Jump to content

Ostavinska rasprava bez poziva


Roz@

Preporučene objave

Baka je umrla prošle godine, nakon njezine smrti moja majka ( snaha) je podnjela zahtjev za ostavinsku raspravu . Gdje je navela adrese od sebe ,brata i mene . Ja se nalazim u De. brat u Zg-u . Čekali smo poziv ali nikako nije došao . Brat je nazvao dodjeljenog nam biljeznika da provjeri gdje je zapelo , da bi mu bilo rečeno da je ostavinska bila prije mjesec dana , i da mora zakazati novi termin u roku od 3.mj .Napravljen je novi termin , ali se na njega nismo mogli odazvati , on radi privatnih razloga , a ja iz razloga što meni nije nitko poslao nikakvu obavijest o tome postupku , niti obavjestio telefonski. 

Zanima me dali se sada taj postupak vodi kao da smo prihvatili nasljeđe s ostavinske rasprave ili ipak ne posto nisam niti dobila poziv na istu   ? 

I dali imamo pravo uključiti majku u raspravu , pošto ona nije krvno srodstvo s bakom ali je skrbila o njoj  ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Roz@ je napisao:

 

Zanima me dali se sada taj postupak vodi kao da smo prihvatili nasljeđe s ostavinske rasprave ili ipak ne posto nisam niti dobila poziv na istu   ? 

I dali imamo pravo uključiti majku u raspravu , pošto ona nije krvno srodstvo s bakom ali je skrbila o njoj  ? 

ako niste bili na raspravi a nist potpisali nasljedničku izjavu smatra se da ste prihvatili nasljedstvo. nasljedstvo se djeli na jednake djelove između nasljednika.

majku možete uključiti kao vašeg opunomoćenika. date joj punomoć o zastupanju  na ostavinskoj raspravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija