Jump to content

Zabrana upravljanja motornim vozilom - od kojeg trenutka počinje teći rok zaštitne mjere?


Lakonogi

Preporučene objave

Otkako je pokrenuta provjera vozačkih dozvola na službenim stranicama MUP-a, svakodnevno (i to više puta) provjeravam status svoje vozačke dozvole. Još uvijek nema zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom niti zabilježenih kaznenih bodova. Danas sam opet išla u PP na šalter provjeriti jesam li pod zaštitnom mjerom i - NISAM. Iznesem službeniku sve informacije koje sam dobila u protekla dva tjedna, a on na to sliježe ramenima. Nije čovjek kriv, razumijem to, ali svi službenici sliježu ramenima jer nitko nema konkretnu povratnu informaciju. Savjetovao me da dođem sljedeći tjedan u PP provjeriti je li im stiglo rješenje od PU koja mi je izdala obavezan prekršajni nalog kako bi točno znala na čemu sam. Dakle, još uvijek ne znam od kada mi ide zaštitna mjera zabrane. Navodno je od dana izvršnosti (1.8.) već trebala početi, a eto u sustavu nisam zabilježena. Iskreno, ne vjerujem niti jednoj informaciji koju sam dobila od tri službenika (jer svatko tumači svoju filozofiju) jer dok nema službenog rješenja s potpisom i pečatom nadležnih službi sve ovo je rekla-kazala i igra pokvarenog telefona. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
, dracarys08 je napisao:

Otkako je pokrenuta provjera vozačkih dozvola na službenim stranicama MUP-a, svakodnevno (i to više puta) provjeravam status svoje vozačke dozvole. Još uvijek nema zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom niti zabilježenih kaznenih bodova. Danas sam opet išla u PP na šalter provjeriti jesam li pod zaštitnom mjerom i - NISAM. Iznesem službeniku sve informacije koje sam dobila u protekla dva tjedna, a on na to sliježe ramenima. Nije čovjek kriv, razumijem to, ali svi službenici sliježu ramenima jer nitko nema konkretnu povratnu informaciju. Savjetovao me da dođem sljedeći tjedan u PP provjeriti je li im stiglo rješenje od PU koja mi je izdala obavezan prekršajni nalog kako bi točno znala na čemu sam. Dakle, još uvijek ne znam od kada mi ide zaštitna mjera zabrane. Navodno je od dana izvršnosti (1.8.) već trebala početi, a eto u sustavu nisam zabilježena. Iskreno, ne vjerujem niti jednoj informaciji koju sam dobila od tri službenika (jer svatko tumači svoju filozofiju) jer dok nema službenog rješenja s potpisom i pečatom nadležnih službi sve ovo je rekla-kazala i igra pokvarenog telefona. 

Znaci meni se isto dogodilo da mi ne ide zabrana upravljanja vozilom iako je proslo mesec dana otkad sam primi posiljku u kojoj pise da mi krece zabrana od dana preuzimanja posiljke. I jos su mi u sudu rekli da od tog dana zabrana stupa na snagu. Posiljka mi je dosla 09.03. I danas(15.04.) sam zamolio policajce da mi provere vozacku, rekli su da ja nikad nisam kaznjavan. Kada je vama zabrana pocela teci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani... dobio sam zabranu vožnje na 2 mjeseca i novčanu kaznu ... ako u utorak platim kaznu ...kad točno mi počinje teći rok od ta dva mjeseca zabrane upravljanja vozilom... od trenutka kad sam platio kaznu ili moram čekati neku obavijest od policije o tome od kad do kad ne smijem upravljati vozilom? Ili se možda kazna od 2 mjeseca zabrane broji od dana kad je počinjen prekršaj? Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nećete dobivati nikakvu obavijest od policije.

Od trenutka kada platite je trenutak nastupanja zaštitne mjere.

Ipak, policiji treba par dana da se ta mjera upiše. Možete na stranicama MUP-a kontrolirati status vozačke dozvole i kad se mjera upiše to će i pisati na stranici za provjeru vozačke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, prošli mjesec sam napuhao malo preko 1,5 (nisam mladi vozač) i danas mi je došao prekršajni nalog s prekršajnog suda. Dobio sam novčanu kaznu i 2 mjeseca bez vozačke.
E sad ne planiram se žaliti nego prihvatiti kaznu i platit 2/3 kazne, sad zanima me koliki mi je rok da to platim (i da bude 2/3 naravno)? Ako sam dobro shvatio imam rok da se žalim 8 dana i ako se ne žalim nakon toga teće onih 15 dana koje imam da platim kaznu. Znači 23 dana mi je rok ako sam dobro shvatio? Ili je samo 15 dana?
Također zanima me teće li taj rok od kad su oni poslali to meni ili od kad sam ja to zaprimio na kućnoj adresi? Vjerojatno od kad sam zaprimio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 09. 2021. at 22:00, Forumator je napisao:

Pozdrav, prošli mjesec sam napuhao malo preko 1,5 (nisam mladi vozač) i danas mi je došao prekršajni nalog s prekršajnog suda. Dobio sam novčanu kaznu i 2 mjeseca bez vozačke.
E sad ne planiram se žaliti nego prihvatiti kaznu i platit 2/3 kazne, sad zanima me koliki mi je rok da to platim (i da bude 2/3 naravno)? Ako sam dobro shvatio imam rok da se žalim 8 dana i ako se ne žalim nakon toga teće onih 15 dana koje imam da platim kaznu. Znači 23 dana mi je rok ako sam dobro shvatio? Ili je samo 15 dana?
Također zanima me teće li taj rok od kad su oni poslali to meni ili od kad sam ja to zaprimio na kućnoj adresi? Vjerojatno od kad sam zaprimio?

Ispričavam se na duplom postu, ali ako nekoga zanima odgovor na ovo pitanje sam našao tu - 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , sivko je napisao:

Rok je 8 dana od primitka naloga.Ili za prigovor ili za plaćanje 2/3 kazne.Ako preskočiš i jedan dan plaćaš punu kaznu ili će ti sami sjesti na račun za razliku te 1/3.17-ti ti je zadnji dan za platit 2/3.

Zaboravio sam napisati da mi u prekršajnom nalogu piše da imam pravo 8 dana na zalbu i 15 dana za plaćanje 2/3 kazne od pravomoćnosti naloga. Znači nakon što istekne 8 dana za žalbu kreće tih 15 dana za platit 2/3 ako sam ja dobro skužio. 

Tako je G-man napisao u onoj drugoj temi, post #3. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija