Jump to content

Savjet o rasciscavanju vlasnistva, etaziranju...


Dominic

Preporučene objave

Dragi forumaski strucnjaci,

 

Molim vas za savjet.

Kupio sam prvi kat kuce od covjeka koji se rastao od zene kojoj je pripalo prizemlje. On nije meni prodao garazu u vrtu, tako da je jos uvijek tu prisutan kao vlasnik. Buduci da je jos uvijek upisan kao vlasnik cijele kuce i okucnice, zelio bih dobiti vlasnicki list za svoj dio. E sad, ona je pocela opsezne radove po okucnici, zeli nesto graditi i pregradjivati, na sto joj ja predlazem da se vlasnistvo razrijesi etaziranjem i da se vidi tko sto moze gdje raditi. Na moje iznenadjenje, ona mi pokazuje zapisnik njihove ostavinske rasprave u kojem je na prijedlog nekakvog vjestaka napisano da njoj pripada gotovo cijela okucnica, a da on moze samo prolaziti kroz mali dio vrta. Takodjer, ona je dobila pravo gradnje iznad polovice krova! Sto sad? Nekoliko pitanja: 1) Zar etaziranje nebi trebalo raspodjeliti okucnicu po udjelu kvadrata u kuci, a moj je dio cak nesto veci od njezinog, sto bi znacilo da bi znacajan dio okucnice koji ona sad smatra svojim, trebao pripasti meni?! 2) A sto ako ona ne zeli zapoceti etaziranje? Buduci da je on prisutan kao vlasnik garaze, nas dvoje kao 2/3 mozemo zapoceti etaziranje, no, sto ako ona nece nista potpisati? 3) Kako mogu etaziranjem odrediti svoj dio kada onaj koji je eventualno zaintresiran ne zeli etazirati? 4) Sto mi savjetujete u vezi prava gradnje iznad mojeg dijela kuce? Ona tu ne moze pristupiti, ali vjerojatno moze blokirati moju zelju za gradnjom.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija