Jump to content

Građenje na mojoj zemlji


anonimno

Preporučene objave

Darovnim ugovorom dobila sam od oca kuću- vikendicu sa zemljom. U dobroj vjeri sam prihvatila kao važeće ograde koje su bila postavljene.

Napominjem da je otac usmeno dogovorio ustupanje dijela zemljišta susjedima (kako bi on mogao oko svoje kuće...), s tim da će mu oni nadoknaditi na drugoj strani. Dakle, nije ništa dao nego je mijenjao.

Kako se radilo o vikendici, suludo bi bilo pri svakom posjetu premjeravati među, zar ne?

Tek prije par mjeseci sam uvidom u izvadak iz katastra saznala da su mi susjedi ušli u posjed dvadesetak metara kvadratnih.

Tako ispada da sam ja oštećena jer nisam ništa dobila zauzvrat, a oni su dobili tih 20 m2 i ništa nisu dali. Na tom mjestu je između ostalog izgrađena pušnica i kokošinjac.

Pokušala sam se dogovoriti sa susjedima (susjed je u međuvremenu umro, i nasljedio ga sin) da se to na neki način riješi, i dogovorili smo djelomični povratak zemljišta, s tim da je trebao nešto izolirati i skinuti dio krova. Rekla sam da bi to trebalo napraviti prije nego odem na godišnji.

prošlo je četiri mjeseca i ništa nije napravio.

Prije par dana Iscenirao je svađu i odustaje od dogovora.

Ja bih htjela vratiti svoje zemljište u prijašnje stanje,

dakle maknuti te građevine i postaviti ogradu oko svojeg zemljišta, u skladu s izvatkom iz katastra.

Kako to mogu vratiti na zakonit način?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija