Jump to content

Hrvi pogorsanje invalidnost


robertfranic45@gmail.com

Preporučene objave

Prije 30 minuta, robertfranic45@gmail.com je napisao:

Evo sad sam dobio podatak da je drzava podigla svim braniteljima ptspt hrvis 30% na 40% ali to moraju traziti u uredima drzavne uprave i slijedi odobrenje ali opet moraju na vjestacenje hzmoai vjerujem i ne da onda slijedi povisenje mirovina hvala

gdje si ti taj podatak dobio da mi je znati :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , robertfranic45@gmail.com je napisao:

Evo sad sam dobio podatak da je drzava podigla svim braniteljima ptspt hrvis 30% na 40% ali to moraju traziti u uredima drzavne uprave i slijedi odobrenje ali opet moraju na vjestacenje hzmoai vjerujem i ne da onda slijedi povisenje mirovina hvala

Ne želiš sa nama podijeliti ime "informatora" ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , robertfranic45@gmail.com je napisao:

Evo sad sam dobio podatak da je drzava podigla svim braniteljima ptspt hrvis 30% na 40% ali to moraju traziti u uredima drzavne uprave i slijedi odobrenje ali opet moraju na vjestacenje hzmoai vjerujem i ne da onda slijedi povisenje mirovina hvala

Na drugoj temi  si pisao da si "dobio" povećanje s 30 na 40% HRVI. Ako je taj post povezan s ovom objavom, moj ti je prijedlog da hitno popiješ terapiju!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, robertfranic45@gmail.com je napisao:

Tocno Evo bas sam to rijesenje dobio i nije da sam cuja pa informatornvam se zove ministarstvo hrvatskih branitelja 

Imam dvojbu.da li si Ti bio na komisiji za povečanje invalidnosti RVI i sa prijašnjih 30% dobio povečanje na 40% ili ministarstvo branitelja "nekim automatizmom " ( za nepovjerovati ) podiže postotak invalidnosti sa 30% na 40% ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, robertfranic45@gmail.com je napisao:

Tocno Evo bas sam to rijesenje dobio i nije da sam cuja pa informatornvam se zove ministarstvo hrvatskih branitelja 

to je po meni nelogično da se automatizmom podiže invalidnost no i da je tako znaš li što znači toh tvojih 40%.To je za sada najveći postotak koji možeš ostvariti na osnovu bolesti PTSP.To je jedna stvar a druga automatski povlači za sobom i objašnjenje koji su to bolesnici, shizofreničari, i to bez poslovne sposobnosti. Jako gadan status za par kuna.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , robertfranic45@gmail.com je napisao:

Tocno Evo bas sam to rijesenje dobio i nije da sam cuja pa informatornvam se zove ministarstvo hrvatskih branitelja 

Možeš li to rješenje objavit ovdje na topiću da vidimo u čemu je stvar (naravno ime sakriti).nije mi teško otiči do pravnika u uredu branitelja i reči da mi trebapovečanje postotka sa 30 na 40% ali bi da me ne otpili uz smiješak volio znati po kojem članku zakona je to moguće.da ipak bude vjerodostojno.

Znaš kako ide ona narodna : sit gladnom ne vjeruje .

Pa ako si voljan "priljepi" rješenje.mnogi će ti biti zahvalni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , crny46 je napisao:

po Pravilniku o vještačenju 40% ptrp-teški oblik s komformizmom-dale,teški PTSP s drugim teškim psiho bolestima.  a automatizma nema! zahtjev preko MB pa na vještačenje.

Dragi moj buda 2 baš me nisi uvjerio previše oko automatizma onih 40% na onovu bolesti PTSP.Bio sam kod renomiranog psihijatra nihovo tummačenje je shizofrenija, a to što piše u opisu dijagnoze koju si pročitao na webu je okači mačku o rep.Oni to tumače onako kako sam napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, CheKirac je napisao:

Dragi moj buda 2 baš me nisi uvjerio previše oko automatizma onih 40% na onovu bolesti PTSP.Bio sam kod renomiranog psihijatra nihovo tummačenje je shizofrenija, a to što piše u opisu dijagnoze koju si pročitao na webu je okači mačku o rep.Oni to tumače onako kako sam napisao.

Che-buda i ja i ti....isto mislimo.....nema od ove priče ništa! postotak povećanja ide po klasičnom postupku,a nekon odlukom uprave HB.....uprava HB i ne postoji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , CheKirac je napisao:

Dragi moj buda 2 baš me nisi uvjerio previše oko automatizma onih 40% na onovu bolesti PTSP.Bio sam kod renomiranog psihijatra nihovo tummačenje je shizofrenija, a to što piše u opisu dijagnoze koju si pročitao na webu je okači mačku o rep.Oni to tumače onako kako sam napisao.

Prijatelju Che , nisam ja ni tvrdio ( ni napisao) da se automatizmom sa 30 podiže na 40%. To je napisao robertfranic45.ja sam samo iznio čuđenje takve neke "sulude odluke".znam da se za povečanje mora na komisiju (bio 2011 i nema povećanja) pa tko uspije.ovaj napis je za mwne bio iznenađenje.

Da je to pravo vidjeli bi rješenje na tipiću.zar ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio danas kod svoje doktorice i tražim obradu zbog vještačenja. Kaže ona meni da što bih ja htio, da sam u mirovini i da ja nemam više pravo na nikakvo vještačenje. Jesam, u mirovini sam po članku 11. profesionalna nesposobnost za rad, ali imam status HRVI već dugo godina i nikakva prava ne konzumiram po tom pitanju osim 114 kuna invalidnine.

Znam da ćete reći da promijenim liječnika, što i budem, kome da prijavim ovu svoju zato što me spriječava u ostvarivanju mojih prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , robertfranic45@gmail.com je napisao:

odluka uprave

Koje? Vodovoda? Bez ljutnje, ovo je napisano čisto da vas zamolim i upozorim na nešto.

Kao prvo zamolba. Roberte, dajte se malo saberite i napišite objavu suvislo. Ovako bez pola slova, zareza ili točke zvući konfuznije bez obzira na sadržaj.

Što se tiće sadržaja, moram upozoriti da se prema istom radi o klasičnom vještačenju poradi pogoršanja i promjene omjera statusa HRVI. To što ste dobili 40% ne ovisi o nikakovoj odluci ministarstva ili čega li već, nego o papirologiji (to što vještaci istu mogu a i ne moraju uzimati u obzir, to je već neka posebna priča). A da bi takova odluka mogla postojati trebala bi imati utemeljenje u zakonu. A ja ga ne vidim. Pa baš i mene zanima ta odluka ako postoji, a ako ne postoji ili je kojim slučajem u nekakovoj usmenoj predaji, bilo bi u domeni rekla-kazala. 

Stoga, ovakove objave bez nekakove konkretne pozadine služe samo za potpirivanje besmislene rasprave već dovoljno "napaljenoj" (i pomalo razočaranoj) braniteljskoj populaciji u svezi novog zakona te bih zamolio da se suzdržite od toga. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Spitfire je napisao:

Koje? Vodovoda? Bez ljutnje, ovo je napisano čisto da vas zamolim i upozorim na nešto.

Kao prvo zamolba. Roberte, dajte se malo saberite i napišite objavu suvislo. Ovako bez pola slova, zareza ili točke zvući konfuznije bez obzira na sadržaj.

Što se tiće sadržaja, moram upozoriti da se prema istom radi o klasičnom vještačenju poradi pogoršanja i promjene omjera statusa HRVI. To što ste dobili 40% ne ovisi o nikakovoj odluci ministarstva ili čega li već, nego o papirologiji (to što vještaci istu mogu a i ne moraju uzimati u obzir, to je već neka posebna priča). A da bi takova odluka mogla postojati trebala bi imati utemeljenje u zakonu. A ja ga ne vidim. Pa baš i mene zanima ta odluka ako postoji, a ako ne postoji ili je kojim slučajem u nekakovoj usmenoj predaji, bilo bi u domeni rekla-kazala. 

Stoga, ovakove objave bez nekakove konkretne pozadine služe samo za potpirivanje besmislene rasprave već dovoljno "napaljenoj" (i pomalo razočaranoj) braniteljskoj populaciji u svezi novog zakona te bih zamolio da se suzdržite od toga. 

 

Po svemu sudeći čovjek išao na povečanje invalidnosti a to isto nezna obrazložiti.a o pisanju ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Prijatelju Che , nisam ja ni tvrdio ( ni napisao) da se automatizmom sa 30 podiže na 40%. To je napisao robertfranic45.ja sam samo iznio čuđenje takve neke "sulude odluke".znam da se za povečanje mora na komisiju (bio 2011 i nema povećanja) pa tko uspije.ovaj napis je za mwne bio iznenađenje.

Da je to pravo vidjeli bi rješenje na tipiću.zar ne ?

Slažem se s tobom, možda   čitajući na brzinu nisam dobro shvatio, inače bio sam dva puta na vještačenju da podignem omjer na 40% ali oba dva puta glatko odbijeno.Možda i bolje u neku ruku,ne ispalti se toliko uložiti niti živaca onoliko koliko je još ostalo za nekih 100tinjak kuna.Nemam više šta kod njih tražiti.Sretno svima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , CheKirac je napisao:

Slažem se s tobom, možda   čitajući na brzinu nisam dobro shvatio, inače bio sam dva puta na vještačenju da podignem omjer na 40% ali oba dva puta glatko odbijeno.Možda i bolje u neku ruku,ne ispalti se toliko uložiti niti živaca onoliko koliko je još ostalo za nekih 100tinjak kuna.Nemam više šta kod njih tražiti.Sretno svima!!

Ja ne idem na povećanja od 2011. (bio i za invalidnost )i za omjer).uvidio još onda da nema puno šansi i odustao.mnogi još gaje neku nadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, robertfranic45@gmail.com je napisao:

Evo sad sam dobio podatak da je drzava podigla svim braniteljima ptspt hrvis 30% na 40% ali to moraju traziti u uredima drzavne uprave i slijedi odobrenje ali opet moraju na vjestacenje hzmoai vjerujem i ne da onda slijedi povisenje mirovina hvala

Veću bedastoću nisam odavno pročitao.

Država podigla svim braniteljima ptsp hrvi s 30% na 40%....ali moraju ići na vještačenje pred komisiju hzmo-a . O.o:tikvan:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Veću bedastoću nisam odavno pročitao.

Država podigla svim braniteljima ptsp hrvi s 30% na 40%....ali moraju ići na vještačenje pred komisiju hzmo-a . O.o:tikvan:

 

Ako su ( ???? ) autimatizmom podigli trebaš se samo pojaviti na komisiji ( da vide da si živ ) i prolaziš ? Zanimljivo i lako ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Ako su ( ???? ) autimatizmom podigli trebaš se samo pojaviti na komisiji ( da vide da si živ ) i prolaziš ? Zanimljivo i lako ??

 

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Ako su ( ???? ) autimatizmom podigli trebaš se samo pojaviti na komisiji ( da vide da si živ ) i prolaziš ? Zanimljivo i lako ??

Kome isplaćuju invalidninu svaki mjesec, ako nisam živ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Vuk00 je napisao:

jucer sam predao papire za povecanje rvi i u uredu drzavne uprave rekla mi zena da papire mogu predati ali da jos nisu oformljena povjerenstva za vjestacenje,pa ko je do sad vjestacio,dali zna netko vise

Da bi se mogao primijeniti novi Zakon o hrvatskim braniteljima, u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu njegovih odredbi, ZOSI mora uskladiti Uredbu o metodologijama vještačenja i ustrojiti posebnu organizacijsku jedinicu za vještačenje upravnih predmeta branitelja (članak 214. i članak 215. Zakona).

Dok se ti uvjeti ne ispune, nema provedbe u ovom dijelu ostvarivanja prava, kao i u svim onim slučajevima koji su vezani uz prethodno donošenje nekog Pravilnika, a koji još nije stupio na snagu.

Nadam se da će me oni kojima je pravna struka bliskija, korigirati ukoliko moje tumačenje nije pravilno.

uređeno: od zis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zis je napisao:

Da bi se mogao primijeniti novi Zakon o hrvatskim braniteljima, u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu njegovih odredbi, ZOSI mora uskladiti Uredbu o metodologijama vještačenja i ustrojiti posebnu organizacijsku jedinicu za vještačenje upravnih predmeta branitelja (članak 214. i članak 215. Zakona).

Dok se ti uvjeti ne ispune, nema provedbe u ovom dijelu ostvarivanja prava, kao i u svim onim slučajevima koji su vezani uz prethodno donošenje nekog Pravilnika, a koji još nije stupio na snagu.

Nadam se da će me oni kojima je pravna struka bliskija, korigirati ukoliko moje tumačenje nije pravilno.

Ovo je interesantno,..pridružujem se i molim znalce da ovu odredbu iskomentiraju,..

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , LJUBUŠKI je napisao:

Hvala puno, jer mi je moja doktor rekao kad sam opća da nema ništa više sa  mnom ne

znam šta dalje tribam  činit prije 10dana

  dobio sam pts 30% na komisiji drugostupanjskoj u  Zagrebu hvala 

Doktor ti je lijen da ispunjava obrazac za komisiju.možeš probati da ti podignu omjer bar za 10% vojnog.odmah je i drugi izračun mirovine ( naravno ako uspiješ na komisiji ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Temporius je napisao:

Kako se gubi smisao i trag ove teme, prozivam robertfranic45@gmail.com da objasni svoje navode. Bacio je kost, i zavrsio na tome. A ova populacija je osjetljiva, i smatram da si duzan objasnjenja. Bilo ono pravo ili krivo. Izvoli...:

Nema šanse. Isto je već zamoljen iznad, te kako u slijedećoj objavi nije tvrdnju opravdao ničim relevantnim, usput se uhvatio bez razloga i moderatora, ista je brisana a poštovani Robert završio na laganom odmoru od foruma.

Stoga, bilo kakav nastavak na tu temu će biti brisan a tema zatvorena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Spitfire je napisao:

Nema šanse. Isto je već zamoljen iznad, te kako u slijedećoj objavi nije tvrdnju opravdao ničim relevantnim, usput se uhvatio bez razloga i moderatora, ista je brisana a poštovani Robert završio na laganom odmoru od foruma.

Stoga, bilo kakav nastavak na tu temu će biti brisan a tema zatvorena.

Spiti-svi mi znamo koji je postupak ili proces...dosta nas je prošlo taj put....jedino što će biti olakšano je što će provedbom Novoga zZakona olakšati skupljanje dokumentacije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, crny46 je napisao:

Spiti-svi mi znamo koji je postupak ili proces...dosta nas je prošlo taj put....jedino što će biti olakšano je što će provedbom Novoga zZakona olakšati skupljanje dokumentacije....

Poštovani forumaši.!molio bi odgovor! Naime radi se o jednom mom prijatelju koji ima HRVI 20%privremeno do 31.11.2018.god.a ima 15.dana su ga zvali iz ureda branitelja da donese nove nalaze jer će oni poslat na prvostupanjsku ST.! On proda sve nalaze osim dnevne bolnice jer mu dnevna tek u 11.mjesec ove god. E sad se on boji da će ga zvati na prvostupanjsku prije neg odradi dnev.bolnicu. I boji se da će mu ukinuti 20%.hrvi.kaže da su veliki redovi čekanja na dnevnu.on se upisa početkom 3.mjeseca ove god. Molim vaše savjete što mu je činiti!da se bar malo smiri.neznam što bi mu reka.! Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Peksa5555 je napisao:

Poštovani forumaši.!molio bi odgovor! Naime radi se o jednom mom prijatelju koji ima HRVI 20%privremeno do 31.11.2018.god.a ima 15.dana su ga zvali iz ureda branitelja da donese nove nalaze jer će oni poslat na prvostupanjsku ST.! On proda sve nalaze osim dnevne bolnice jer mu dnevna tek u 11.mjesec ove god. E sad se on boji da će ga zvati na prvostupanjsku prije neg odradi dnev.bolnicu. I boji se da će mu ukinuti 20%.hrvi.kaže da su veliki redovi čekanja na dnevnu.on se upisa početkom 3.mjeseca ove god. Molim vaše savjete što mu je činiti!da se bar malo smiri.neznam što bi mu reka.! Hvala.

Ako su zahtjevali da preda dokumentaciju znači da će prije doći na komisiju nego je naznačeno u privremenom rješenju.onu dokumentaciju koju ima komisija će pregledati a dnevnu će odraditi za kada je zakazana.ima li razloga da se " boji" komisije ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Ako su zahtjevali da preda dokumentaciju znači da će prije doći na komisiju nego je naznačeno u privremenom rješenju.onu dokumentaciju koju ima komisija će pregledati a dnevnu će odraditi za kada je zakazana.ima li razloga da se " boji" komisije ???

Ja mislim da nema.samo ga kopka to što mu je dne.bolnica kasnije.mogu li mu ukinuti 20.%hrvi.?redovno ide na kontrole!molim odgovor.? Hvala!

 

prije 4 sati , Peksa5555 je napisao:

Ja mislim da nema.samo ga kopka to što mu je dne.bolnica kasnije.mogu li mu ukinuti 20.%hrvi.?redovno ide na kontrole!molim odgovor.? Hvala!

Buda2 hvala na odgovoru.samo da te pitam nije li to rano da ga zovu na komisiju pošto mu je privremeno do 31.11.2018.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Peksa5555 je napisao:

Buda2 hvala na odgovoru.samo da te pitam nije li to rano da ga zovu na komisiju pošto mu je privremeno do 31.11.2018.?

To je okvirni datum " koji vrijedi".vjerovatno su komisije češće pa to odrađuju nabrzaka.bilo je prije godina(  2005 - 2008) kada se išlo na komisiju umjesto poslije 12 mjeseci i po 15 mjeseci ( velike gužve).bio sam jednom na komisiji gdje je isti dan bilo pozvano 300 ljudi na kontrolni pregled ( komisiju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, buda2 je napisao:

To je okvirni datum " koji vrijedi".vjerovatno su komisije češće pa to odrađuju nabrzaka.bilo je prije godina(  2005 - 2008) kada se išlo na komisiju umjesto poslije 12 mjeseci i po 15 mjeseci ( velike gužve).bio sam jednom na komisiji gdje je isti dan bilo pozvano 300 ljudi na kontrolni pregled ( komisiju).

I još jedno pitanje jel mu mogu ukinuti 20%hrvi.ako ne donese nalaz dnevne bolnice friški. kad bude Iša na komisiju? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Peksa5555 je napisao:

I još jedno pitanje jel mu mogu ukinuti 20%hrvi.ako ne donese nalaz dnevne bolnice friški. kad bude Iša na komisiju? Hvala unaprijed!

Ne ovisi mu "produljenje" privremenog od nalaza sa dnevne već o nalazima između dva kontrolna dolaska na komisiju.mora imati kontinuitet liječenja ( barem 4 kontrole u jednoj godini).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Ne ovisi mu "produljenje" privremenog od nalaza sa dnevne već o nalazima između dva kontrolna dolaska na komisiju.mora imati kontinuitet liječenja ( barem 4 kontrole u jednoj godini).

Ne kužim kako 4.kontrole u jednoj godini.molim te objasni?hvala

 

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Ne kužim kako 4.kontrole u jednoj godini.molim te objasni?hvala

On svako 2.mjeseca ide kod psihijatra i svako 6.mjeseci kod psihologa, svaku god.radi dnevnu bolnicu.jesi na to mislio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Peksa5555 je napisao:

Ne kužim kako 4.kontrole u jednoj godini.molim te objasni?hvala

Mislio sam na kontrole svaka 3 mjeseca.kod psihologa ideš samo ako ideš na pogoršanje ( + bolničko).mislim dnevna svake godine nemože štetiti ( ležanje po mome bolje) ali ne treba pretjerivati.bolničko svake 3-4 godine može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, buda2 je napisao:

Mislio sam na kontrole svaka 3 mjeseca.kod psihologa ideš samo ako ideš na pogoršanje ( + bolničko).mislim dnevna svake godine nemože štetiti ( ležanje po mome bolje) ali ne treba pretjerivati.bolničko svake 3-4 godine može.

 

Prije 28 minuta, buda2 je napisao:

Mislio sam na kontrole svaka 3 mjeseca.kod psihologa ideš samo ako ideš na pogoršanje ( + bolničko).mislim dnevna svake godine nemože štetiti ( ležanje po mome bolje) ali ne treba pretjerivati.bolničko svake 3-4 godine može.

Ok.sve jasno.hvala buda2.poz.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hasko je napisao:

Mala pomoć za one koji temeljem PTSP-a žele povećanje HRVIhttp://www.cybermed.hr/vijesti/ptsp_moze_povecati_rizik_od_poremecaja_srcanog_ritma

Znači odeš na kardiologiju i tamo Ti iznađu poremečaj u radu srca pa će to komisija za invalidnost odmah povezati sa PTSP i dobit ćeš veći postotak invalidnosti i ili veći omjer ? Ma daj prika "slamka spasa" ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, buda2 je napisao:

Znači odeš na kardiologiju i tamo Ti iznađu poremečaj u radu srca pa će to komisija za invalidnost odmah povezati sa PTSP i dobit ćeš veći postotak invalidnosti i ili veći omjer ? Ma daj prika "slamka spasa" ???

Bolje pročitaj članak. Ne radi se samo o srčanim problemima , nego i drugima, a koje mogu biti posljedica PTSP-a. Meni to osobno ne treba ali nekome to može pomoći u ostvarivanju materijalnih prava. Uostalom zato i razglabamo o tome kako pomoći kolegama i prijateljima. Živio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , hasko je napisao:

Bolje pročitaj članak. Ne radi se samo o srčanim problemima , nego i drugima, a koje mogu biti posljedica PTSP-a. Meni to osobno ne treba ali nekome to može pomoći u ostvarivanju materijalnih prava. Uostalom zato i razglabamo o tome kako pomoći kolegama i prijateljima. Živio.

pročitao sam ja to i par puta prije nego li sam odgovorio.to je samo studija u kojem se ne kaže u kojem postotku ( 50 -60-70 %) veterani rata uz PTSP "dobivaju" neujednačen rad srca ili neke druge bolesti. "...mogu biti izloženi većem riziku..." što samo po sebi nije relevantna činjenica da bi komisija uzela u obzir nepravilan rad srca ili neke druge bolesti povezane sa PTSP kao bolest nastala u obrani suvereniteta RH.Vidjet će se kolikima će po novom zakonu priznati PTSP kao bolest a kamoli još koju "usputnu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, buda2 je napisao:

pročitao sam ja to i par puta prije nego li sam odgovorio.to je samo studija u kojem se ne kaže u kojem postotku ( 50 -60-70 %) veterani rata uz PTSP "dobivaju" neujednačen rad srca ili neke druge bolesti. "...mogu biti izloženi većem riziku..." što samo po sebi nije relevantna činjenica da bi komisija uzela u obzir nepravilan rad srca ili neke druge bolesti povezane sa PTSP kao bolest nastala u obrani suvereniteta RH.Vidjet će se kolikima će po novom zakonu priznati PTSP kao bolest a kamoli još koju "usputnu".

Samo čisti ptsp, vezan uz rat. Najbolje čisti, ništa gemišt. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

Samo čisti ptsp, vezan uz rat. Najbolje čisti, ništa gemišt. 

Tema je o pogoršanju, a ne o stjecanju prava temeljem PTSP-a. Zbog toga sam i stavio onaj link jer zbog PTSP-a i nastaju one navedene bolesti. Naravno da ima i svakakvih vještaka ali i vještacima treba kvaliteno prezentirati to pogoršanje i dobro artikulirati, neće oni razmišljati umjesto mene. Ja sam primjerice prije 5 mjeseci imao operaciju (TEP koljena) i svaki kirurg, ortoped, fizijatar ili fizioterapeut odmah zna o čemu se radi bez ikakvog daljeg razgovora ili gledanja slike. To je "čista" situacija. Dijagnoze "f" su podložne raznim kombinacijama, tumačenjima, pomalo mogu biti mutne u pogađanju uzroka bolesti..... . Jednostavno, podložne su proizvoljnim interpretacijama liječnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , hasko je napisao:

Tema je o pogoršanju, a ne o stjecanju prava temeljem PTSP-a. Zbog toga sam i stavio onaj link jer zbog PTSP-a i nastaju one navedene bolesti. Naravno da ima i svakakvih vještaka ali i vještacima treba kvaliteno prezentirati to pogoršanje i dobro artikulirati, neće oni razmišljati umjesto mene. Ja sam primjerice prije 5 mjeseci imao operaciju (TEP koljena) i svaki kirurg, ortoped, fizijatar ili fizioterapeut odmah zna o čemu se radi bez ikakvog daljeg razgovora ili gledanja slike. To je "čista" situacija. Dijagnoze "f" su podložne raznim kombinacijama, tumačenjima, pomalo mogu biti mutne u pogađanju uzroka bolesti..... . Jednostavno, podložne su proizvoljnim interpretacijama liječnika.

Što predlažeš povodom Tvoje posljednje rečenice ? Da mi sami "uvjeravamo" komisiju da imamo pogoršanje bolesti i/ili neku drugu bolest vezano uz PTSP da bi dobili veći vojni omjer ili postotak invalidnosti ?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Što predlažeš povodom Tvoje posljednje rečenice ? Da mi sami "uvjeravamo" komisiju da imamo pogoršanje bolesti i/ili neku drugu bolest vezano uz PTSP da bi dobili veći vojni omjer ili postotak invalidnosti ?  

Ja još do sada nisam od nikoga na ovome forumu čuo od nekoga što je rekao liječnicima ili povjerenstvu ili što mu je napisano u nalazima. Neću ni ja započinjati. To svatko sam neka sebi složi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, hasko je napisao:

Ja još do sada nisam od nikoga na ovome forumu čuo od nekoga što je rekao liječnicima ili povjerenstvu ili što mu je napisano u nalazima. Neću ni ja započinjati. To svatko sam neka sebi složi.

Pa zašto si onda to sugerirao drugima kad i sam znaš ( bio si na komisijama) da tamo nema "razgovora" tipa : ja mislim da bi to trebalo ovako ili onako ? vještaci odlučuju sami bez "savjetovanja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , buda2 je napisao:

Pa zašto si onda to sugerirao drugima kad i sam znaš ( bio si na komisijama) da tamo nema "razgovora" tipa : ja mislim da bi to trebalo ovako ili onako ? vještaci odlučuju sami bez "savjetovanja".

Razmišljao sam odgovoriti na ovo ili ne. Kao netko tko ima 100% opću u svezi rata ( a takvi se baš i ne nalaze na ovome forumu) mogu dati samo neke smjernice u vezi ove problematike. Svatko ovdje misli da ima pravo na više i to je u redu, neka se bori za to. Jednom davno je moj neuropsihijatar rekao neka ne tražimo pravdu nego pravo. I liječnici su ljudi koji svaki na svoj način vidi i procjenjuje, upisuje predlaže i na koncu presuđuje uzrok tvoje bolesti. Ovdje nikome nije upitna dijagnoza nego okolnosti stjecanja te dijagnoze. PTSP možeš dobiti i ako imaš problema u braku i sl..... . Komisija je zadnja razina na koju se dolazi dobro "potkovan" (ne mislim na mito), a i tada ti nije uspjeh zagarantiran. Vještak čuva svoj integritet temeljem ratnog puta i prezentirane liječničke dokumentacije, a liječnik temeljem tvog ratnog puta i psihologijskih testiranja kao i onoga što mu cijelo vrijeme govoriš. Ako doista imaš PTSP onda postoji i ta velika vjerojatnost za bolesti koje su u linku. Mislim da sam bio više nego jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Molio bih Te da mi objasniš što je to ili kakva mirovina " ...100% opća ....da li misliš na vrstu mirovine ( opća) i 100% vojnog dijela ? Jer ja imam godinama opću ali mi nije u rješenju dan postotak. Postotak 60% imam vojnog dijela.

100% vojni dio, pa naveo sam Ti.

uređeno: od hasko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Kompa je napisao:

Ja sam samo šutao. 

Nisi prozborio ni riječ liječnicima na komisiji ( ni u HZMO ili komisiji za RVI ) ?ne znam odakle poštovanom hasku to da mi koji izlazimo pred komisiju možemo sugerirati njima kako da odluče.meni je rečeno kada sam prvi put bio na komisiji ( a bio sam ih na dosta ) da ja samo slušam i odgovorim na eventualna pitanja a sve nejasnoće da riješim putem žalbe ili tužbe.i tako i bi (samo sam slao žalbe a poslije par godina opet "papiri" za komisiju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Nisi prozborio ni riječ liječnicima na komisiji ( ni u HZMO ili komisiji za RVI ) ?ne znam odakle poštovanom hasku to da mi koji izlazimo pred komisiju možemo sugerirati njima kako da odluče.meni je rečeno kada sam prvi put bio na komisiji ( a bio sam ih na dosta ) da ja samo slušam i odgovorim na eventualna pitanja a sve nejasnoće da riješim putem žalbe ili tužbe.i tako i bi (samo sam slao žalbe a poslije par godina opet "papiri" za komisiju).

Tako je i kod mene. Dobar dan, doviđenja i eventualno odgovor na pitanje ili dva. 

Sve ostalo su čitali iz papirologije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je bilo jos gore, prvi put nit sam ja sto rekao a niti je vjestak sto pitao, odglumio da pregledava moju dokumentaciju i nakon par minuta... gotovo. 

Drugi puta bilo interesantnije, u stilu policije, brzinski test da li sam pijan, dva-tri pitanja i moje sugeriranje vjestaku da sto prije zavrsi jer dosta ljudi ceka u hodniku, jer ionako da me rusi... i tako i bi. 

Treci izlazak, poslije dobivene presude Upravnog suda, odmah na ulasku sam rekao da ne trebam ni sjedati, nakon sto mi je vjestak ponudio da sjednem, nego da zavrsimo da drugi ne cekaju, pitao me samo zasto, ja rekao: jer ste mafija i ionako me rusis, odgovorio je da me on nece srusiti... i dovidjenja, taj put sam prosao, ali po presudi suda a ne dobroj volji vjestaka. 

A to da netko njima sugerira u vezi bolesti, zakona i sl., od toga nista, drze se dokumentacije ako je nisu bacili ili ako su bar malo procitali. 

Imaju interni nepisani naputak i samo nam Bog moze pomoci ostvariti, ne pravdu, nego pravo. 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija