Jump to content

SLUČAJ GLAVAŠ


anonimno

Preporučene objave

Hm.. malo ne razumijem vaš komentar.. Mislim da se radi o zahtjevu Županijskog državnog odvjetništva a ne o Ž. sudu, i kako to mislite da je išao na ruku Branimiru... Malo sam zahrđlala sa Rimskim pravom pa mi pojasnite kakvi su to rimski statuti..!?

 

Nadalje, ne znam što bi uopće komentirali odluke vezane za taj slučaj, jer ipak se spisi svi nalaze kod državnog odvjetnika i istražnog suca, pa tako da ništa ne znamo, a i ne bi baš ni smjeli komentirati... Jedino ako želite politizirati ili spominjati samu ulogu Glavaša u Osijeku općenito.

 

Nevezano za ovaj slučaj, s mnogim ljudima kada govorite uopće, često dok gledate tv. čitate novine i slično... mnogi ljudi, uključujući novinare, jako puno pričaju o "pravu" , nauci, studiju vezan za Pravo. SVi misle kako mogu relevantno pričati o jednoj nauci.. Ne pada im napamet da se priča o medicini, građevinarstvu, arhitekturi, biologiji, kemiji i td.. ali o "pravu" svi mogu brbljati, svi misle kako te stvari znaju, svi se pletu bez veze... To me jako smeta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SVi misle kako mogu relevantno pričati o jednoj nauci.. Ne pada im napamet da se priča o medicini, građevinarstvu, arhitekturi, biologiji, kemiji i td.. ali o "pravu" svi mogu brbljati, svi misle kako te stvari znaju, svi se pletu bez veze...

 

 

slazem se donekle s ovim komentarom... međutim, ljudi ne pricaju o pravu vec o pravdi, a pravda predstavlja ipak onaj subjektivan osjecaj koji ljudi imaju i osjecaju u sebi...

 

pravo i pravda nisu sinonimi... to je bar svima jasno...

 

ja sam zivio u slavoniji dok je g. glavas bio bog i batina od devedestprve i da je PRAVDE on bio odavno bio među rešetkama, no PRAVO mu dozvoljava sasvim legitimno da se seta po gradu i nikom nista...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo smo izmislili da bi imali red, pravila po kojima živimo. Zakonodavac donosi zakone, pravo, onako kako smatra i misli da bi bilo pravično. A to je pravda. Sve što je po zakonu to je pravedno.. barem se to tako zamislilo. Eeee sada je druga stvar što netko ne primjenjuje zakone, pa dobijete nepravdu. Ili malkice drugkčije tumači zakone, upravo imate primjere za ugovorne kazne pri naplati parkinga, gdje Ustavni sud na vrlo čudan način daje svoje mišljenje, sami sebi uskaču u stomak.. ali, i suci Ustavnog suda znaju pogriješiti, pa svi smo ljudi.

Znači, to što netko ne primjenjuje zakon, a trebao bi, to se zove ljudski faktor, subjektivizam same osobe.... tako da ne mogu prihvatiti tezu o podijeljenosti prava i pravde..

Glavaš je građanin kao i svatko drugi, pravosuđe, policija trebaju odraditi svoj posao. E sada ako istražni sudac u Os. smatra da je nenadležan, čujte, vrlo brzo će se ustanoviti da li je nadležan ili ne. Da li je njegova odluka pravedna ili ne, ne zanima me, zanima me da li je to po zakonu ili ne.

I tako dalje, i tako dalje...

 

Nadalje, narod ima vlast kakvu je birao. Kaže ovaj čovjek da je po njegovu, G. bi davno bio iza rešetaka.. ali očito nije po vama.. nego po komu???? onako je kako je narod birao.. G. je dobio vlast u Os..! pa netko je i glasao za njega, sve ove godine... pa nije on pao sa Jupitera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija