Jump to content

Ovrha nad imovinom roditelja


mariomiha

Preporučene objave

Pozdrav,imao sam obrt -kafić koji je ugašen 2012 god.uzimao sam robu na zadužnicu i na kraju je nisam mogao platiti.blokirali su mi račun,a pošto imam još neke ovrhe prije toga nisu se do sada mogli naplatiti.danas mi dođe obavijest da dolaze za nekoliko dana sa policijom popisati stvari za pljenidbu,ali kuca nije moja,živimo kod roditelja žena,djete i ja.radim samo ja i uredno mi skidaju svaki mjesec 1/3 place za ovrhe.ništa ne posjedujemo pa me zanima dali imaju pravo ovrsiti roditelje jer bi zbog toga mogli biti izbačeni iz kuće nažalost?! Hvala unaprijed na odgovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, mariomiha je napisao:

Bili prije godinu dana,roditelji rekli da nisam vlasnik ničega i sada opet dolaze

jel to bilo "oni" došli i roditelj rekao nije njegovo ništa i šetnja odavde ili ih je uredno pustio :) ....u svakom slučju ne mijenja ništa osim neugodnosti....što se tiče kuće tu si bez brige,oni nisu dužni za tebe....ostale stvari koje se popišu roditelj treba tvrditi (učiniti vjerojatnim) da je njegovo...radi bržeg dokazivanja,ako imaju nešto vrijednije što ovrhovoditelju zapne za oko nek prirede račune ili neke dokaze...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zar nije ukinut institut  popisa imovine, ?

negdjesam pročitao da sad ovrhovoditelj ima ovlasti kod svih institucija tražiti što ovrsenik posjeduje, nekretnine, pokretnine pa na osnovu tog uvida tražiti naplatu.. mislim što se može popisati u kući koja nije ovršenikova..Tv,perilica,lampa..

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, Wanksta je napisao:

A zar nije ukinut institut  popisa imovine, ?

negdjesam pročitao da sad ovrhovoditelj ima ovlasti kod svih institucija tražiti što ovrsenik posjeduje, nekretnine, pokretnine pa na osnovu tog uvida tražiti naplatu.. mislim što se može popisati u kući koja nije ovršenikova..Tv,perilica,lampa..

nije ukinut....

mobitel, laptop, bicikle, i ostale "vrijedne" predmete... koji nisu neophodni za zivot...

slike, umjetnine, itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, virtalni je napisao:

nije ukinut....

mobitel, laptop, bicikle, i ostale "vrijedne" predmete... koji nisu neophodni za zivot...

slike, umjetnine, itd...

Dobro ste rekli "vrijedne"..

Ipak netko, ima ovršenika koji su u blokadi više godina, ruku na srce, što ti ovršenici mogu imati da se naplati potraživanje.

A zakon, umjesto da pomogne u izlazu iz dugovanja ovršenog, on ga još više zadužuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

A zakon, umjesto da pomogne u izlazu iz dugovanja ovršenog, on ga još više zadužuje.

Upravo tako, stalno ga dorađuju i uvijek na "uštrb" ovršenika, umjesto da donesu sasvim novi zakon i rasporede teret na obje strane, a najžalosnije je to što po istom zakonu majviše zarađuju posrednici (Odvjetnička društva, JB, pa i fina idr.)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija