Jump to content

Rokovi za zalbu u radnom sporu

Preporučene objave

Postovani, 

Dobila sam redovni samoskrivljeni otkaz iz jedne institucije. 

Tuzila ga i dobila presudu 27.11., rok zalbe im je bio 8 dana dakle zadnji dan 5.12. oni su se zalili 8.12., dakle 3 dana nakon roka. 

Hoce li im sud to oprostiti i hocemo li se sudakati po visem sudu? ili automatski odbiti?

Zao mi je sto vas gnjavim, ali 2g smo bili na prvostupanjskom gdje me oni non stop maltretiraju. strase, prijavljuju na policiju, potezu veze i samo bi htjela da je to gotovo.

Dijeli na drugim stranicama

Rok za žalbu uvijek teče od primitka pisanog prijepisa presude od strane one stranke koja se žali.

Ukoliko ste vi primila prijepis presude na dan 27/11, ne znači da ga je nužno tog dana primila i druga strana. Inače, ako su ga i oni primili istog dana, ovaj rok je prekluzivan (ne smije se prekoračiti) i tada im je jedina šansa da povratom u prijašnje stanje dokažu postojanje opravdanog razloga zbog kojeg su propustili rok.

U protivnom, žalba se kao nepravovremena odbacuje i predmet biva pravomoćno okončan, no moguća je tzv. redovna revizija (u radnom sporu uvijek je moguća).

• 3 tjedna kasnije...

Tuzenik je poslao zahtjev za povratom u prijasnje stanje i zalbu na presudu. 

U zahtjevu za povrat na prijasnje stanje naveo da je otac punomocenika hospitaliziran i da je zato fulao rok. Pritom ne prilazuci dokaz da mu je to otac niti adekvatnu dokumentaciju za tesko zdravstveno stanje. 

Sudac salje zalbu i zahtjev za povrar u prinasnje stanje mom odvjetniku.

I ovaj moj pise odgovor ja zalbu sto ja uredno platim 850 kn. Nije problem covjek radio neka mu se plati. 

Mene zanima je li sudac uredu postupio kada je slao na odgovor njegovu zalbu bez da je rjesio zahtjev za povrat u prijasnje stanje.

Ako on odbije njegov zahtjev i odbaci zalbu kao nedopustenu tko ce meni vratit novce za odgovor na zalbu?

Dok kada ce to trajati?

Moj odvjetnik tvrdi maksimalno 90 dana, odnosno do kad mu odredi sud ili 15 dana od prekida razloga zasto ovaj ne donosi dokumente. 

Mene samo zanima ako nakraju zalbu sud nizeg stupnja odbije kao nedopustenu tko ce mi vrayit novce za odgovor?

Ma znam. 

U redu je moj odvjetnik, posten covjek. 

Pisali to jer sudac posalo na odgovor skupa sa zahtjevom za povrat u prijasnje stanje. 

On isto rekao da ne treba pisat al da preporuca da se sudu skrene pozornost da ovaj u zahtjevu nije podnio dokaz da mu je ta osoba clan obitelji i odgovarajucu medicinsku dokumentaciju. Da nebi bilo da se to "previdi"

On je OK.. kad pomislim koliko se covjek naradio i koliko je rocista od 5 sati odsjedio za koje novce dode mi neugodno, a covjek zna svoj posao. 

Ja dam ljut na svog tuzenika. pun mi ga kufer... mislim to se i ocekuje kad ga tuzim... al ovaj i njegov odvjetnik su posebna prica. 

1. mi daju otkaz bez obrane

2. ogluse sa na tuzbu preko 20 dana, sto sudac previdi

3. bezobrazni, agresivni i vrijedaju

4. predlozili mali milijon kvazi svjedoka u radnim sporu

5.  ne zale se u roku, pa podnesu zahtjev za povrat u prijasnje stanje bez dokaza

Trrba njih trpit.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: DLM
      Poštovani forumaši,

molim za savjete ukoliko netko zna.Zanima me Izvanredni otkaz zbog ponašanja poslodavca.
      Da li razlog za ovo može biti podvaljen aneks ugovora o radu tipa danas, ali sa datumom od npr. 1.9.20.?
      Te kako i kome dokazati?
      Jer želim imati pravo na ostatak godišnjeg odmora, otpremninu i naknadu s burze.

