Jump to content

Osporavanje duga


Trazim savjet

Preporučene objave

Postovani, na kucnu adresu dobili smo dugove zbog ne placanja komunalne naknade, za kucu kojoj smo suvlasnik a u njoj ne zivimo, vec te dugove stvara obitelj koja u njoj zivi I redovito ne placa racune.

Sada par tjedana nakon toga, doslo je pismo sa izvodom otvorenih stavaka, gdje se vide sva dugovanja od obitelji koja zivi u toj kuci.

Na dnu pisma, ispod navedenih neplacenih racuna, pise : osporavamo iskazano stanje u cjelosti ili djelomicno za svotu od ____ kn, iz ovih razloga:

Mozete li mi objasnit sto se misli pod osporavanje iskazanog stanja.

Jer mi nismo trazili osporavanje stanja duga, te da li nam mozete objasniti po kojim osnovama bi se nekome osporavao dug.

Lijep pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Trazim savjet je napisao:

Postovani, na kucnu adresu dobili smo dugove zbog ne placanja komunalne naknade, za kucu kojoj smo suvlasnik a u njoj ne zivimo, vec te dugove stvara obitelj koja u njoj zivi I redovito ne placa racune.

Sada par tjedana nakon toga, doslo je pismo sa izvodom otvorenih stavaka, gdje se vide sva dugovanja od obitelji koja zivi u toj kuci.

Na dnu pisma, ispod navedenih neplacenih racuna, pise : osporavamo iskazano stanje u cjelosti ili djelomicno za svotu od ____ kn, iz ovih razloga:

Mozete li mi objasnit sto se misli pod osporavanje iskazanog stanja.

Jer mi nismo trazili osporavanje stanja duga, te da li nam mozete objasniti po kojim osnovama bi se nekome osporavao dug.

Lijep pozdrav!

 

Radi se o dopisu koji je "špranca" i koristi se kako biste bili obaviješteni o stvarnom stanju duga za koji vas terete! Dio koji se odnosi na prihvaćanje i osporavanje ima svrhu da: a) priznate dug u iznosu za koji vas tereti vjerovnik ili b) osporite cijeli ili dio dugovanja iz nekog opravdanog razloga! To može biti činjenica da je dug KRIVO OBRAČUNAT ili je VEĆ PLAĆEN! 

Osim toga vaš potpis ili prihvaćanje obračuna realno onemogućava prigovor u slučaju pokušaja ovrhe! Za vas je relevantan samo iznos duga pa je moja preporuka da kontaktirate stanare kuće i zamolite ih da vam daju preslike potvrda za sve plaćene račune kako biste mogli odgovoriti na dopis i potvrditi ili osporiti stanje! Razliku ili cijeli iznos bi bilo dobro da platite kako ne bi došlo do ovrhe na vaše račune (budući da ste po svemu sudeći vlasnik objekta na koji se komunalna naknada odnosi) :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija