Jump to content

Dnevna karta - Zagrebparking


ostavljen1970

Preporučene objave

Parkirao sam se u 2. zoni u Zagrebu od 14-20 sati, ali sam zaboravio platiti. Zagrebacki Holding mi je ostavio na staklu racun na 60 kuna, sto je cijena takozvane dnevne karte. Kako je u toj zoni cijena 3kn po satu, smatram da bih trebao platiti onoliko koliko sam koristio njihovu uslugu, a to je 18 kuna. Ima li Zagrebparking pravo kaznjavati ili to smije jedino sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira sto mi njihov automat nije mogao prihvatiti novcanicu od 20 kuna? Dakle, imao sam novca, zelio platiti, ali nisam mogao?

Uostalom, zar je netko ovlastio Zagrebparking da naplacuje kazne? Znam, Dnevna karta nije kazna, ali to je kao da ti u ducanu naplate 5 puta veci iznos jer nisi platio gotovinom, mnego karticom. To je samo drukciji oblik placanja iste usluge, zar ne? Napisem na njihovoj uplatnici 18 kuna i platio sam uslugu. Nije li to tako po Zakonu o pravima potrosaca da se usluga ne moze naplatiti unaprijed, a oni upravo to cine. Pretpostave da cu ja tamo ostati 20 godina i ispostave mi racun na dva milijuna kuna jer nisam platio odmah, nego naknadno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ostavljen1970 je napisao:

 Nije li to tako po Zakonu o pravima potrosaca da se usluga ne moze naplatiti unaprijed, .

koncesionari  tvrde da je parkiranjem sklopljen ugovor. o tom ugovoru se nije pregovaralo pa su te njihove odredbe pravilnika nezakonite tj.ništetne.

neki suci to prihvaćaju.  neki suci donose odluke temeljem Zakona o zaštiti potrošača.

čekaj ovrhu. obvezno podnesi prigovor na rješenje za ovrhu ( u zakonskom roku po uputio o pravnom lijeku).

osporavaj potraživanje s obrazloženjem da se o ugovoru o parkiranje nije pregovaralo i isti je ništavan. nisi tražio dnevnu kartu. 

ako sud uvaži tvrdnju ovrhovoditelja da je ugovor sklopljen tvrdi da je sastavni dio tog ugovora da koncesionar mora označiti kao zauzetim parkirno mjesto za koje je izdao dnevnu kartu ( ako se vratiš da možeš parkirati na isto mjesto dok vrijedi dnevna karta). traži da koncesionar dokaže da je rezervirao to parkirno mjesto i da drugom nije naplaćivao parkiranje.

ako traženo nemože dokazati tražu ugovornu kaznu ( od recimi 10.000,00 kn). prekršio je odredbe ugovora i nije sačuvao parkirno mjesto.

ili traži povrat stečenog  bez osnove. naplaćivao je parkiranje na parkingu za koji je izdao dnevnu  kart.  ovo je moje razmišljanje i ono što bi ja napravio. iskoristi ovo  ili plati dnevnu kartu.

pomoć odvjetnika bi bila korisna.   

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nije pobijedio sustav, jer mu se nitko nije niti oduprjeo. Treba smoci hrabrosti i racunati na mozebitni gubitak novca, potrazivazi od Zagrebparkinga par stotina kuna za pisanje zalbe i ako jednom prode, imamo presedan na koji se pozivamo i svi dobro zaradujemo dok god se Zagrebparking ponasa kao tutor, a ne partner.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , ostavljen1970 je napisao:

Nitko nije pobijedio sustav, jer mu se nitko nije niti oduprjeo. Treba smoci hrabrosti i racunati na mozebitni gubitak novca, potrazivazi od Zagrebparkinga par stotina kuna za pisanje zalbe i ako jednom prode, imamo presedan na koji se pozivamo i svi dobro zaradujemo dok god se Zagrebparking ponasa kao tutor, a ne partner.

Aha. A onda Zagrebparking postavi rampice, aparate za naplatu nakon parkiranja, zaposli još ljudi i kajjaznam... i na konto toga podigne cijenu parkiranja... Dok ti sama država nije partner, svaka pobjeda protiv sustava lako se pretvori u jalovu pobjedu. Ne znam, probaj ako ti se da.

Prije dosta godina (najmanje 10) dobila sam u dva slučaja kazne po 250 kn (zaboravila sam produžiti), u oba sam slučaja platila po 25 kn, netko me tako savjetovao pa APP, izgleda da je prošlo  (ako netko zna - kolika je zastara za ovo, sad sam se baš zabrinula :D ), sad, jel bi to opet moglo proći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija