Jump to content

Pravomocna presuda


Mery13

Preporučene objave

Molim vas za pomoc.Naime radi se o tome da je moj rodak pokrenuo prijedlog za ponovni postupak.On navodi da je moj otac tuzio moju pokojnu prababu za jedan dio zemlje a ona je vec bila preminula.Ja neznam sto se tu dogadslo jer spisi od moje kuce sud nemoze pronaci i krece u rekostrukciju.Nazalost i moj otac je preminuo kao i njegov a i nas djed.Ta zemlja je bila poljoprivredna i moj otac je tu izgradio kucu '75,garazu i magazin.Sve pretvorio u gradevinsko zemljiste i legalizirao 1998.Svi su jos bili zivi od navedenih osoba osim prababe.Mama,sestra i ja samo sve nasljedili ostavinskom raspravom a on sad trazi da se ponovi postupak.Molim vas recite mi sto da radim.Ja stvarno neznam sto se tu dogadalo i da li je stvarno tako kako on tvrdi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mery13 je napisao:

Molim vas za pomoc.Naime radi se o tome da je moj rodak pokrenuo prijedlog za ponovni postupak.On navodi da je moj otac tuzio moju pokojnu prababu za jedan dio zemlje a ona je vec bila preminula.Ja neznam sto se tu dogadslo jer spisi od moje kuce sud nemoze pronaci i krece u rekostrukciju.Nazalost i moj otac je preminuo kao i njegov a i nas djed.Ta zemlja je bila poljoprivredna i moj otac je tu izgradio kucu '75,garazu i magazin.Sve pretvorio u gradevinsko zemljiste i legalizirao 1998.Svi su jos bili zivi od navedenih osoba osim prababe.Mama,sestra i ja samo sve nasljedili ostavinskom raspravom a on sad trazi da se ponovi postupak.Molim vas recite mi sto da radim.Ja stvarno neznam sto se tu dogadalo i da li je stvarno tako kako on tvrdi.

proti preminulih  osoba se ne može voditi postupak.  preminule osobe nemaju pravnu osobnost i nemogu biti stranke  u postupku. postupak je mogao biti vođen protiv njenih nasljednika.

ko je bio vlasnik zemlje na kojoj je otac gradio? on ili je gradio uz odobrenje vlasnika?

 u  sudu traži uvid u spis pa češ više znati.

dali je prošlo 5 godina od ostavinske?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matrix je napisao:

I kakav je ishod,jel sud udovoljio prijedlogu za ponavljanje pravomočno okončanog postupka.

Jos neznam nista jer moraju napravit rekonstrukciju spisa od nase kuce koji su izgubljeni ali po ovome sto cujem vjerovatno hoce.

 

prije 9 sati , bovu je napisao:

proti preminulih  osoba se ne može voditi postupak.  preminule osobe nemaju pravnu osobnost i nemogu biti stranke  u postupku. postupak je mogao biti vođen protiv njenih nasljednika.

ko je bio vlasnik zemlje na kojoj je otac gradio? on ili je gradio uz odobrenje vlasnika?

 u  sudu traži uvid u spis pa češ više znati.

dali je prošlo 5 godina od ostavinske?

Tako je prababa je bila mrtva ali je ona bila vlasnik jednog malog dijela zemlje jer nikad nije provedena ostavina iza nje.Moj djed njen sin je tati potpisao zemlju da gradi na njoj ali je na toj zemlji djed bio vlasnik samo malog dijela a bilo je vise vlasnika koji su kasnije tati potpisali.Isla sam u sud trazit spise da vidim sto se tu dogadalo jer ja i neznam je li otac tuzio prababu kako on tvrdi ali izgubili su mi spise.Ostavina iza mog oca je bila prije 2 god.I on je bio vlasnik svega 1/1 sa svim dozvolama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija