Jump to content
tomo1234

otkaz i isplata neiskorištenog godišnjeg odmora

Preporučene objave

Poštovani,

Primio sam Odluku o poslovno uvjetovanom otkazu. Tijekom otkaznog roka sam radio i nisam koristio godišnji odmor jer poslodavac nije donio i uručio Raspored korištenja godišnjeg odmora (sukladno Zakon o radu, Članak 85).  Preostao mi je određen broj dana godišnjeg odmora kojeg mi poslodavan ne želi isplati jer se poziva na sljedeći paragraf iz Odluke o poslovno uvjetovanom otkazu:

Od dana dostave ove Odluke, a tijekom trajanja otkaznog roka, Radnik će iskoristiti sve dane neiskorištenog godišnjeg odmora. Poslodavac će isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor samo ukoliko takvog bude, u propisanom iznosu, a koja naknada će mu biti isplaćena zajedno sa posljednom plaćom.“

Da li se gore navedeni pargraf može smatrati Rasporedom korištenja godišnjeg odmora?

Te da li imam pravo na isplatu neiskorištenog godišnjeg odmora?

Hvala unaprijed!

Podijeli na drugim stranicama

Imate pravo. Poslodavac Vas je trebao upozoriti da za vrijeme otkaznog roka možete iskoristiti godišnji odmor jer da ga neće isplatiti. Po mom mišljenju, nije bitno to što poslodavac nije donio akt o korištenju godišnjeg odmora za ostvarivanje Vašeg prava. Radi li se o značajnom broju dana godišnjeg odmora? Pozovite poslodavca dopisom (ili zahtjevom za zaštitu prava iz radnog odnosa) da Vam isplati dužni iznos, u protivnom da ćete isti ostvarivati u radnom sporu, i za isto Vam savjetujem da angažirate odvjetnika vičnog radnom pravu.

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio DLM
      Poštovani forumaši,

molim za savjete ukoliko netko zna.Zanima me Izvanredni otkaz zbog ponašanja poslodavca.
      Da li razlog za ovo može biti podvaljen aneks ugovora o radu tipa danas, ali sa datumom od npr. 1.9.20.?
      Te kako i kome dokazati?
      Jer želim imati pravo na ostatak godišnjeg odmora, otpremninu i naknadu s burze.

Radi se o privatnom poduzeću, koje naravno u Ugovoru o radu je navelo manju plaću od ugovorene.Postoje tragovi o pravoj plaći, samo je ta razlika uplaćivana kao paušal za topli obrok, prijevoz, razne nagrade i stimulacije.Što navesti u tužbi za potraživanja tog ostatke?Hvala unaprijed
    • objavio ameliedelis
      Pozdrav! Meni 31.7. Ističe ugovor i poslodavac mi ga neće produžiti. Imam uvjete za naknadu ali me zanima moram li ja čekati 1.8. Za prijavu na burzu ili mogu prijaviti ranije, npr 29.7. pošto znam koji mi je zadnji radni dan? Isto tako, moram otići na 2 tjedna izvan zagreba, oce li biti ikakvih problema ako se prijavim na burzu i onda odem? Hvala!
    • objavio ameliedelis
      Pozdrav! Zanima me koje sve točno dokumente moram ponjeti kada idem na burzu prijaviti se za naknadu zbog otkaza. Dobila sam otkaz tj poslodavac mi neće produžiti ugovor zbog manjka posla pa me zanima što sve moram ponijeti od papira kako bi ostvarila tu naknadu. Hvala na odgovoru!
    • objavio Vanessa7777
      Postovani svi, ispricavam se ako je pitanje vec odgovoreno. Van sebe sam vise i hitno trebam odgovor. U firmi sam vec 11 mjeseci na neodredjeno, placa mi konstantno kasni .Htjela sam dat otkaz prije i rekao je da moram odraditi otkazni rok pa sam odlucila ostati. Sada kada mi placa OPET kasni a stanarina nemoze cekati, ja zelim hitno dat otkaz! Molim vas savjete kako i da li je moguce da ne odradim otkazni rok od mjesec dana?? Jer znam da on inzistira na tome a u ugovoru pise sugladno dogovoru ili tako nesto. Koji su razlozi da se ne mora odraditi otkazni rok? Puno hvala unaprijed
    • objavio ib11
      Poštovani,
      kod poslodavca sam u radnom odnosu 3 i pol godine, ugovor na neodređeno, do sada nikakvih problema.
      Odlaskom kolegice na porodiljni, stavljaju me, protivno mojoj volji, na njezino mjesto kao zamjenu.
      Pošto sam zamjena, onemogućeno mi je korištenje godišnjeg odmora jer nema zamjene za mene, a posao ne može "trpit", tako da cijelu godinu nisam koristila godišnji. Sada će već druga godina, a sa njome i novi godišnji.
      Isplatiti ga ne žele, predloženo mi je da bi mogla koristiti svaki petak do kraja 6.mj da iskoristim dane, što meni, naravno nije opcija.
      Molim savjet i pomoć, što napraviti i kako se postaviti?
      Hvala!
  • Online korisnici

• Napravi novi...