Radi se o privatnom poduzeću, koje naravno u Ugovoru o radu je navelo manju plaću od ugovorene.Postoje tragovi o pravoj plaći, samo je ta razlika uplaćivana kao paušal za topli obrok, prijevoz, razne nagrade i stimulacije.Što navesti u tužbi za potraživanja tog ostatke?Hvala unaprijed
    • objavio: Ella Van Saar
      Pozdrav svima,
      prvi put pišem ovdje pa se nadam da ću dobro objasniti problematiku:
      -full time zaposlena za stalno kod hrvatskog poslodavca 
      - želim dodatno raditi za kanadsku tvrtku, na duže vrijeme, cca godina dana, oko 50 sati mj. 
      - ne znam kako da primam novce iz Kanade i kako da riješim pitanje poreza? trebam li otvarati obrt? gdje mi sjedaju novci? hoće li moj trenutni poslodavac imati uvida u postojanje drugog posla/obrta? dolazi li u obzir ugovora o djelu? kome je on sve vidljiv jer moj trenutni poslodavac neće priznati nikakav dodatni rad.. 

Hvala unaprijed na pomoći! 
    • objavio: Lessie
      Poštovani. Molim za stručni savjet.
      Otkaz mi je uručen bez ikakve prethodne usmene ili pismene opomene.
      Navedeno obrazloženje je djelomično neistinito djelomično iskrivljeno.
      Poslovnik i pravilnik firme niti ugovor nisam povrijedio ni po kojoj stavci.
      Poslodavcu sam po uputi uputio žalbu sa povratnicom. Unatoč obvezi 
      odgovora unutar 15 dana odgovor nisam primio, povratnicu sam primio.
    • objavio: Bobo2001
      Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 
    • objavio: macak2
      20. 02. 2019. prošla sam kroz crveno svjetlo vozeći dijete na međužupanijsko natjecanje. Morala je stići na autobus, već su zvali da kasnimo (nije mi rekla točno vrijeme polaska autobusa.)
      I gotovo godinu dana nakon prekršaja, policija me odmah zaustavila, tj dopratila do autobusnog kolodvora, uzela podatke i dobila sam 2000kn + 100kn troškova utvrđivanja prekršaja, te tri mjeseca bez vozačke dozvole.
      Ovo je moj primjer žalbe. Izbaciti? Ubaciti nešto? I što sa ovih 100kn? Znam da kaznu ne smijem platiti, ali zbunjuje me ovih dodatnih 100kn.
      Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 26.02.2019. god. u 7.36 sati u XXXX, Zagrebačka ulica br. BB, počinila prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavila svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a napominjem da sam vozila dozvoljenom i prilagođenom brzino, ali sam zbog blizine semafora, te odvoza djeteta na autobus za međužupanijsko natjecanje, procijenila da se neću moći na siguran način zaustaviti. Nadalje, navodim da da sam do sada ne kažnjavana (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem potvrdu o adresi rada i presliku osobne iskaznice), da imam dvoje maloljetne djece, od kojih dijete u prvom srednje, koje boravi u Domu u Zagrebu, koji plaćam od vlastitih primanja, te ju vozim do doma i natrag kuću svaki tjedan. S obzirom da se radi o maloljetnom djetetu te rasporedu koji ima u školi često bi se morala vračati s vlakom u kasne večernje sate, što izbjegavam. Te drugo dijete koje pohađa OŠ u XXX. Radim u osnovnoj školi XXX, te moja primanja nisu velika, pogotovo ukoliko tomu još pribrojite troškove putovanja(napomena: od kuće do škole imam 60km u jednom smjeru). Do ovog prekršaja nisam kažnjavana unatoč činjenici da već 16 godina konstantno sudjelujem u prometu.
      Iz svega navedenog molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

S poštovanjem,
  • Napravi novi...