Jump to content

Promjena prezimena na dokumentima ?


anonimno

Preporučene objave

Prije nešto više od dvije godine sklopila sam brak u BiH. Htjela sam odmah promijeniti prezime na svim dokumentima (domovnica, osobna, putovnica), ali su mi prilikom traženja Vjenčanog lista rekli da trebam muževu domovnicu, koju on (iako hrvat) još nije bio izvadio. U međuvremenu je on predao zahtjev za hrvatsko državljanstvo, ali se to strašno odužilo. Kako živimo u BiH ja sam mislila da ću ako odjavim prebivalište, brže promjenit te dokumente u konzulatu u Mostaru, ali su mi oni rekli da s obzirom da sam rođena u HR i da mi je tamo zadnje prebivalište , sve moram mijenjat u svom matičnom uredu u Splitu. Osim toga imamo i klinca od godinu dana kojega bi prijavila u HR državljansto pa ne znam ni šta s tim. Na sreću muž je prije par dana dobio domovnicu, ali su rekli da on ne može preko sebe još vadit papire za malog. Planiram se uskoro ponovno uhvatit u koštac sa administracijom, pa ako iko ima ikakav savjet bila bi zahvalna. Što mi sve treba od dokumenata i odakle da počnem ?

Oprostite na dužini. Unaprijed zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija