Jump to content

Preporučene objave

• 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: ameliedelis
      Pozdrav! Meni 31.7. Ističe ugovor i poslodavac mi ga neće produžiti. Imam uvjete za naknadu ali me zanima moram li ja čekati 1.8. Za prijavu na burzu ili mogu prijaviti ranije, npr 29.7. pošto znam koji mi je zadnji radni dan? Isto tako, moram otići na 2 tjedna izvan zagreba, oce li biti ikakvih problema ako se prijavim na burzu i onda odem? Hvala!
    • objavio: aroo
      Poštovani forumaši, molim vas za pomoć.
      U subotu mi je ukraden bicikl u Zagrebu u sred bijela dana. Mjesto gdje je ukraden je krcato kamerama i sigurno se na jednoj vidi lice kradljivca. Znam točno vrijeme i sekunde krađe. Problem je u tome što nisam prijavljen u Zagrebu, imao sam boravište na staroj adresi (koje je isteklo prije najmanje godinu dana), a sada sam se uselio u stan čija vlasnica živi daleko od Zagreba i dosta je stara. Molim vas da mi javite što mi je činiti, je li pametno u tom slučaju prijavljivati krađu?
    • objavio: DavidZg
      Poštovani, 
      primjetio sam da mi sin (20 god) prodaje na fakultetu drugim studentima drogu za učenje, konkretno tabletice modafilina. Taj lijek se isključivo izdaje na recept u Hrvatskoj, a on ga naručuje preko interneta i prodaje po većoj cijeni. Zanima me kakve sankcije može snositi, ako ga policija otkrije da to prodaje? Ili ako mu pronađu više pakiranja lijeka koji se inače kupuje isključivo preko recepta? Naravno nikad nije imao dijagnozu ili recept.
      Unaprijed hvala na odgovorima
    • objavio: excrucio
      Bok,
      koliko sam upoznat, ako sam podstanar to mogu prijaviti kao poreznu olakšicu. Trebam ugovor o najmu, logično.
      Naime, ja imam ugovor, ali nemam boravište (točnije, nisam imao).
      Razlog je taj što sam 1.10.2017. uselio u stan i 1.12.2017. izašao iz istog i otišao u drugi te sam na drugoj adresi tada prijavio boravište.
      Boravište nisam prijavljivao između 1.10.2017. i 1.12.2017. (prebivalište mi je u drugoj županiji, boravište nisam imao nigdje prijavljeno).
      Razlog neprijavljivanja je taj da prvih 3 mjeseca nisam obavezan prijaviti boravište (Zakon o prebivalištu članak 2. paragraf 4), a nisam se mislio zadržati u tom prvom stanu.
      Samo me buni drugi dio paragrafa 4 članka 2 Zakona o prebivalištu gdje piše "...ili je uvjetovano ostvarivanjem samo pojedinih prava i obveza vezanih za životne interese (zaposlenje, ...)...".
      Naime, ja sam se zaposlio 1.10.2017. zbog čega sam se i morao seliti i iznajmiti stan (iako sam ciljano dao otkaz nakon 2 i pol mjeseca i zaposlio se drugdje).
      Mogu li ja napravi prijavu poreza za 2017. gdje ću uključiti podstanarstvo te da mi isto priznaju kao olakšicu iako nisam nikada imao prijavljeno boravište na adresi predmetnog stana?

Pozdrav
    • objavio: Avac
      Pozdrav, zamolila bih pomoć u jednoj malo kompliciranoj situaciji. Naime, tekući i devizni račun moje bankovne kartice posljednjih 8 mjeseci je korišten od strane poznanice (dopušteno s moje strane) i njene obitelji (bez mog znanja) koji su na njega stavljali povece iznose novca te ih odmah onda premijestali na drugi racun. U dva navrata su sjeli zaista veci iznosi novaca (plaća pomorca koja se vodi na njegovo ime) i novci od iznajmljivanja spartmana (po cca 1000kn dnevno). Kada sam saznala, otisli su u javnog biljeznika i potpisali izjavu da su raspolagali racunom i preuzimaju svu odgovornost, nadzor i sl. sa mene kao vlasnika racuna na sebe kao one koji su raspolagali novcem.
      S obzirom na situaciju, zanima me je li trebam prijaviti ikakav porez, trebam li jos na nesto paziti i hocu li dobiti povrat poreza na svoju placu s obzirom da se svi racuni vode na moje ime (s time da nisam vidjela kune od silnog novca koji mi je prelazio preko računa).... Zahvaljujem, svaki savjet je dobrodošao!
  • Napravi novi...