Jump to content

Upis nekretnine ZK nakon otpisa duga


toolkit

Preporučene objave

Pozdrav, 

Molio bih savjet ako ga netko ima.. 

Prije 15 godina zatvorio sam obrt sa dugom prema HZZO-u i Mirovinskom osiguranju. 

Nedavno je dug otpisan radi nemogućnosti naplate. 

E sad, isto tako prije 15ak godina sam kupio nekretninu, za koju sam platio porez, ali nisam nikad upisao u gruntovnicu. 

Sve ove godine mi je to išlo u korist, međutim sada se bojim upisati nekretninu, jer ne znam dali postoji neki zakonski vremenski rok nakon otpisa duga za retrogradno potraživanje, ako se može dokazati da sam bio u posjedu nekretnine za vrijeme dugovanja. 

Dali postoji zakon ili neko državno tijelo koje prati takve slučajeve nakon otpisa duga?

Unaprijed zahvaljujem! 

uređeno: od toolkit
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , toolkit je napisao:

Pozdrav, 

Molio bih savjet ako ga netko ima.. 

Prije 15 godina zatvorio sam obrt sa dugom prema HZZO-u i Mirovinskom osiguranju. 

Nedavno je dug otpisan radi nemogućnosti naplate. 

E sad, isto tako prije 15ak godina sam kupio nekretninu, za koju sam platio porez, ali nisam nikad upisao u gruntovnicu. 

Sve ove godine mi je to išlo u korist, međutim sada se bojim upisati nekretninu, jer ne znam dali postoji neki zakonski vremenski rok nakon otpisa duga za retrogradno potraživanje, ako se može dokazati da sam bio u posjedu nekretnine za vrijeme dugovanja. 

Dali postoji zakon ili neko državno tijelo koje prati takve slučajeve nakon otpisa duga?

Unaprijed zahvaljujem! 

ako imaš kupoprodajni ugovor odi u gruntovnici  i napravi prijedlog za upis vlasništva temeljem  kuporodajnog ugovopra.

zbog kašnjenja sa upisom vlasništva platit ćeš sudsku pritojbu u iznosu od 1.250,00 kn umjesto 250,00 kn.

dali koristiš nekretninu? možda bi mogao napraviti upis vlasništva dosjelošću.

ako imaš od porezne ovjeru da si platio prez (na kupoprodajnom ugovoru) priloži ovjeren ugovor (predhodno ga  kopiraj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Upis nekretnine ZK nakon otpisa duga

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija