Jump to content

Porez nakon odlaska u mirovinu


art-makarska

Preporučene objave

Poštovani, supruga mi je bila vlasnica obrta, prošle godine je otišla u mirovinu, ispunila je sve svoje obaveze prema poreskoj upravi i zatvorila obrt. Poreska uprava Makarska joj je prije 2 dana poslala obavjest da je dužna 40 000 Kn nekog poreza iz 2015. godine kojeg su oni kao zaboravili obračunati. Knigovaođa nam tvrdi da oni nisu u pravu i da su sve obaveze podmirene. Zanima me šta možemo poduzeti jer iz iskustva znam da se sa njima teško boriti i dali joj mogu ovršiti mirovinu ?

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , art-makarska je napisao:

Poštovani, supruga mi je bila vlasnica obrta, prošle godine je otišla u mirovinu, ispunila je sve svoje obaveze prema poreskoj upravi i zatvorila obrt. Poreska uprava Makarska joj je prije 2 dana poslala obavjest da je dužna 40 000 Kn nekog poreza iz 2015. godine kojeg su oni kao zaboravili obračunati. Knigovaođa nam tvrdi da oni nisu u pravu i da su sve obaveze podmirene. Zanima me šta možemo poduzeti jer iz iskustva znam da se sa njima teško boriti i dali joj mogu ovršiti mirovinu ?

Srdačan pozdrav

na obavjest niste dužni reagirati.

tek ako dobijete porezno rješenje (sa uputom o pravnom lijeku) protivnjega možete pokrenuti žalbu. porezno rješenje mora biti obrazloženo.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , art-makarska je napisao:

Poštovani, supruga mi je bila vlasnica obrta, prošle godine je otišla u mirovinu, ispunila je sve svoje obaveze prema poreskoj upravi i zatvorila obrt. Poreska uprava Makarska joj je prije 2 dana poslala obavjest da je dužna 40 000 Kn nekog poreza iz 2015. godine kojeg su oni kao zaboravili obračunati. Knigovaođa nam tvrdi da oni nisu u pravu

Moj savjet je da se ne treba postavljati 'pasivno' na takve stvari. Neka supruga ode u poreznu upravu i to s njima raščisti. Neka joj izlistaju sve uplate i porezne obveze da se prouči gdje je to po njihovom obračunu nastao taj dug.

Ipak se ne radi o 400 ili 4000 kn. U međuvremenu je nekoliko puta 'prošao' godišnji obračun i prijava poreza i nije bilo problema. 

Nipošto da supruga bilo što potpisuje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, virtalni je napisao:

Jesu li poslali obavijest, rješenje, tj kako je dokument koji je zaprimljen naslovljen?

Piše li u njemu da žalba ne odgađa izvršenje?

Sigurno se nisu izrazili da su "zaboravili" obračunat...

Tj što točno piše u istome...

To uopće nije bilo poresko riješenje već dopis da odmah plati taj iznos, knjigovođi su rekli da su oni zaboravili obračunat za 2015. pa čak zaračunali i kamate na taj iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Moj savjet je da se ne treba postavljati 'pasivno' na takve stvari. Neka supruga ode u poreznu upravu i to s njima raščisti. Neka joj izlistaju sve uplate i porezne obveze da se prouči gdje je to po njihovom obračunu nastao taj dug.

Ipak se ne radi o 400 ili 4000 kn. U međuvremenu je nekoliko puta 'prošao' godišnji obračun i prijava poreza i nije bilo problema. 

Nipošto da supruga bilo što potpisuje!

Hvala na savjetu. Knjigovođi je djelatnica u poreskoj upravi rekla da je zaboravila obračunati neki porez i čak je na taj iznos dodala i kamate oko 5 000 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, virtalni je napisao:

Jesu li poslali obavijest, rješenje, tj kako je dokument koji je zaprimljen naslovljen?

Piše li u njemu da žalba ne odgađa izvršenje?

Sigurno se nisu izrazili da su "zaboravili" obračunat...

Tj što točno piše u istome...

Poslali su obavjest da odmah uplati 45 000 Kn porez na dohodak za 2015 g. od toga su 5 000 Kn kamate. Knih+govođi je službenica poreske uprave rekla da je ona zaboravila obračunat porez na dohodak i čak obračunala kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija