Jump to content

IZUZETO OD OVRHE


mm1888

Preporučene objave

Na adresu mi postar donio danas obavijest iz banke. Radila sam preko ugovor o djelu. Kada sam krenula raditi gospoda u fini rekla da to nije izuzeto od ovrhe. Na obavijesti od banke pise da je i da imam pravo na otvaranje zasticenog racuna po clancima 172 i 173 ovrsnog zakona.

 

Pise da trebam u roku osam dana od priljeva sredstava na racun dostaviti fini potvrdu o uplati, pisani zahtjev te obrazac ispunjen u fini.

 

Meni je priljev na racun bio 21.12 i od onda broje osam dana. Zanima me dali je to osam radnih dana ili ne... bio je Bozic, Stefanje i nedjelja..sve ne radni dani...

20171227_161855.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

U tih osam dana računaju se i neradni dani osim u slučaju da zadnji (osmi) dan pada na neradni dan!

U tom slučaju kako krajnji rok se računa prvi slijedeći radni dan!:ideja:

Skupila sam sve papire koje trebam i obrazac samo ispunit u fini moram. Strah me da ce reci da je prekasno. A tek danas dobila obavijest o tome iz banke. Znaci kolko sam shvatila placa preko ugovora o djelu se uopce ne dira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, mm1888 je napisao:

Skupila sam sve papire koje trebam i obrazac samo ispunit u fini moram. Strah me da ce reci da je prekasno. A tek danas dobila obavijest o tome iz banke. Znaci kolko sam shvatila placa preko ugovora o djelu se uopce ne dira

Osmi dan je sutra 28.12., tako da ako predate sutra niste zakasnili! Krivo ste shvatili i morate otvoriti zaštićeni račun jer će vam ovršiti 1/4 a 3/4 će vam biti uplaćeno na zaštićeni račun! Svakako čuvajte dokumentaciju sa fine i potvrde primitka dokumentacije! Oni će vas uputiti u proceduru!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Osmi dan je sutra 28.12., tako da ako predate sutra niste zakasnili! Krivo ste shvatili i morate otvoriti zaštićeni račun jer će vam ovršiti 1/4 a 3/4 će vam biti uplaćeno na zaštićeni račun! Svakako čuvajte dokumentaciju sa fine i potvrde primitka dokumentacije! Oni će vas uputiti u proceduru!:vjeruj:

I kolko.dugo treba da otvore zasticeni racun i dali sta placam kod otvaranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Radi se o članku 173. budući da su primanja po ugovoru o djelu izjednačena sa plaćom!

Htjeo sam reci to sto ste vi napisali u vasem 2. odgovoru,

odnosno, da joj po ovtaranju zasticenog racuna ostaju 3/4 sredstava.

tj da takova uplata nije u cijelosti zasticena vec kako ste naveli u prijasnjem postu! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Ne plaćate ništa, a otvoriti će vam ga odmah ali ćete to morati obaviti u banci!

Sutra prvo idite na Finu pa će vam oni sve objasniti!

 

 

Koliko sam shvatila.da fina salje banci i da banka automatski otvora tekuci racun. Ne vidim svrhu odlaska u finu pa u banki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija