Jump to content

frpat

Preporučene objave

Poštovani,

Tražeći po forumu nisam našao konkretne odgovore pa sam otvorio novu temu u kojoj bi moglu pdojeliti informacije vezane za djelatnosti turističkih usluga posebice kada se nadležni zakon izmjenio i stupio na snagu u sječnju 2018. god.
Pa da krenem sa konkretnim pitanjima koji mi zadaju glavobolju a nisam dobio konkretne odgovore:

Završio sam studij i mislim osnovati firmu i baviti se online agencijom po principu posredovanje u uslugama smještaja, raznih rezervacija, turistički vodić i slično te bi htio povući mjere za samozapošljavanje (imam razrađen poslovni plan za sljedećih 2 godine poslovanja).  Konstanto dobivam upite, molbe i dajem pomoći raznim turističkim grupama bez da im naplačujem ikakvu sa određenog geografskog podrućja zbog savršenog znanja tih jezika što je rijetkost u RH a interes je veliki. 
Znači: ja bi od doma vodio online agenciju di bi im za određenu proviziju usmjeravao prema njihovim željama, odnosno do krajnje usluge.

Ono što mene zanima:
1.) je li po novom zakonu da bi imao online agenciju moram imati položeno za "voditelja poslovnice"?

2.) je li može moj partner koji ima položeno za voditelja poslovnice raditi u mom poduzeću kao voditelj poslovnice ali preko ugovora o volontiranju jer moj partner ima prijavu na puno radno vrijeme u drugoj firmi te je trenutno na porodiljnom?

3.) Jeli mogu zaposliti računovodu na pola radnog vremena da vodi račune poduzeća (naravno djelatnost računovodstvenih usluga bi bila registrirana) te na taj način izbjegnuti računovodstvene servise?

4.) Jeli mogu to posredovanje vršiti preko djelatnosti "savjetodavne usluge" te to prikazati kao moj savjet njima di da se smjeste, kome da se jave za vođenje, za restorane i za druge atrakcije koja lijepa naša nudi?

 

To je to za sada, molim vas dobri ljudi pomažite mi jer toliko toga sam proslijedio a ni kune provizije nisam uzeo.

 

Srdačan pozdrav, 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pod. 1. Zakone ne uči te u naprijed,jer se toliko brzo mjenjaju..več kad za određeno vrijeme,,otvori te

Firmu, ,postavi te ,konkretno pitanje.

2.Ne može. - Pojam - Voditelj Poslovnice - je izvedenica ,od KV. Djelatnika, koji radi u poslovnoj jedinici - npr. 

- mesar za Mesnicu - KV- Ugostitelj , za Ugostiteljski objekat. - tako, da osoba koja ima - položen ispit za VODITELJ

POSLOVNE JEDINICE - Je, diskutabilno.

3. Može te,ako vam to obim posla zahtijeva (mislim,za početak če vam biti dovljan ugovor sa nekim,knj.servisom)

4. Standrarno - Konzalting i Savjetovanje - A. to obuhvača, sve što planira te raditi.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frenki Zg,
Hvala ti puno na odgovoru, ohrabrilo me je, posebno odgovor na zadnje pitanje.

Što se tiće prvog pitanja, još uvijek mi nije jasno jel potreban Voditelj poslovnice za otvaranje online agencije ili ne?

Cuo sam od razlicnitih ljudi da treba i da ne treba ali još nisam ćuo konkretan odgovor od pravnika. 

 

Hvala na trudu još jednom :)

 

Srdačan pozdrav,

Franjo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija