitanje: da li imamo ikakva prava naknade za razliku kupljene i ubuduće knjižene kvadrature, sto je sa dosjelošću? Mi kao još uvijek vlasnici nismo ometali posjed, jer nismo ni znali za postojanje vlasništva (argumentiramo s pokretanjem naknadno nađenom imovinom).

Lp, veliko hvala 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prvo hvala za obračanje, čestice u potpunosti odgovaraju oznakama iz zem.knjiga, 3 čestice , nijedna ne odgovara

kvadraturi iz mog vlasničkog lista, dvije su prepolovljenje u kupoprodajnom ugovoru, a jedna i nije u mom vlasništvu, problem je što Sud traži da se očitujem na tužbu u roku 30 dana i to u pismenom obliku, bez prava objašnjenja, što da poduzmem, jer čiji je ostatak čestica? Ogluha, pristajem na sve bez objašnjenja? Prigovor s argumentom o kvadaraturi, jeli to ulazak u parnicu? Još jedno pitanje: Da li, svojevremeno naš prigovor koji je zaveden u vlasničkom listu kao plomba, smanjuje mogućnost dosjelosti, jer se bojim da nebi bilo, 'pola sam kupio, a pola prisvojio'?

 

 

Napomena, rok za očitovanje tuženika (mene) je 30 dana od primitka, ispada najdalje do 24.12.2017. da se moram očitovat, a produzetku pise da se pozivam na pripremno ročište  na dan 23.01.2018, ovo mi nije jasno,

jos jednom hvala, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Terra14 je napisao:

ljudi koji su navodno kupili zemlju i pokreču pojedinačni ispravni postupak.

 

prije 5 sati , Terra14 je napisao:

Sud traži da se očitujem na tužbu

 

prije 5 sati , Terra14 je napisao:

Prigovor s argumentom o kvadaraturi, jeli to ulazak u parnicu?

Vi ste več u parnici,jer koliko se može uočiti da se u vašem slučaju neradi o pojedinačno ispravnom postupku,več je riječ o parnici,obzirom da vam je dostavljena tužba na obvezni odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija