Jump to content

Rokovi očitovanja nakon podnošenja prigovora na kazneni nalog


ivsha

Preporučene objave

Ne postoji rok, sud će zakazati sjednicu optužnog vijeća (obično bez stranaka) na kojoj će raspravljati o osnovanosti optužnice(kaznenog naloga) te ćete dobiti rješenje o potvrđivanju optužnice i poziv na raspravu. Prigovor će se tretirati kao odgovor na optužnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.. Radi se o povredi čl.325., Zapravo je moj proces iniciran nekakvim političkim pritiscima sa strane, a sama tužba je krenula od 3 nevladine udruge sa zajedničkom tužbom. Moja je obrana bila iscrpna i točna, te je dokazala da moj rad nema nikakav mrziteljski karakter već je isključivo naučne prirode. Priloženo je i masu dokaza koji nedvojbeno dokazuju što sam rekla. DO je iako sam kategorički odbacila svaku primisao na mogučnost povrede članka 325, napisalo kazneni nalog i donjelo osuđujuću presudu. Napominjem da je sve namješteno tako da me se uplaši i da priznam krivnju što je za mene nedopustivo. Tada sam uložila prigovor i čekam.. Kako sam rekla, optužnica je sastavljena skroz pretenciozno i izmišljena je krivnja.. DO je namjerno to učinilo kako nebi otišlo u proces jer će 100% izgubiti. Ovaj pravosudni sistem će imati velikih problema s mojim slučajem i čini mi se da će proizvesti mnoge posljedice. Želim vas pitati da li postoji mogućnost da sada oni nekako otežu postupak ili nešto slično. Moja je nakana nakon završetka tužiti i one koji su inicirali , pa čak i DO. Jeli postoji takva mogućnost? Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivsha je napisao:

Želim vas pitati da li postoji mogućnost da sada oni nekako otežu postupak ili nešto slično.

Ne postoji, sve je u rukama suda.

, ivsha je napisao:

 Moja je nakana nakon završetka tužiti i one koji su inicirali , pa čak i DO. Jeli postoji takva mogućnost? Unaprijed zahvaljujem.

Tužbu kontra DO-a zaboravite, a protiv inicijatora samo u slučaju pravomoćne oslobađajuće presude i dokazanog vida prouzročene štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čim je optužnica potvrđena, kao što Vam to piše i poštovani sivko, kreće se u postupak dokazivanja i osporavanja krivnje (navoda u optužnici), a ako budete oslobođeni, kao što su vam i drugi sugerirali, tek tada razmišljate o daljnjim koracima (tužbama isl.), pripremite adekvatnu obranu, bilo bi dobro da uzmete odvjetnika stručnog za Kazneni zakon i ZKP, ako ga već nemate....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Čekaj poziv za raspravu,zvat će kad pronađu slobodnog vremena.

 

, Željac047 je napisao:

Čim je optužnica potvrđena, kao što Vam to piše i poštovani sivko, kreće se u postupak dokazivanja i osporavanja krivnje (navoda u optužnici), a ako budete oslobođeni, kao što su vam i drugi sugerirali, tek tada razmišljate o daljnjim koracima (tužbama isl.), pripremite adekvatnu obranu, bilo bi dobro da uzmete odvjetnika stručnog za Kazneni zakon i ZKP, ako ga već nemate....

 

, G-man je napisao:

Ne postoji, sve je u rukama suda.

Tužbu kontra DO-a zaboravite, a protiv inicijatora samo u slučaju pravomoćne oslobađajuće presude i dokazanog vida prouzročene štete.

Dobila sam poziv na raspravu. No, po članku zakona za koji uopće u dosadašnjem tijeku postupka nisam optuživana. U niti jednoj fazi. A članci koji su do sada bili redovno navođeni, uopće se ne spominju.

Članak po kojem tužena je 325 kz, na koji sam dobila presudu kaznenim nalogom, na koju sam se žalila. Nakon toga sudsko vijeće zakazuje raspravu, i to po članku 230 kz., a po kaznenom zakonu to je razbojništvo, s čim apsolutno nemam nikakve veze.

Onda sam tražila dalje  i u nekoj drugoj verziji zakona pronašla da se radi o kršenju autorskih prava.

Kako to?

Hvala

 

uređeno: od ivsha
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravak: sudsko vijeće je odlučivalo o mom prigovoru i odlučilo da optužnica ima temelje jer postoji relevantna mogućnost počinjenja djela u to vrijeme.

Za to sam dobila pismenu obavijest.

Nakon toga dobivam od sutkinje obavijest da je rasprava zakazana 20.06. po članku 230 kz.

Niti mi je jasno na koji se zakon to odnosi (autorska prava ili razbojništvo?),

niti mi je jasno kako to može biti povezano ikako s mojim slučajem,

i gdje se izgubio članak 325. kz zbog kojeg je postupak pokrenut?

Odnosno je li sada ispada sam po čl 325 kz nevina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

S obzirom da se radi o potpuno drugačijem kaznenom djelu, moguće je i da je pogreška kod pisanja (piše se preko starog predloška, pa ostanu i neki stari podaci).

Hvala!

Kako mogu provjeriti o čemu se radi?

Razgovarati sa sucem ili DO da mi pojasne o čemu se radi?

uređeno: od ivsha
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ivsha je napisao:

Ne. Citiram: "Zbog kaznenog djela iz članka 230. stavka 1. KZ"

 

prije 1 sat, ivsha je napisao:

 

Nakon toga dobivam od sutkinje obavijest da je rasprava zakazana 20.06. po članku 230 kz.

Čitam samo što napišeš.

Vidiš da postoje debele razlike,po i iz.

PO ne može bit nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , ivsha je napisao:

Daj molim te reci mi kako da kontaktiram sutkinju?  Odem tamo ili se trebam najaviti telefonom Ili kako već?

 

Poštovana, kao stranka u postupku, u ovom slučaju okrivljenik, imate pravo uvida u spis u svako vrijeme....

Odete u kaznenu pisarnicu, zatražite uvid u predmet tog i tog broja, ako je kod njih, još nije kod sutkinje, izvršite uvid tamo, a ako je već proslijeđen sutkinji, odete do nje i izvršite uvid u predmet, tj. ono što Vas u predmetu zanima, također možete i nju pitati ako Vam nešto nije jasno...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Znači da se radi o situaciji u kojoj je zaprijećena novčana kazna ili kazna zatvora do pet godina (a nije izrečena ni uvjetna ni zatvor), gdje je kratko obrazloženje uneseno u zapisnik, a stranke nisu zahtijevale presudu s obrazloženjem, pa im je dostavljena presuda bez obrazloženja (čl. 459. st. 8. ZKP)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Znači da se radi o situaciji u kojoj je zaprijećena novčana kazna ili kazna zatvora do pet godina (a nije izrečena ni uvjetna ni zatvor), gdje je kratko obrazloženje uneseno u zapisnik, a stranke nisu zahtijevale presudu s obrazloženjem, pa im je dostavljena presuda bez obrazloženja (čl. 459. st. 8. ZKP)

U ovom slučaju jest izrečena novčana kazna, te uvjetna kazna. Kako to onda objasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne znam, jeste li dobili presudu i na koji se članak poziva kod ispuštanja obrazloženja?

Čekam pismeni presudu, pa ću vidjeti. Ovo sam vidjela na e-predmet, kao takva se vodi evidencija.

Znači pisati će mi članak zbog kojega se nije obrazložilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
, G-man je napisao:

Načelan rok je da presuda mora biti napisana i otpremljena u roku mjesec dana (iznimno 2 mjeseca) računajući od dana objave. No, ti rokovi su instruktivne naravi, dakle može ih se i premašiti bez nekih značajnijih posljedica (ili nikakvih u slučaju opravdanih razloga).

Na kućnu adresu mi je stigla presuda.

U njoj je navedeno da moram platiti paušal u iznosu 300 kn. No nema nikakvih uputa o uplati, nikakvih podataka za to. 

Kakva je praksa oko toga dijela postupka, jer uplatnica nije stigla već dosta vremena...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija