Jump to content

Polu kriv


dado100100

Preporučene objave

Dobro večer!

Dana 24.5.2017. god vozio sam auto pod zabranom. Naslonio sam se svjetlom na stup od elektre.Na stupu nema nikakvih oštečenja jedino je meni branik malo napukao. Kako je to jednosmjerna uska ulica ja sam s autom otišao 30 metara dalje i sjeo u kafić na kavu s prijateljem.Nakon 20 min dolazi policija ja kad sam ih vidio prišao sam im i rekao da sam ja taj koji je taknuo stup.Oni su mi rekli da budući da nema neke štete da su oni temeljna policija da sačekam prometnu.Pošto sam morao vratiti auto rekao sam da ih mogu sačekati 20 min na što su odgovorili da im dam br mobitela da če oni reći prometnoj da me zovne.uredno sam dao broj sačekao ali prometna nije došla.Otišao sam kući i nije me nitko zvao na telefon 2 dana.Nakon 2 dana zovu me iz prometne policije da dovedem auto da ga poslikaju.Ja kažem na autu je samo malo ogreban branik ništa strašno.oni su inzistirali da ga dovedem na slikanje što sam ujtro i učinio. Nakon slikanja kaže mi policajac zasto sam otisao s lica mjesta.kažem nisam otisao i ispričam mu situaciju na sto on kaže da i meni to čudno jer oni su mi dali tvoj broj.Napisat ču da je došlo do greške jer po ovom vidim da nisi pobjegao. Danas 4.2.2018. mi dolaze 3 kazne.

1.vožnja pod zabranom 5000 kn priznam da sam kriv

2.Izazivanje prometne nesreče 1300 kn mada nije to bila neka prometna jedva sevidi crta na braniku ali ok i tu sam kriv i priznajem

3.bježanje sa lica mjesta što nije istina i ne osječam se kriv za točku 3

Buduči da sam nezaposlen radim povremeno a imam 2 djece što da napravim bar po ovoj točki 3.

nikad nisam u životu pisao žalbu kakve su šanse da je uvaže i otprilike koliko če vremena proči dok oni ne odgovore na žalbu. Stvarno napominjem nisam bježao s lica mjesta a ove prve dvije stavke priznajem.Svaki je savjet dobrodošao. 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bježao jesi jer elektri nisi dostavio podatke.

Žalit ćeš se na sve 3 točke, odnosno nećeš jer si trebao dobit obavijest o pokretanju optužnog prijedloga pa ideš direktno na sud.Ukoliko si dobio PN piši prigovor i traži saslušanje kod suca.A ide ti i debela zabrana.Nešto ipak možeš umanjiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, dado100100 je napisao:

Nakon 20 min dolazi policija ja kad sam ih vidio prišao sam im i rekao da sam ja taj koji je taknuo stup.

kako su oni saznali da je netko "taknuo" stup?

Prije 26 minuta, dado100100 je napisao:

pošto sam morao vratiti auto rekao sam da ih mogu sačekati 20 min na što su odgovorili da im dam br mobitela da če oni reći prometnoj da me zovne.uredno sam dao broj sačekao ali prometna nije došla.Otišao sam kući i nije me nitko zvao na telefon 2 dana.

Nakon 2 dana zovu me iz prometne policije...................Nakon slikanja kaže mi policajac zasto sam otisao s lica mjesta.

trebao si sačekati dva dana :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , dado100100 je napisao:

1.vožnja pod zabranom 5000 kn priznam da sam kriv

Ako priznaješ, priznaješ...

 

prije 10 sati , dado100100 je napisao:

2.Izazivanje prometne nesreče 1300 kn mada nije to bila neka prometna jedva sevidi crta na braniku ali ok i tu sam kriv i priznajem

S obzirom da je nastala šteta na autu, automatski se radi o prometnoj nesreći.

 

prije 10 sati , dado100100 je napisao:

3.bježanje sa lica mjesta što nije istina i ne osječam se kriv za točku 3

Po meni, niti nisi kriv. Došla je policija i ti si njima ustupio svoje podatke. To što j eto bila temeljna nije tvoj problem, jer i oni evidentiraju svoja postupanja. Ako nećeš negirati prve dvije točke, mislim da bi ova trebala biti odbačena. Priznaješ da si vozio, priznaješ da si udario stup, a čekao si na mjestu događaja dok nije došla policija. Odmah si se javio policajcima i dao im sve svoje podatke, a mislio si da je to to i nisi shvatio da trebaš čekati još i ekipu prometne policije. 

 

prije 10 sati , dado100100 je napisao:

nikad nisam u životu pisao žalbu kakve su šanse da je uvaže i otprilike koliko če vremena proči dok oni ne odgovore na žalbu.

Na ovom linku imaš o prigovorima. S obzirom da si recidivist, i to žešći, ne bih se nadao velikom umanjenju, ali nešto će sigurno smanjiti i ublažiti.

 

U kojem obliku si dobio ove kazne, tj. što si točno dobio? Prekršajni nalog ili obavijest?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sivko je napisao:

Netko je vjerovatno javio da je došlo do nezgode.Ima za svjedoke temeljnu policiju da su bili ali splet okolnosti nije baš kako treba jer je trebao čekat prometnu.. Treba slikati stup da dokaže da nema štete pa ni da je policija trebala izlazit.

pa mogu ja slikati stub ali ne postoji šteta na stubu..??? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Bježao jesi jer elektri nisi dostavio podatke.

Žalit ćeš se na sve 3 točke, odnosno nećeš jer si trebao dobit obavijest o pokretanju optužnog prijedloga pa ideš direktno na sud.Ukoliko si dobio PN piši prigovor i traži saslušanje kod suca.A ide ti i debela zabrana.Nešto ipak možeš umanjiti.

Znam da ide debela zabrana i o.k kriv sam ali stupu nije apsolutno ništa a niti sam otišao s mjesta"nesreće".

Hvala puno na savjetu ..:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dado100100 je napisao:

da su oni temeljna policija da sačekam prometnu.

na što su odgovorili da im dam br mobitela da če oni reći prometnoj da me zovne.

Otišao sam kući i nije me nitko zvao na telefon 2 dana.Nakon 2 dana zovu me iz prometne policije

 

, dado100100 je napisao:

Nakon slikanja kaže mi policajac zasto sam otisao s lica mjesta

ili je ovo najgluplje pitanje koje je mogao postaviti...ili su oni možda dolazili ,nikog nije bilo pa te zvali nakon dva dana.....

, dado100100 je napisao:

ispričam mu situaciju na sto on kaže da i meni to čudno jer oni su mi dali tvoj broj.Napisat ču da je došlo do greške jer po ovom vidim da nisi pobjegao.

čudno mu je ,napist ce da se radi o greški....i napiše kaznu.......još će ti samo faliti kad pitaju one iz temeljne ,a oni kažu nismo mi ništa rekli :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad su me zvali u P.P da slikaju auto i nakon razgovora s policajcem koji je uslikao auto rekao mi je gledat ču ovu kaznu za bjeg poništiti jer se vidi da si im dao br. mobitela preko kojeg sam te i ja dobio. Jer kako bi inače znao br da ga nisam dao. ali izgleda da se predomislio kad je došla ovakva presuda.

Usput imam par svjedoka da sam sjedio čekao i razgovarao s temeljnom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , drot13 je napisao:

Ako priznaješ, priznaješ...

 

S obzirom da je nastala šteta na autu, automatski se radi o prometnoj nesreći.

 

Po meni, niti nisi kriv. Došla je policija i ti si njima ustupio svoje podatke. To što j eto bila temeljna nije tvoj problem, jer i oni evidentiraju svoja postupanja. Ako nećeš negirati prve dvije točke, mislim da bi ova trebala biti odbačena. Priznaješ da si vozio, priznaješ da si udario stup, a čekao si na mjestu događaja dok nije došla policija. Odmah si se javio policajcima i dao im sve svoje podatke, a mislio si da je to to i nisi shvatio da trebaš čekati još i ekipu prometne policije. 

 

Na ovom linku imaš o prigovorima. S obzirom da si recidivist, i to žešći, ne bih se nadao velikom umanjenju, ali nešto će sigurno smanjiti i ublažiti.

 

U kojem obliku si dobio ove kazne, tj. što si točno dobio? Prekršajni nalog ili obavijest?

 

dobio sam  Prekršajni nalog. Puno hvala na odgovoru 9_9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , dado100100 je napisao:

kad su me zvali u P.P da slikaju auto i nakon razgovora s policajcem koji je uslikao auto rekao mi je gledat ču ovu kaznu za bjeg poništiti jer se vidi da si im dao br. mobitela preko kojeg sam te i ja dobio. Jer kako bi inače znao br da ga nisam dao. ali izgleda da se predomislio kad je došla ovakva presuda.

Usput imam par svjedoka da sam sjedio čekao i razgovarao s temeljnom

 

Onda se žali i traži saslušanje kod suca a tamo predloži svjedoke,tu ekipu i temeljnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko češ nositi sam, predaješ u postaju koja ti je prek. nalog i izdala. Poneseš tri primjerka, dva ostaviš njima a na treći ti lupe datum prijema i ostaje tebi. Ako češ slati poštom, šalješ preporučeno s povratnicom PP (isto onoj koja je nalog izdala), u koverti s dva primjerka. Potpisana u oba slučaja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija