Jump to content

Darovni ugovor- osporavanje prava na nuzni dio


Adriana17

Preporučene objave

Idem ispocetka.

Odrasla sam sa bakom i djedom. Nakon rastave mojih roditelja otac je trazio da pripadnem njemu i na sudu je to i dobio. Brat je pripao majci. S obzirom na zivotni stil koji je zivio(kocka,zatvori,nezaposlen) dao me je pod skrbnistvo svojim roditeljima kad sam imala 12 god.

To je najbolje u zivotu sto sam od njega dobila.

Baka i djed su dobili stan od 45 m2 od firme i bio je u polovicnom vlasnistvu,1/2 baka i 1/2 djed.

Nakon iznenadne bakine smrti njena polovica se podijelila na 3 dijela(djed,otac,dva rodaka). Otac je ukupno imao 7 i po kvadrata, rodaci takodjer a djed sa svojim prethodnim vlasnistvom postao je vlasnik 30 m2.

Vec 2006 god.djed je zbog straha da me otac njegovom smrcu ne ostavi na ulici oporucno ostavio svojih 30m2. To je oporucno ponovio 2008.god a da bi pokazao da ozbiljno misli darovnim ugovorom mi je i poklonio svoje kvadrate i ja sam bila 4 god. prije njegove smrti upisana u zk kao vlasnik.

Djed je umro u listopadu prosle godine. 25 godina sam bila zajednicki clan kucanstva.

Rodaci su nakon ostavinske slozili se sa darovnim ugovorom i traze samo isplatu(po realnoj cijeni) kvadrata koji im je ostao od bake. Otac mi prijeti da ako mu ne dam odredenu (nerealnu) svotu za kvadrat da ce traziti povrat dara tj. nuzni dio od darovanog stana.

Mene intersira da li postoji slucaj da nuzni nasljednik nije dobio svoj dio. Znaci, covjek je vise od pola svog zivota proveo u  njemackim i evropskim zatvorima zbog krada i prevara. Djed se upravo odlucio za ovakakv potez jer se nikad u  zivotu nije brinuo za mene i prokockao je sve sto je imao. Jedina caka je sto djed nije znao da se izricito mora odreci nasljednika.  Sve se to moze jako lako dokazati. Nema ni jedan dan radnog staza i zivi od socijalne pomoci. Sada je takodjer u zatvoru.

Nisam pametna.

Dali da ga isplatim i zauvijek prekrizim iz svog zivota ili da se s njim ganjam po sudu osporavajuci njegov nuzni dio.

Kakav je zakon

Kakve su mi sanse

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Ostavinska rasprava je zakazana za prekosutra, 06.02.

Stvar je u tome da on na njoj ne moze sudjelovati jer je u zatvoru. 

Kao sto sam laicki shvatila uzet ce se u obzir samo njegova zadnja oporuka u kojoj meni ostavlja sve pokretno i nepokretno(mirovina).

Stan je izuzet jer ga je naknadno ostavio darovnicom i ja sam upisana vec 4 god. kao zk vlasnik.

Bar tako mislim.

Krivo sam u prvom postu napisala da je ostavinska vec bila.

 

Sa rodacima sam se dogovorila usmeno i oni ne ulaze u vjerodostojnost darovnog ugovora.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Adriana17 je napisao:

 

Sa rodacima sam se dogovorila usmeno i oni ne ulaze u vjerodostojnost darovnog ugovora.

 

dali su ti rođaci djeca djeda i bake?  (stričevi , tetke)

pravo potraživanja nužnog  djela imaju samo djeca i bračni partner.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija