Jump to content

Vraćanje psa u udrugu


Preporučene objave

Poštovani,

Pronašli smo preko udruge psa kojeg smo udomili, ali smo nakon nekoliko dana se ipak odlučili vratiti ga iz osobnih razloga. Prilikom preuzimanja psa potpisali smo Ugovor o udomljenju u kojem piše da ukoliko vraćamo psa trebamo uplatiti iznos od nekoliko tisuća kuna udruzi u svrhu brige o psu (hrana, cjepiva, veterinarski pregledi i ostalo). U ugovoru ne piše rok u kojem trebamo uplatiti taj iznos, niti ikakav službeni način uplate (uplatnica). Kontaktiranjem udruge doznali smo da roka za izvršavanje uplate nema i dali su nam samo IBAN za uplatu. U ugovoru piše "ako ugovorne stranke ne mogu sporazumno riješiti, nadležan je stvarno nadležni sud u Zagrebu". Zanima nas, pošto nisu dali nikakav rok izvršenja uplate, trebamo li to uopće platiti i ako ne platimo, koji su mogući ishodi? Nije nam u interesu ići na sud, ali opet ne dobivamo nikakve točne infomacije čitajući ugovor niti kontaktiranjem udruge. 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Slične teme

    • objavio gala385
      Poštovani,
      primjenjuje li se odredba čl. 14. st. 4. Zakona o radu na Vrtiće i Škole? - "Ako poslodavac prije početka rada ne sklopi s radnikom ugovor o radu u pisanom obliku ili mu ne izda pisanu potvrdu o sklopljenom ugovoru o radu, smatra se da je s radnikom sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme."
      Naime, uslijed zapošljavanja 30 novih djelatnika, propustom tajnice jednom djelatniku 3 dana nakon početka rada nije dan na potpis ugovor o radu na određeno vrijeme radi zamjene djelatnice. Djelatnik se poziva na gornji članak tj. zahtijeva ugovor na neodređeno vrijeme...
      Postoji li kakva sudska praksa, naime odgojne ustanove ne mogu zaposliti nekog na neodređeno vrijeme bez slobodnog radnog mjesta i suglasnosti osnivača?
    • objavio Qwertyime
      Pozdrav,
      Protiv mene se vodi postupak jer jedna strana zeli raskinuti Ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.
      Raskid je OK, ne mislim ga osporavati, i mislim cekati da se presuda donese po oglusi.
       
      U tom slucaju, moram platiti neki iznos tuzitelju za trosak tog ugovora. Tuzitelj je zastupan po odvjetniku.
       
      Kako i kamo da te novce uplatim, sto mi je dokaz o uplati? Pisala sam odvjetnickom drustvu koje zastupa tuzitelja na sluzbeni email no ni traga ni glasa.
       
      Ne zelim da ispadne nakon nekog vremena da to ne zelim platiti jer prode rok, da se aktiviraju kamate ili nesto trece.
    • objavio blackChandelier
      Pozdrav svima!
      Čitala sam prije svega stare objave pokušavajući naći odgovor na svoje pitanje, ali budući da ne nalazim ništa ću sama postaviti pitanje i molim za odgovor.
      Naime, partner i ja smo dobili primjerak ugovora stanodavca za najam stana (kupio je šprancu iz NN) i ispunio podatke onako kako smo se sve dogovorili, te nam je dao da pogledamo ugovor prije nego što ga potpišemo.
      Nas dvoje tražimo stan na dugoročno i ako se uspostavi da je sa stanom sve u redu, te da je i sam stanodavac korektan kako se čini na prvu, mi i namjeravamo ostati u tom stanu duže vrijeme. No, čitajući ove odredbe vezane za prestanak ugovora imam nekoliko nejasnoća, pa molim za pomoć pravnika.
      Dakle, jasan mi je dio gdje se govori o otkazu ugovora slijedom neispunjavanja ugovorenih obveza, no što ako jednostavno želimo otkazati ugovor jer krenu problemi sa stanom? Znači li da to što smo potpisali na tih godinu dana moramo i plaćati najamninu za vrijeme na koje je sklopljen ugovor čak i ako se iselimo budući da smo potpisali na to vrijeme ili?
      Zanima me zna li itko konkretno za taj ugovor iz Narodnih novina?
       
      Hvala!
    • objavio Imilkoo
      Poz svima... 
      Imam ugovor o doživotnom uzdrzavanju gdje sam ja davatelj koji je upisan u Z. K zabilježba... Na toj zabilježba piše PRVENSTVENI RED UPISA što bi to točno značilo? 
      Hvala na odg. 
      Lp. 
    • objavio Monika123
      Poštovani,
        Molim Vas pravni savjet u vezi ugovora o radu na neodredeno.   16.05.2019. potpisala sam ugovor na neodredeno sa odvjetnikom i stečajnim upraviteljem te je on u tom ugovoru naveo članak 8. "Radnik jamči poslodavcu da neće otkazivati ovaj ugovor o radu slijedećih 12 mjeseci. U slučaju da radnik otkazuje ovaj ugovor o radu ili mu bude uručen izvanredni otkaz ugovora o radu uzrokovan ponašanjem radnika dižan je platiti poslodavcu ugovornu kaznu u iznosu od 2000kn neto. Otkazni rok iznosi 15 dana, bez obzira koja ugovorna strana otkazuje ugovor o radu"   Naime ja sam dala otkaz zbog pronalaska drugog posla, te obavljanja stručnog osposobljavanja. 11.08.2019. prestaje ugovor i otkazni rok je ispoštovan.   27.12.2019. Stigao je poziv na plaćanje od strane poslodavca te mene sad zanima koliko je valjana ta klauzula u ugovoru te trebam li ja platiti tu ugovornu kaznu ili je ona ništetna? Zakonom se djelomično odreduje da je to nezakonito, te da se ne slaze sa ustavnom odredbom o slobodi rada.   Unaprijed hvala na odgovoru i pomoći.  
  • Temu posjetio   0 korisnika

    No registered users viewing this page.

  • Online korisnici

×
×
  • Napravi novi...