Jump to content

Zastara duga-Visa/minus


Marta01

Preporučene objave

Poštovani,

RBA banka mi je ukinula minus, VISU i kredit u 5 mj/2014g. Ništa im nisam plaćala od 1 mj/2014.  jer sam ostala bez plaće. Kreditom su me vrlo brzo ovršili. Imam redovitu plaću i dio sjeda na ovršeni račun i namiruje se kredit koji je u međuvremenu preuzeo EOS MATRIX i kojeg ću vraćati još točno 7 godina ako sve ostane kako je. Dug po VISA je također prodan EOS MATRIX koji su me jedno vrijeme zvali, ali su odustali - ne zovu više. Nisu me  sa tim ovršili. Dug po tekućem su prodali B2 kapital, ali tek prije 3 mjeseca. Ja bih se pozvala na zastaru u 5 mj /2019 godine, jer će tada proći 5 godina od kada mi RBA banka ukida sve zbog neplaćanja. Da li se drugačije broji vrijeme zastare kada vjerovnik proda dug. Niti EOS niti B2 kapital me ne žele time ovršiti (što bih silno željela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim savjet da li da platim dug B2 kapital i EOS MATRIX.

Dužna sam B2 kapitalu po tekućem od RBA iznos od 18.000,00 Kn. Rekli su da je kamata 200,00 Kn mjesečno ako nema nikakvih uplata (nisam priznavala dug preko telefona)

Dužna sam EOS MATRIX 5.600,00 Kn po VISA kartici od RBA.

Ovršena sam nećim drugim i biti ću slijedećih 7 godina. Ova 2 predmeta nisu na ovrsi.

Da li da sve to platim (možda sam nekako u mogućnosti to riješiti) ili da sve ignoriram i ne priznajem dug i čekam ne znam što. 

Hvala Vam na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Marta01 je napisao:

Da li da sve to platim (možda sam nekako u mogućnosti to riješiti) ili da sve ignoriram i ne priznajem dug i čekam ne znam što. 

a šta da ti čovjek kaže :)   ....u principu je red da se dug ,ako može plati...pogotovo ako nije "nabijen" kojekakvim glupostima od troškova......ako pokušaš izbjeći trebaaš voditi računa o slijedećem:dug će ti rasti,dobit češ i ovršne troškove uskoro,ako imaš nekretnine moguće da je izgubiš,riskiraš i dolazak u kuću radi pljenidbe stvari ,te i sramoćenje oko toga itd....zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu :) .....pa razmisli šta ti je bolje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, trebala mi je treća osoba da mi sugerira ono što se i meni mota po glavi. Imam nešto novaca, nešto ću posuditi od roditelja i to sve lijepo platiti. Sve će to kada tada doći na naplatu poduplano. Hvala ti mister-x na komentaru :)

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

a šta da ti čovjek kaže :)   ....u principu je red da se dug ,ako može plati...pogotovo ako nije "nabijen" kojekakvim glupostima od troškova......ako pokušaš izbjeći trebaaš voditi računa o slijedećem:dug će ti rasti,dobit češ i ovršne troškove uskoro,ako imaš nekretnine moguće da je izgubiš,riskiraš i dolazak u kuću radi pljenidbe stvari ,te i sramoćenje oko toga itd....zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu :) .....pa razmisli šta ti je bolje....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Marta01 je napisao:

Molim savjet da li da platim dug B2 kapital i EOS MATRIX.

Dužna sam B2 kapitalu po tekućem od RBA iznos od 18.000,00 Kn. Rekli su da je kamata 200,00 Kn mjesečno ako nema nikakvih uplata (nisam priznavala dug preko telefona)

Dužna sam EOS MATRIX 5.600,00 Kn po VISA kartici od RBA.

Ovršena sam nećim drugim i biti ću slijedećih 7 godina. Ova 2 predmeta nisu na ovrsi.

Da li da sve to platim (možda sam nekako u mogućnosti to riješiti) ili da sve ignoriram i ne priznajem dug i čekam ne znam što. 

Hvala Vam na odgovorima.

 

Niste dali najvažniji podatak o dugu na osnovu kojeg možete očekivati savjet, a to je starost duga, budući da je možda u zastari! Ako ipak odlučite platiti dug kojeg ne morate platiti vodite računa o tome da vam najvjerojatnije nisu dali prave podatke o visini duga i da se možda radi o puno većem iznosu kojeg ćete morati podmiriti u cijelosti ako na način članka 240 ZOO priznate dug ili ako se na način članka 220 ZOO odreknete zastare!

Inače, vaše pitanje je vrlo sugestivno u najmanju ruku! A imali ste i spreman "odgovor" pa vam po svemu sudeći pravni savjet nije ni trebao!:skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

a šta da ti čovjek kaže :)   ....u principu je red da se dug ,ako može plati...pogotovo ako nije "nabijen" kojekakvim glupostima od troškova......ako pokušaš izbjeći trebaaš voditi računa o slijedećem:dug će ti rasti,dobit češ i ovršne troškove uskoro,ako imaš nekretnine moguće da je izgubiš,riskiraš i dolazak u kuću radi pljenidbe stvari ,te i sramoćenje oko toga itd....zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu :) .....pa razmisli šta ti je bolje....

Činjenica je da se dug u zastari NE TREBA podmiriti a zastara je vrlo realna i do nje relativno često dolazi! Ukoliko je potraživanje u zastari Marta01 ne riskira ništa od onog što si gore naveo ako se na vrijeme pozove na zastaru ako je nastupila! :vjeruj:

U rečenici "zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći ne možeš samo ako oni odustanu od tebe, a to im je posao da se o tebi brinu" ogleda se svojevrsni defetizam koji nije dobronamjeran! Kad bi prihvatili takav stav mogli bi u dijelu "ovrhe i ovršni postupci" na ovom forumu napisati jednostavno velikim slovima NAJBOLJE JE DA PLATITE DUGOVE KAKVI GOD ONI BILI pa nikakvi pravni savjeti ne bi više bili potrebni! :tikvan: 

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Marta01 je napisao:

Poštovani,

RBA banka mi je ukinula minus, VISU i kredit u 5 mj/2014g. Ništa im nisam plaćala od 1 mj/2014.  jer sam ostala bez plaće. Kreditom su me vrlo brzo ovršili. Imam redovitu plaću i dio sjeda na ovršeni račun i namiruje se kredit koji je u međuvremenu preuzeo EOS MATRIX i kojeg ću vraćati još točno 7 godina ako sve ostane kako je. Dug po VISA je također prodan EOS MATRIX koji su me jedno vrijeme zvali, ali su odustali - ne zovu više. Nisu me  sa tim ovršili. Dug po tekućem su prodali B2 kapital, ali tek prije 3 mjeseca. Ja bih se pozvala na zastaru u 5 mj /2019 godine, jer će tada proći 5 godina od kada mi RBA banka ukida sve zbog neplaćanja. Da li se drugačije broji vrijeme zastare kada vjerovnik proda dug. Niti EOS niti B2 kapital me ne žele time ovršiti (što bih silno željela).

Sad vidim da ste postavili i pitanje zastare! Dugovanje nije u zastari jer se primjenjuje opći zastarni rok od pet godina! Promjena vjerovnika nema utjecaja na zastaru, a to znači da je ne prekida i da zastara i dalje teče u starim rokovima!:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara nastupa u trenutku otkaza ugovora o kreditu, kartici itd. jel tako? uz uvjet nikakvog neplaćanja od strane dužnika i ignoriranja.

Zašto EOS i B2 kapital otkupljuju dugove koji će doći u zastaru za cca godinu dana to mi nije jasno...ili jako dobro kontroliraju situaciju i neposredno prije zastare puštaju ovrhu na tekući...

Meni će i za jedno i za drugo nastupiti zastara 2019 godine u 5 mj. Jer 2014. u 5 mj. sam dobila papire o otkazu kartice i minusa.

Tko mi treba napisati zahtjev za zastaru, da li moram angažirati odvjetnika da mi on lijepo stručno sve to napiše?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Niste dali najvažniji podatak o dugu na osnovu kojeg možete očekivati savjet, a to je starost duga, budući da je možda u zastari! Ako ipak odlučite platiti dug kojeg ne morate platiti vodite računa o tome da vam najvjerojatnije nisu dali prave podatke o visini duga i da se možda radi o puno većem iznosu kojeg ćete morati podmiriti u cijelosti ako na način članka 240 ZOO priznate dug ili ako se na način članka 220 ZOO odreknete zastare!

Inače, vaše pitanje je vrlo sugestivno u najmanju ruku! A imali ste i spreman "odgovor" pa vam po svemu sudeći pravni savjet nije ni trebao!:skakuce:

Malo ste me uplašili "da vam najverojatnije nisu dali prave podatke o visini duga...i da se mozda radi o puno većem iznosu..." Da li netko ima iskustva sa EOS i B2 kapital da su uspjeli se pozvati na zastaru. Moram malo pročačkati po vašem forumu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Zastara nastupa u trenutku otkaza ugovora o kreditu, kartici itd. jel tako? uz uvjet nikakvog neplaćanja od strane dužnika i ignoriranja.

Zašto EOS i B2 kapital otkupljuju dugove koji će doći u zastaru za cca godinu dana to mi nije jasno...ili jako dobro kontroliraju situaciju i neposredno prije zastare puštaju ovrhu na tekući...

Meni će i za jedno i za drugo nastupiti zastara 2019 godine u 5 mj. Jer 2014. u 5 mj. sam dobila papire o otkazu kartice i minusa.

Tko mi treba napisati zahtjev za zastaru, da li moram angažirati odvjetnika da mi on lijepo stručno sve to napiše?

 

Sve ste točno napisali u vezi sa zastarom i otkazom kredita! Dugove prodaju jer čiste svoje bilance kako ih HNB ne bi prisilio da za takva potraživanja ne deponiraju rezervacije! Otkupitelj duga računa da će uspjeti naplatiti više nego je platio originalnom vjerovniku! Uglavnom takva potraživanja otkupljuju za 20-30% nominalne vrijednosti, a sve preko toga ako uspiju naplatiti je zarada! Pri tom se služe i prevarama i podvalama kao i psihološkim pritiskom! Jeste li dobili dopis od njih na kojem piše trenutno stanje duga? U protekle četiri godine dug se na osnovu zateznih kamata trebao povećati za otprilike 50%! Uplatom tog iznosa dug bi vjerojatno bio riješen, a uplatnicu i njihov dopis čuvajte trajno, ako želite platiti dug! Sami morate odlučiti želite li to ili ćete pokušati čekati zastaru. Na zastaru se možete pozvati tek kad dobijete prijedlog za ovrhu a o njoj odlučuje sud! Za pisanje prigovora na prijedlog za ovrhu ne treba vam odvjetnik jer se radi o relativno jednostavnoj formi, ali i to morate sami odlučiti!

Ako se odlučite na jednokratnu uplatu pokušajte ih uvjeriti da će teško naplatiti dug pa će vam vjerojatno ponuditi otplatu za niži iznos, otpisom zateznih kamata ili dijela glavnice jer imaju rezerve budući da su jeftino kupili vaše dugovanje! Pri tom pazite da sporazum koji postignete bude jasan i obvezujuć u smislu da decidirano piše da će u slučaju uplate određenog iznosa ostatak duga otpisati! :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mister-X je napisao:

a šta da ti čovjek kaže :)   ....u principu je red da se dug ,ako može plati...pogotovo ako nije "nabijen" kojekakvim glupostima od troškova......ako pokušaš izbjeći trebaaš voditi računa o slijedećem:dug će ti rasti,dobit češ i ovršne troškove uskoro,ako imaš nekretnine moguće da je izgubiš,riskiraš i dolazak u kuću radi pljenidbe stvari ,te i sramoćenje oko toga itd....zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu :) .....pa razmisli šta ti je bolje....

 

prije 4 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

U rečenici "zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći ne možeš samo ako oni odustanu od tebe, a to im je posao da se o tebi brinu" ogleda se svojevrsni defetizam koji nije dobronamjeran! Kad bi prihvatili takav stav mogli bi u dijelu "ovrhe i ovršni postupci" na ovom forumu napisati jednostavno velikim slovima NAJBOLJE JE DA PLATITE DUGOVE KAKVI GOD ONI BILI pa nikakvi pravni savjeti ne bi više bili potrebni!

puno smo postova ja i ti napisali da ti neznaš šta ja mislim o ovršnom zakonu i onima koji su to donijeli....nisam sigurno od onih koji podržavaju ovaj zakon,a još manje za one koji žive na tuđoj nevolji.....ali nikad neću ljudima dati lažnu nadu da se ne uvale u još gore probleme....mene zanima kad ti toliko vjeruješ u zastare onda bi rješenje ovih 300 000 blokiranih bilo da se svi pozovu na zastaru i svi čekaju zastaru,šta će nam novi zakon.....da se  nekome predloži zastara ,zastara treba nastupiti ili da bude velika vjerojatnoća da će nastupiti....ići na to da ce kompanije kojima je to posao zaboraviti na nekoga pa će nastupiti za godinu-dvije zastara je vrlo hrabar potez od tebe...ustvari nije jer će posljedice platiti netko drugi....ja sam gospođu upozorio da postoji mogućnost da računanje na zastaru može imati posljedice i to nije defetizam ,nego realnost....na njoj je da procjeni (pošto zastara nije nastupila) da li ima šanse da nastupi i koje su posljedice ako joj to ne upali....

prije 6 sati , Mister-X je napisao:

zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu

a ti sad reci da ovo iznad nije istina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Sve ste točno napisali u vezi sa zastarom i otkazom kredita! Dugove prodaju jer čiste svoje bilance kako ih HNB ne bi prisilio da za takva potraživanja ne deponiraju rezervacije! Otkupitelj duga računa da će uspjeti naplatiti više nego je platio originalnom vjerovniku! Uglavnom takva potraživanja otkupljuju za 20-30% nominalne vrijednosti, a sve preko toga ako uspiju naplatiti je zarada! Pri tom se služe i prevarama i podvalama kao i psihološkim pritiskom! Jeste li dobili dopis od njih na kojem piše trenutno stanje duga? U protekle četiri godine dug se na osnovu zateznih kamata trebao povećati za otprilike 50%! Uplatom tog iznosa dug bi vjerojatno bio riješen, a uplatnicu i njihov dopis čuvajte trajno, ako želite platiti dug! Sami morate odlučiti želite li to ili ćete pokušati čekati zastaru. Na zastaru se možete pozvati tek kad dobijete prijedlog za ovrhu a o njoj odlučuje sud! Za pisanje prigovora na prijedlog za ovrhu ne treba vam odvjetnik jer se radi o relativno jednostavnoj formi, ali i to morate sami odlučiti!

Ako se odlučite na jednokratnu uplatu pokušajte ih uvjeriti da će teško naplatiti dug pa će vam vjerojatno ponuditi otplatu za niži iznos, otpisom zateznih kamata ili dijela glavnice jer imaju rezerve budući da su jeftino kupili vaše dugovanje! Pri tom pazite da sporazum koji postignete bude jasan i obvezujuć u smislu da decidirano piše da će u slučaju uplate određenog iznosa ostatak duga otpisati! :ideja:

Hvala Vam na trudu, Vaša pisana komunikacija djeluje poprilično ohrabrujuće i moram priznati da ste me malo umirili. Žalosno je što RBA banka onda nije meni ponudila plaćanje duga sa 70% otpisom, što mi je ponudila PBZ prije godinu dana. Nisam dobila dopis od B2 kapitala, samo zvanje telefonom, no dobila sam dopis od RBA da navedeni dug je prenešen na B2 kapital i da njima sada mogu platiti. Danas sam nazvala B2 kapital i pitala ih zašto me zovu i o čemu se radi, te sam ih zamolila da mi dostave pisanu dokumentaciju kako bih ju mogla proslijediti svom odvjetniku na razmatranje jer ne razumijem o čemu se radi. Evo ja sam čisti primjer osobe koja je bila spremna im sve platiti odjednom, ali nakon razgovora jutros s njima opet sam napravila par koraka unazad. Nešto nije u redu sa njihovim pristupom i načinom komunikacije, započinju razgovor vrlo pristojno, ali što duže s njima pričaš, njihov ton postaje ucjenjivačko agresivan i za mene je tu kraj. Nikako mi ne ulijevaju povjerenje. Možda će biti donešen Zakon kroz koju godinu kojim će se zabraniti njihov rad. Ne sjećam se prije 20-tak godina da su takve agencije postojale tu kod nas.  Prije 20-tak godina smo mi svi ulazili u veće ili manje kredite i nitko nije razmišljao što ako ostanem bez plaće. Ali zaista postojao je taj jedan period prije 5-6-7 godina kada je svaka druga obitelj doživjela ili veliko smanjenje plaće ili zatvaranje firme. A vjerujte mi dovoljno ti je 3 mjeseca biti bez 1 plaće (ako si kreditno opterećen) da se dovedeš u situaciju da ne možeš više pratiti troškove života, osobito ako ne želiš posuđivati novac ili nemaš od koga posuditi. Rekli ste da se prijedlog za zastaru podnosi nakon dobivenog prijedloga o ovrsi, no događaju se i situacije da se tekući račun ovrši, a da prijedlog za ovrhu dužnik ne dobije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Mister-X je napisao:

 

puno smo postova ja i ti napisali da ti neznaš šta ja mislim o ovršnom zakonu i onima koji su to donijeli....nisam sigurno od onih koji podržavaju ovaj zakon,a još manje za one koji žive na tuđoj nevolji.....ali nikad neću ljudima dati lažnu nadu da se ne uvale u još gore probleme....mene zanima kad ti toliko vjeruješ u zastare onda bi rješenje ovih 300 000 blokiranih bilo da se svi pozovu na zastaru i svi čekaju zastaru,šta će nam novi zakon.....da se  nekome predloži zastara ,zastara treba nastupiti ili da bude velika vjerojatnoća da će nastupiti....ići na to da ce kompanije kojima je to posao zaboraviti na nekoga pa će nastupiti za godinu-dvije zastara je vrlo hrabar potez od tebe...ustvari nije jer će posljedice platiti netko drugi....ja sam gospođu upozorio da postoji mogućnost da računanje na zastaru može imati posljedice i to nije defetizam ,nego realnost....na njoj je da procjeni (pošto zastara nije nastupila) da li ima šanse da nastupi i koje su posljedice ako joj to ne upali....

a ti sad reci da ovo iznad nije istina....

Ako mi ne upali zastara, posljedice su mi vrlo jednostavne, umjesto jednokratne uplate od 19.000,00 KN (umanjeno možda za 20% što će mi oprostiti) lijepo ću platiti 33.000,00 Kn pa još malo gore ovi ostali troškovi. Ali mislim da neće dugo egzistirati ove agencije za naplatu potraživanja, preveliki nemir unose među ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Marta01 je napisao:

Ako mi ne upali zastara, posljedice su mi vrlo jednostavne, umjesto jednokratne uplate od 19.000,00 KN (umanjeno možda za 20% što će mi oprostiti) lijepo ću platiti 33.000,00 Kn pa još malo gore ovi ostali troškovi. Ali mislim da neće dugo egzistirati ove agencije za naplatu potraživanja, preveliki nemir unose među ljude.

ako ste spremni riskirati da zastara ne upali i platiti to ,potpuno se slažem s tim......u ovoj cijeloj priči jako je bitno da li imate nekretnine i pokretnine jer tad ce te teško izbjeći plaćanje duga...oni će to sigurno znati....

Prije 12 minuta, Marta01 je napisao:

Nešto nije u redu sa njihovim pristupom i načinom komunikacije, započinju razgovor vrlo pristojno, ali što duže s njima pričaš, njihov ton postaje ucjenjivačko agresivan i za mene je tu kraj.

da su agresivni i proračunati to sigurno jesu......iz iskustva jedne poznanice sam shvatio otprilike njihov sistem......isto su od neke banke otkupili dug i ona nije išla na zastaru već jednostavno nije mogla to plaćati jer je nešto drugo plaćala....i počelo zivkanje,pa nude da plati 100 kn,pa 50kn....ja joj dao dobronamjeran savjet (kao tebi jedan ovdje) da to ignorira i da proba ići na zastaru...nije imala šta izgubiti jer ionako nije mogla plaćati....jedno vrijeme su prestali i kad je došlo blizu zastare počelo intenzivno zvanje...pa ako nju nemogu dobiti,onda supruga,pa kućni...pa na mobitel na poslu,svi gledaju u nju što se ne javi ,a netko je stalno zove....brojeve im ne možeš blokirati jer imaju na desetke...javi im se i kaže da nemože ništa platiti,oni opet za par dana ..za izludit...u jednom trenutku joj kažem probaj im se zaprijetit tužbom za maltretiranje...pa onda vidim na ovom forumu sudsku odluku gdje se kaže da to nije maltretiranje...nedavno joj u razgovoru kažu da više nemaju strpljenja (bliži se izgleda zastara) i da ce promjeniti sredstvo ovrhe na pljenidbu u stanu...ako to naprave ,opet godinama nema zastare.....poznanica mi kaže da je to toliko opterećuje da ima novaca platila bi im čak i da je nastupila zastara samo da je ostave na miru...ja te uopće ne nagovaram na ništa i u potpunosti te razumijem samo sam ti prenio neka iskustva da znaš šta možeš očekivati i da li si na to spremna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, hvala ti. Počeli su me zvati na radno mjesto na fiksni telefon i tu me najviše uznemire, jer radim sa strankama i osjećam se vrlo neugodno, ali imam dogovor sa poslodavcem da ćemo uglavnom nakon njihovog poziva određeno vrijeme govoriti "nema je...na godišnjem..na bolovanju.ostavite poruku...itd", a na mobitel se ne javljam na nepoznate brojeve. Znam da ih se ne može tužiti za zivkanje. Aha...znači može se promjeniti sredstvo ovrhe i onda novi period zastare...hm..to nisam znala. Imam dugoačko dvorište i imam psa. Mi doma nikoga ne puštamo u kuću. Gledam kroz prozor i ako mi je osoba nepoznata ne otvaram kapiju :) Da li oni dolaze s policijom? ja ni policiji ne vjerujem da je policija niti njih ne bi pustila u kuću. Nemam na sebe nikakvu nekretninu niti pokretninu samo svoju ovršenu plaću :) živim u kući koja je od muža i njegove sestre, ali mogu se ja i rastat :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne opterećuju mene njihovi pozivi mogu se ja s tim nositi. Ako se i javim na telefon, oni se predstave, a što ja činim....samo poklopim slušalicu i taj dan neće više zvati. Sa EOS MATRIXOM sam bila grublja i neprimjerenija u razgovoru, prostačila sam, derala se na njih  i prijetila im pa su me prestali zvati i ne zovu me već pola godine. Ali i ta šutnja mi je sumnjiva....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

ako ste spremni riskirati da zastara ne upali i platiti to ,potpuno se slažem s tim......u ovoj cijeloj priči jako je bitno da li imate nekretnine i pokretnine jer tad ce te teško izbjeći plaćanje duga...oni će to sigurno znati....

da su agresivni i proračunati to sigurno jesu......iz iskustva jedne poznanice sam shvatio otprilike njihov sistem......isto su od neke banke otkupili dug i ona nije išla na zastaru već jednostavno nije mogla to plaćati jer je nešto drugo plaćala....i počelo zivkanje,pa nude da plati 100 kn,pa 50kn....ja joj dao dobronamjeran savjet (kao tebi jedan ovdje) da to ignorira i da proba ići na zastaru...nije imala šta izgubiti jer ionako nije mogla plaćati....jedno vrijeme su prestali i kad je došlo blizu zastare počelo intenzivno zvanje...pa ako nju nemogu dobiti,onda supruga,pa kućni...pa na mobitel na poslu,svi gledaju u nju što se ne javi ,a netko je stalno zove....brojeve im ne možeš blokirati jer imaju na desetke...javi im se i kaže da nemože ništa platiti,oni opet za par dana ..za izludit...u jednom trenutku joj kažem probaj im se zaprijetit tužbom za maltretiranje...pa onda vidim na ovom forumu sudsku odluku gdje se kaže da to nije maltretiranje...nedavno joj u razgovoru kažu da više nemaju strpljenja (bliži se izgleda zastara) i da ce promjeniti sredstvo ovrhe na pljenidbu u stanu...ako to naprave ,opet godinama nema zastare.....poznanica mi kaže da je to toliko opterećuje da ima novaca platila bi im čak i da je nastupila zastara samo da je ostave na miru...ja te uopće ne nagovaram na ništa i u potpunosti te razumijem samo sam ti prenio neka iskustva da znaš šta možeš očekivati i da li si na to spremna...

Mister-X situacija Marte01 nije ista kao kod vaše poznanice jer se ne radi o pravomoćnoj ovrsi, već samo o otkupu potraživanja! B2 kapital tek mora pokrenuti ovrhu na koju Marta 01 može prigovoriti! Činjenica je da se dogovorom o otplati duga ili djelomičnom otplatom duga otvara Pandorina kutija vječnog lihvarenja! Marta01 je navela da ju je otkupitelj duga kontaktirao samo telefonski i ona u stvari ne zna koji je stvarni iznos duga i nema pisani dokaz o iznosu! Napisao sam koje su po mojem mišljenju opcije ponašanja, a najgora je priznanje duga i plaćanje malih iznosa! Iskustvo pokazuje da tek tada počne beskonačno lihvarenje i pritisak! Budući da Marta01 nema nekretnine ovrhovoditelju će biti vezane ruke ako do ovrhe i dođe a mogućim rješenjima u novom Ovršnom zakonu može biti riješen njezin kao i problem stotina tisuća ljudi! Marti01 bi se možda isplatio i osobni stečaj s obzirom na obaveze koje će teško riješiti slijedećih deset godina budući da postupak osobnog stečaja traje maksimalno pet godina!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Marta01 je napisao:

Hvala Vam na trudu, Vaša pisana komunikacija djeluje poprilično ohrabrujuće i moram priznati da ste me malo umirili. Žalosno je što RBA banka onda nije meni ponudila plaćanje duga sa 70% otpisom, što mi je ponudila PBZ prije godinu dana. Nisam dobila dopis od B2 kapitala, samo zvanje telefonom, no dobila sam dopis od RBA da navedeni dug je prenešen na B2 kapital i da njima sada mogu platiti. Danas sam nazvala B2 kapital i pitala ih zašto me zovu i o čemu se radi, te sam ih zamolila da mi dostave pisanu dokumentaciju kako bih ju mogla proslijediti svom odvjetniku na razmatranje jer ne razumijem o čemu se radi. Evo ja sam čisti primjer osobe koja je bila spremna im sve platiti odjednom, ali nakon razgovora jutros s njima opet sam napravila par koraka unazad. Nešto nije u redu sa njihovim pristupom i načinom komunikacije, započinju razgovor vrlo pristojno, ali što duže s njima pričaš, njihov ton postaje ucjenjivačko agresivan i za mene je tu kraj. Nikako mi ne ulijevaju povjerenje. Možda će biti donešen Zakon kroz koju godinu kojim će se zabraniti njihov rad. Ne sjećam se prije 20-tak godina da su takve agencije postojale tu kod nas.  Prije 20-tak godina smo mi svi ulazili u veće ili manje kredite i nitko nije razmišljao što ako ostanem bez plaće. Ali zaista postojao je taj jedan period prije 5-6-7 godina kada je svaka druga obitelj doživjela ili veliko smanjenje plaće ili zatvaranje firme. A vjerujte mi dovoljno ti je 3 mjeseca biti bez 1 plaće (ako si kreditno opterećen) da se dovedeš u situaciju da ne možeš više pratiti troškove života, osobito ako ne želiš posuđivati novac ili nemaš od koga posuditi. Rekli ste da se prijedlog za zastaru podnosi nakon dobivenog prijedloga o ovrsi, no događaju se i situacije da se tekući račun ovrši, a da prijedlog za ovrhu dužnik ne dobije.

Čudno da vam banka nije ponudila plaćanje sa otpisom dugovanja jer znam da RBA to često radi! Ako ste prijavljeni (adresa na osobnoj) na adresu na kojoj živite, ovrhovoditelj mora barem dva puta pokušati dostavu na tu adresu! Primajte preporučene pošiljke pa se neće dogoditi ovrha bez vašeg znanja! Ipak o svojim postupcima morate sama odlučiti jer ćete sama snositi i posljedice! S obzirom na opis vaše situacije ja bih postupio ovako kako sam vam napisao! Znači morate saznati TOČNU visinu duga za koji vas terete! Nakon toga strpljivom komunikacijom bez priznanja duga ih morate UVJERITI da ćete vrlo teško vratiti dug u cijelosti, tako da vam ponude značajan otpis! Ako ne možete otplatiti isto je važno da ne priznate dug i da igrate na kartu zastare kao i eventualnog osobnog stečaja! Nije na odmet i upozoriti ih da imovine nemate i da ćete ukoliko budu inzistirali na plaćanju takvog pretjeranog duga vjerojatno pokrenuti osobni stečaj!:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Mister-X situacija Marte01 nije ista kao kod vaše poznanice jer se ne radi o pravomoćnoj ovrsi, već samo o otkupu potraživanja! B2 kapital tek mora pokrenuti ovrhu na koju Marta 01 može prigovoriti! Činjenica je da se dogovorom o otplati duga ili djelomičnom otplatom duga otvara Pandorina kutija vječnog lihvarenja! Marta01 je navela da ju je otkupitelj duga kontaktirao samo telefonski i ona u stvari ne zna koji je stvarni iznos duga i nema pisani dokaz o iznosu! Napisao sam koje su po mojem mišljenju opcije ponašanja, a najgora je priznanje duga i plaćanje malih iznosa! Iskustvo pokazuje da tek tada počne beskonačno lihvarenje i pritisak! Budući da Marta01 nema nekretnine ovrhovoditelju će biti vezane ruke ako do ovrhe i dođe a mogućim rješenjima u novom Ovršnom zakonu može biti riješen njezin kao i problem stotina tisuća ljudi! Marti01 bi se možda isplatio i osobni stečaj s obzirom na obaveze koje će teško riješiti slijedećih deset godina budući da postupak osobnog stečaja traje maksimalno pet godina!:vjeruj:

Jeees, da, da razmišljam kao pravnik... Jako sam zadovoljna Vašim komentarima. Pisana komunikacija Vam je jako profesionalna i umirujuća i lijepo što Vaša poruka dođe navečer da mogu mirno zaspati :) Točno tako nikada nisam pristajala na uplate sitnih iznosa, nemam ništa od toga to je bacanje novaca u vjetar, ništa nisam time rješila. Obzirom da ću 7 god biti ovršena ovim čime jesam, razmišljala sam o osobnom bankrotu koji traje 5 godina. Sada ću morati proučiti postupak osobnog bankrota. Prijateljica mi živi u Njemačkoj digla je kredit s mužem za kuću koju su sagradili u Njemačkoj, muž ju je ostavio i otišao. Uzeli su im kuću, a ona je prijavila osobni bankrot koji i kod njih traje 5 godina. Vidjet ću da li imam pravo na osobni bankrot. Nije to loša ideja ! Otići ću u FINU slijedeći tjedan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Čudno da vam banka nije ponudila plaćanje sa otpisom dugovanja jer znam da RBA to često radi! Ako ste prijavljeni (adresa na osobnoj) na adresu na kojoj živite, ovrhovoditelj mora barem dva puta pokušati dostavu na tu adresu! Primajte preporučene pošiljke pa se neće dogoditi ovrha bez vašeg znanja! Ipak o svojim postupcima morate sama odlučiti jer ćete sama snositi i posljedice! S obzirom na opis vaše situacije ja bih postupio ovako kako sam vam napisao! Znači morate saznati TOČNU visinu duga za koji vas terete! Nakon toga strpljivom komunikacijom bez priznanja duga ih morate UVJERITI da ćete vrlo teško vratiti dug u cijelosti, tako da vam ponude značajan otpis! Ako ne možete otplatiti isto je važno da ne priznate dug i da igrate na kartu zastare kao i eventualnog osobnog stečaja! Nije na odmet i upozoriti ih da imovine nemate i da ćete ukoliko budu inzistirali na plaćanju takvog pretjeranog duga vjerojatno pokrenuti osobni stečaj!:ideja:

Je ponudila mi je RBA prije godinu dana predala je papire odvjetničkom uredu, no ponudila je otpis samo 20% duga. Tada mi je bilo puno. Tada nisam imala mogućnost plaćanja kao što bih sada imala. Onog trenutka kada zamolim B2 kapital za pismo namjere o dogovoru-oprostu dijela, tada prekidam zastaru. Oni mi mogu na kraju ponuditi otpis 5% duga. Sada mi je zanimljiva ideja osobnog bankrota...moram se ići informirati vezano za to...znam da se čeka cca godinu dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene Matrix zove u zadnje vrijeme često jer sam im nažalost na početku kad su otkupili dug od RBA počela uplačivati simboliku,,pa sam prestala jer sam čitala kako ljudi reagiraju,,sad mi već govore ako ne budem nastavila plačati da če me morati dati na sud i da ču imati dodatne troškove,,,što se tiče duga,dug je po revolting kartici 11.000 kn sa kamatama 21.000 kn,,i da im pošaljem platnu listu da se oni uvjere da mi sa plače ide druga ovrha.Nisam pametna šta i kako da napravim,dali da im pošaljem listu,nastavim plačati,,luda sam..:panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Milena Antić je napisao:

Mene Matrix zove u zadnje vrijeme često jer sam im nažalost na početku kad su otkupili dug od RBA počela uplačivati simboliku,,pa sam prestala jer sam čitala kako ljudi reagiraju,,sad mi već govore ako ne budem nastavila plačati da če me morati dati na sud i da ču imati dodatne troškove,,,što se tiče duga,dug je po revolting kartici 11.000 kn sa kamatama 21.000 kn,,i da im pošaljem platnu listu da se oni uvjere da mi sa plače ide druga ovrha.Nisam pametna šta i kako da napravim,dali da im pošaljem listu,nastavim plačati,,luda sam..:panika:

Ma ne, ne trebate im slati platnu listu i ništa im ne trebate dokazivati. EOS MATRIX je poslao službeni dopis firmi gdje radim i tražili su da mi se odmah počne dio plaće uplačivati na njihov račun bez obzira što sam ovršena. Naše financije su im poslale dopis da se meni već skida tada 1/3 prema ovršnom Zakonu i da oni postupaju u skladu Zakona ...To je bilo prošle godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Marta01 je napisao:

Ma ne, ne trebate im slati platnu listu i ništa im ne trebate dokazivati. EOS MATRIX je poslao službeni dopis firmi gdje radim i tražili su da mi se odmah počne dio plaće uplačivati na njihov račun bez obzira što sam ovršena. Naše financije su im poslale dopis da se meni već skida tada 1/3 prema ovršnom Zakonu i da oni postupaju u skladu Zakona ...To je bilo prošle godine.

Eto odite se i Vi raspitajte o osobnom bankrotu :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam baš koliko je taj osobni bankrot u ovo vrijeme poželjan,zato što sam nedavno čitala kako je čovijek uzeo osobni bankrot i mislio da je riješio probleme,da bi mu nakon nekog vremena došli u kuču i sve što su mogli uzeli mu,,zakoni su nam ljigavi

 

uređeno: od Milena Antić
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Mister-X situacija Marte01 nije ista kao kod vaše poznanice jer se ne radi o pravomoćnoj ovrsi, već samo o otkupu potraživanja!

vidi prijatelju ,imaš stalno potrebu da me citiraš i nešto uvjeravaš,a kad te nešto pitam onda ne odgovoriš...ne moraš me u ništa uvjeravati jer više-maanje imamo ista mišljenje o ovakvim temama....ja joj samo jednostavno kažem kroz šta će morati proći i istrpjeti,ako se odlući na neplaćanje uopče je ne nagovaram ni za jedno ili za drugo...

 

, Sunčana strana ulice je napisao:

U rečenici "zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći ne možeš samo ako oni odustanu od tebe, a to im je posao da se o tebi brinu" ogleda se svojevrsni defetizam koji nije dobronamjeran!

a ovdje si moju rečenicu za koju i dalje tvrdim da je točna proglasio defetizmom i što je ješ gore ne dobronamjernim....a moje pitanje zar to nije istina koje sam ti postavio si jednostavno preskočio jer dobro znaš da samo o njima ovisi koga će proganjati,a koga neće,a da zastarni rokovi mogu trajati 666 godina ako oni tako budu htjeli....e sad možemo dalje ,pošto je ona dala i neke dodatne podatke....

 

Prije 41 minuta, Marta01 je napisao:

Vidjet ću da li imam pravo na osobni bankrot. Nije to loša ideja

ako nemaš ništa na sebi,ukupan dug mora biti preko 30 000kn i želiš s njima "ratovati" po mom mišljenju je uvijek bolja opcija stečaja ,nego život pod ovrhama i njihovim maltretiranjima...na taj način imaš i veće šanse da se nagodiš o smanjenju duga jer tek tada počinju shvaćati da si ozbiljna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Milena Antić je napisao:

neznam baš koliko je taj osobni bankrot u ovo vrijeme poželjan,zato što sam nedavno čitala kako je čovijek uzeo osobni bankrot i mislio da je riješio probleme,da bi mu nakon nekog vremena došli u kuču i sve što su mogli uzeli mu,,zakoni su nam ljigavi

ovo apsolutno nisu smjeli napraviti bez odobrenja suca ili povjerenika,ali to samo govori koliko su jaki da mogu i zakone kršiti,a kamoli ono što im je dozvoljeno......jednostavno dođu pljeniti u kuću .ne da se oni nešto naplate već da te ponize do kraja...kao primjer drugima....ali onaj tko mora bolje i stečaj 5 g. nego čitav život....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

a šta da ti čovjek kaže :)   ....u principu je red da se dug ,ako može plati...pogotovo ako nije "nabijen" kojekakvim glupostima od troškova......ako pokušaš izbjeći trebaaš voditi računa o slijedećem:dug će ti rasti,dobit češ i ovršne troškove uskoro,ako imaš nekretnine moguće da je izgubiš,riskiraš i dolazak u kuću radi pljenidbe stvari ,te i sramoćenje oko toga itd....zastarni rokovi su takvi da ih izbjeći možeš samo ako oni odustanu od tebe,a to im je posao da se o tebi brinu :) .....pa razmisli šta ti je bolje....

Eto još jednom! Gore napisano upućuje da se ne treba i ne isplati boriti! Zar to nije defetizam? Iako se vjerojatno ništa od toga neće dogoditi budući da je ovrha na pokretninama skup i vrlo neefikasan postupak za ovrhovoditelja!

Zastara je vrlo česta zato jer i ovrhovoditelji prave greške iako "im je posao da se o tebi brinu"!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Eto još jednom! Gore napisano upućuje da se ne treba i ne isplati boriti! Zar to nije defetizam? Iako se vjerojatno ništa od toga neće dogoditi budući da je ovrha na pokretninama skup i vrlo neefikasan postupak za ovrhovoditelja!

Zastara je vrlo česta zato jer i ovrhovoditelji prave greške iako "im je posao da se o tebi brinu"!:vjeruj:

ok...pronašao si riješenje za bar pola od  300 000 blokiranih....jednostavno ne treba uopče plaćati i nastupit će zastara...to je skup proces koji ovrhovoditelji ne provode...tko god nema nekretnine je bez brige...oni koji imaju nek plaćaju ili čekaju i oni da država zabrani ovrhu na jednoj nekretnini i onda ni oni ne trebaju plaćati....vjeruješ u ovo?

zastara se može dogoditi i kad se dogodi treba to iskoristiti ,a obično ako su kupili nešto u zastari onda smicalicama preveslaju dužnika i tu treba paziti i boriti se kako ti kažeš.....gospođa je u prvom ,drugom postu iznjela podatak iz kojeg je vidljivo da zastara nije nastupila i mogućnost njezina plaćanja.........trebao sam je po tvome savjetovati da čeka zastaru,a ako je kojim slučajem upozorim šta je čeka ako se ipak odluči za neplaćanje,onda to proglašavaš defetizmom i ne dobronamjernim savjetom...trebao sam joj reči da budem optimističan to ti nije ništa što će te 300 puta nazvati....šta te briga što ti možda dođu kući pljeniti .....šta ima veze što ste blokirani i nemožete više imati normalan račun u banci.....što ste građanin drugog reda dok god to ne otplatite ...ako nešto nasljedite nema veze što će te njima dati uvećano za moguće troškove.....itd.......imao si priliku iznijeti svoj savjet (zastaru) a ne da moj proglašavaš defetizmom i ne dobronamjernim........a u defetizam češ me uvjeriti kad odgovoriš na iznad pitanje "vjeruješ u ovo" i ono koje još nisi odgovorio...

 

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko pratim forum i po savjetima koje sam dobio, na kojima zahvaljujem, svi ste u službi da pomognete ovršenima, ljudima u problemima pa i različiti odgovori pokazuju mogućnosti.

Mene konkretno zanima ovdje spomenuto postupanje ovrhovoditelja..

ako ovrsenik više nema prebivalište u hr što može ovrhovoditelj poduzeti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

ok...pronašao si riješenje za bar pola od  300 000 blokiranih....jednostavno ne treba uopče plaćati i nastupit će zastara...to je skup proces koji ovrhovoditelji ne provode...tko god nema nekretnine je bez brige...oni koji imaju nek plaćaju ili čekaju i oni da država zabrani ovrhu na jednoj nekretnini i onda ni oni ne trebaju plaćati....vjeruješ u ovo?

 

 

 

Ja ne vjerujem, nego znam da se prema ovrhovoditelju treba postaviti proaktivno i odbiti biti žrtva! Moj savjet se odnosi na konkretan slučaj (izglednih još sedam godina blokade, i nedefinirani iznos dodatnog duga kod naplatne agencije) u kojem bi priznanje duga moglo otvoriti Pandorinu kutiju vječnog lihvarenja! I naravno da znam da kad otkupitelji koji se hrane ljudskim strahovima, licitiraju sa nečijim društvenim ugledom i pritiskom dovode ljude do ruba suicida jer je problem za njih jednostavnim savjetom "PLATI DUG" naprosto nerješiv, najbolje da iskoriste sve pravne mogućnosti i smicalice i što skuplje prodaju kožu!

Kad bi se radilo o nespornom dugu realne vrijednosti, koji nije u zastari i koji ovršenik može jednostavno riješiti naravno da bih savjetovao da se to učini kako bi se izbjegli dodatni troškovi! Ovo nije takav slučaj!

I naravno, kako sam i napisao, svakog dana stotine ovrha odlaze u zastaru ili ovrhovoditelji odustaju od daljnjeg postupka dobrovoljno ili po sili zakona ili jednostavno zbog procjene da se radi o pretvrdom orahu ili nenaplativom potraživanju! Isto tako izgledno je i neizbježno retroaktivno uvođenje apsolutne zastare u Ovršni zakon jer je ovakvo stanje neodrživo!

Na kraju ostaje dužnikova osobna odluka o tome što će ili neće poduzeti jer sam i snosi posljedice i blagodati svojih postupaka! U vezi s tim dopustimo forumašima u problemu da sami na osnovu tvojih i mojih savjeta odluče o svojim postupcima!:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Milena Antić je napisao:

neznam baš koliko je taj osobni bankrot u ovo vrijeme poželjan,zato što sam nedavno čitala kako je čovijek uzeo osobni bankrot i mislio da je riješio probleme,da bi mu nakon nekog vremena došli u kuču i sve što su mogli uzeli mu,,zakoni su nam ljigavi

 

 

prije 13 sati , Mister-X je napisao:

ovo apsolutno nisu smjeli napraviti bez odobrenja suca ili povjerenika,ali to samo govori koliko su jaki da mogu i zakone kršiti,a kamoli ono što im je dozvoljeno......jednostavno dođu pljeniti u kuću .ne da se oni nešto naplate već da te ponize do kraja...kao primjer drugima....ali onaj tko mora bolje i stečaj 5 g. nego čitav život....

 

Što se tiče osobnog bankrota, molim da budete oprezni sa situacijama "ja sam čuo/čula...".

To nije neki čarobni prečac za izvlačenje iz dugova, nego ima svoja pravila koja govore da se naplata vrši i iz imovine dužnika. To znači da mu nitko nije došao u kuću i uzeo stvari bez sudskog postupka (u ovom slučaju, osoba sama inicira taj postupak), niti znači da su osobne stvari zaštićene proglašenjem bankrota. Niti jedna od agencija za naplatu potraživanja ne može nikome doći u kuću, kao što ne mogu niti banke niti dr. fizičke i pravne osobe kojima je netko dužan. Rješavanje duga je često dug i stresan proces i ne treba ga još pogoršavati ovakvim neutemeljenim strahovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, nitko nije došao plijeniti u kuću samo tako, nego je bila riječ o ranijem sudskom postupku. Po meni, a koliko vidim i po pravnicima udruge, nepropisno (jer ako će se to ovako primjenjivati, onda se osobni stečaj može ukinuti i nema smisla), te postoji mogućnost protuovrhe. I opet se tu može nešto napraviti i boriti se, a ne se prepustiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve u svemu ovršni zakon se pod hitno mora promjeniti ali na bolje po nas jadnike,,,ima jako puno dobronamjernih ali i zlonamjernih komentara koji ljudima rade zbrku u glavi jer se pogubi od svega i jednostavno nezna se od kuda početi,nemamo svi za odvjetnike koji če to riješiti,nego si prepušten sam sebi i na milost i nemilost ovrhovoditelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Na kraju ostaje dužnikova osobna odluka o tome što će ili neće poduzeti jer sam i snosi posljedice i blagodati svojih postupaka! U vezi s tim dopustimo forumašima u problemu da sami na osnovu tvojih i mojih savjeta odluče o svojim postupcima

točno i onda se mišljenje drugog forumša ne nazove ne dobronamjernim....

 

prije 2 sati , drot13 je napisao:

I opet se tu može nešto napraviti i boriti se, a ne se prepustiti.

citiraao si mene i g.Milenu...tko je tu uopče govorio o prepuštanju..

prije 2 sati , Milena Antić je napisao:

komentara koji ljudima rade zbrku u glavi jer se pogubi od svega i jednostavno nezna se od kuda početi,

slažem se...puno komentara su obične konstrukcije iz ničeg rečeno...i rasprave među članovima koje nevode nigdje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Mister-X je napisao:

citiraao si mene i g.Milenu...tko je tu uopče govorio o prepuštanju..

Oprosti, ali i ja sam tvoje pisanje tako shvatio, barem u komentaru koji sam citirao. Jači krše zakone, poniženje slabijeg i tako to...

Ali u pravu si:

Prije 23 minuta, Mister-X je napisao:

...i rasprave među članovima koje nevode nigdje....

Pa molim da nastavimo o problemu Marte01.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam svima na savjetima, i "mister-x" i "Sunčane strane ulice". "Drota13" nisam shvatila što on misli o Osobnom bankrotu, poželjan i bezazlen ili nešto drugo?

Za sada se držim savjeta i jedne od opcija "Sunčane strane ulice", a djelomično i "Mister-x"-a ( da se dugovri moraju platiti):-)

Čekam odgovore svojih dragih vjerovnika EOS MATRIX i B2 KAPITAL. I sada sam u velikoj fazi stresa.

Ostanite mi tu za nadalje jer ću Vas trebati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Marta01 je napisao:

Za sada se držim savjeta i jedne od opcija "Sunčane strane ulice", a djelomično i "Mister-x"-a ( da se dugovri moraju platiti)

što se mene tiče i opcija "zastare" je ok....ja sam ti samo naveo kroz šta možeš prolaziti ako ti to ne upali....a što se tiče ovog da se dugovi moraju platiti....mislim da nas dvoje slično i mislimo.....ja inače mislim da ako je netko posudio novac da,ako može, to treba i vratiti.........ali isto tako mislim da ako netko zbog životnih problema upadne u fin.probleme nitko nema pravo da nabija troškove i  bogati se na njegovoj muci i tada podržavam sve koji na bilo koji način mogu to neplatiti....

 

prije 4 sati , Marta01 je napisao:

I sada sam u velikoj fazi stresa.

obično sam na ovom forumu često znao predložiti bankrot (nekad i kritiziran zbog toga) ,ali kad si spomenula  da možda možeš to platiti mislio sam da se izvučeš tog omalovažavanja,maltretiranja pa možda i psihičkih posljedica....nije se lako s njima nositi.....

što se tiče bankrota ...to traje oko 6 godina (1 postupak +5 stečaj)....odbija ti se 1/4 primanja....i pazi na jamce i nekretninu ili auto....ako možeš otplatiti sve dugove u roku 6/7 godina uopče se ne isplati....ako ne možeš onda se isplati,a po mom mišljenju iako ni on nije savršen , bolje je on i jedan povjerenik nego više ovrhovoditelja koji će non.stop zivkati i prijetiti se....razmisli ...pa odluči....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam napisala dopis EOS MATRIX kojim ih molim da mi ponude nagodbu sa 50% -tnim otpisom duga kojim sam ovrsena (radi se o iznosu od 55.000,00 Kn) koji bi im uplatila jednokratno i nakon cega bi oni povukli ovrhu sa mog racuna. Obrazlozila sam svoju situaciju i najavila im da cu vjerovatno ostati bez place pa cu biti prisiljena pokrenuti OSOBNI BANKROT i da postoji velika vjerovatnost da ce se vrlo malo ili nimalo moci naplatiti. Nemam na sebe nekretnine niti pokretnine nista. Takodjer sam im napisala da vodim dogovore i sa drugim vjerovnicima. Cekam njihovo ocitovanje. Vjerovatno ce me zvati vec sutra i moram se pripremiti na telefonsku psihomasazu. Usput su spomenuli dugovanje po VISA (5.600,00 kn cca), ali tu sam ju prekinula i pitala nesto drugo (nazvala sam ih nakon sto sam im poslala mejl radi provjere jesu li ga zaprimili). Ostaje mi jos B2 KAPITAL 18.000,00 Kn. Njih sam trazila pismeno ocitovanje o dugu da provjerim o cemu se radi, dobila sam ga u roku 24h, iznenadili su me. Ako mi EOS ponudi nagodbu sa otpisom tek onda razgovaram o VISA dugu i za to mi treba otpis 50% i tek onda sa B2 kapital. Bahata sam jer znam da je to moguce. Jer sam od PBZ prosle godine dobila nagodbu sa 70% otpisom uz uvjet jednokratne uplate sto sam i ucinila. Nesto sam citala po vasim temama pa cu sutra ipak nazvati RBA i pitati da li sam ja njima sto duzna. Jer se RBA koristila naplatnim agencijama privremeno i kada agencije nisu nista ucinile vracali su se predmeti RBA. Radije bih suradjivala sa RBA trenutno cak cu ih i pitati da li postoji mogucnost da oni natrag otkupe moje dugove. Ako me odkantaju onda mozda krenem u osobni bankrot...ali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se razumijemo kada govorimo o ovrhama od kada sam ovrsena BOLJE ZIVIM nego kada sam bila uredni platisa kredita. Jer kada sam bila uredni platisa cijela placa mi je odlazila na kredite. Ostalo mi je za kartu do posla i gablec. A sada sam se opustila uzimaju mi 1/4 i imam vise na hrpici. Sami smo si krivi za svoje dugove i tocka. Bila sam u FINI u petak i dosla do zakljucka da 1/4 nije dovoljno. Prevelike kamate imam osjecaj da se te kamate obracunavaju na dnevnoj bazi. Placam 1/4 sirotinjskom placom a dug kao da stoji na mjestu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

što se mene tiče i opcija "zastare" je ok....ja sam ti samo naveo kroz šta možeš prolaziti ako ti to ne upali....a što se tiče ovog da se dugovi moraju platiti....mislim da nas dvoje slično i mislimo.....ja inače mislim da ako je netko posudio novac da,ako može, to treba i vratiti.........ali isto tako mislim da ako netko zbog životnih problema upadne u fin.probleme nitko nema pravo da nabija troškove i  bogati se na njegovoj muci i tada podržavam sve koji na bilo koji način mogu to neplatiti....

 

obično sam na ovom forumu često znao predložiti bankrot (nekad i kritiziran zbog toga) ,ali kad si spomenula  da možda možeš to platiti mislio sam da se izvučeš tog omalovažavanja,maltretiranja pa možda i psihičkih posljedica....nije se lako s njima nositi.....

što se tiče bankrota ...to traje oko 6 godina (1 postupak +5 stečaj)....odbija ti se 1/4 primanja....i pazi na jamce i nekretninu ili auto....ako možeš otplatiti sve dugove u roku 6/7 godina uopče se ne isplati....ako ne možeš onda se isplati,a po mom mišljenju iako ni on nije savršen , bolje je on i jedan povjerenik nego više ovrhovoditelja koji će non.stop zivkati i prijetiti se....razmisli ...pa odluči....

Ja sam taman na granici mozda bih mogla sve rijesiti u 6 godina ako bi bila disciplinirana i mozda odvajala malo vise na ovrseni tekuci osim te 1/4 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Marta01 je napisao:

Nista mi nije jasno i ne razumijrm vezano za tog povjerenika kod osobnog bankrota. 1/4 place i dalje ovrsena znaci namiruje se onaj koji je u redoslijedu. I sto taj povjerenik radi samnom uzima mi one 3/4 i daje mi za djeparac svaki dan..nista mi to nije jasno koja je razlika

postupak do stečaja je dug (oko godinu dana) ima dvije faze pred finom i pred sudom...uvijek u svakom trenutku možeš odustati....prije stečaja se dogovara o smanjenju tvog dugovanja...ako to ne uspije tek tad se otvara stečaj i dobiješ povjerenika...ti više nemaš s vjerovnicima ništa...jedan dio tvoje plaće ide povjereniku (1/4) i on vjerovnicima to uplaćuje srazmjerno...nema više prvi,zadnji....svi su jednaki....tvoj dio plaće 3/4 kao i dosad dobijaš na svoj račun i trošiš kako hočeš...povjerenik samo pazi (nečeš ga vjerojatno nikad ni viditi ;može biti i iz drugog grada) kolika imaš primanja koja može ovršiti,da li nasljediš nekretninu i slično...nakon 5 godina ako je sve u redu treba ti sud otpisati sve što je nenaplaćeno....ti raspolažeš sa svojom 3/4 kao i do sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

B2 KAPITAL za sada još "šuti" na moj pisani prijedlog nagodbe o jednokratnoj uplati 50% duga i o otpisu ostatka. Znaju da se pripremam za "osobni stečaj".

Očekujem njihov pristanak i pripremu Ugovora o nagodbi, uplati, te ovjeri kod javnog bilježnika. Ali vjerovatno oni ne prakticiraju takvu formu.

Pretpostavljam da će me nazvati i ponuditi otpis 20% možda, neću pristati na to. Neću se cjenkati sa njima. Da li da budem dosljedna ili 50% ili nažalost ništa...Što ako me traže (što inače čine) da uplatim nekakvu simboliku da bi dalje mogli razmatrati moj prijedlog..to isto ne smijem napraviti...recite mi...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, Marta01 je napisao:

B2 KAPITAL za sada još "šuti" na moj pisani prijedlog nagodbe o jednokratnoj uplati 50% duga i o otpisu ostatka. Znaju da se pripremam za "osobni stečaj".

Očekujem njihov pristanak i pripremu Ugovora o nagodbi, uplati, te ovjeri kod javnog bilježnika. Ali vjerovatno oni ne prakticiraju takvu formu.

Pretpostavljam da će me nazvati i ponuditi otpis 20% možda, neću pristati na to. Neću se cjenkati sa njima. Da li da budem dosljedna ili 50% ili nažalost ništa...Što ako me traže (što inače čine) da uplatim nekakvu simboliku da bi dalje mogli razmatrati moj prijedlog..to isto ne smijem napraviti...recite mi...

 

Nemojte ništa uplaćivati dok ne potpišu sporazum u pravno obvezujućoj formi u kojem će biti navedeno da se uplatom određenog iznosa odriču potraživanja ostatka duga! Ne mora biti ovjereno kod JB ako ima formu ugovora! Teško je reći na što će pristati a modalitete pregovaranja morate sami procijeniti! Kakva je logika plaćanja dijela duga kako bi dalje razmatrali prijedlog? Za to nema nikakvog razloga osim da vas prevare!:ideja:Sami morate odlučiti da li i na što ćete pristati jer sami snosite dobre ili loše posljedice!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Nemojte ništa uplaćivati dok ne potpišu sporazum u pravno obvezujućoj formi u kojem će biti navedeno da se uplatom određenog iznosa odriču potraživanja ostatka duga! Ne mora biti ovjereno kod JB ako ima formu ugovora! Teško je reći na što će pristati a modalitete pregovaranja morate sami procijeniti! Kakva je logika plaćanja dijela duga kako bi dalje razmatrali prijedlog? Za to nema nikakvog razloga osim da vas prevare!:ideja:Sami morate odlučiti da li i na što ćete pristati jer sami snosite dobre ili loše posljedice!

Dogovoreno, ne uplaćujem ništa dok mi ne pošalju pravno obvezujuću formu.

EOS MATRIX se koristi "ucjenom" traženja uplate određenog iznosa, kako bi razmatrali što i kako nadalje.

Znači EOS MATRIX su pxxxxxxxxx!

Pretpostavljam da agencije za naplatu potraživanja redovito prate Legalis forum!

NAPOMENA MODERATORA:

-uređeni dio teksta se olako može protumačiti kao kleveta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Marta01 je napisao:

 

Pretpostavljam da agencije za naplatu potraživanja redovito prate Legalis forum!

 

Pa varanje je sastavni dio društvenog života kroz ljudsku povijest! I većina trgovačkih reklama su u većoj ili manjoj mjeri prevare! A oni najbolje znaju kakve tehnike koriste i tko su u stvari! :vjeruj::skakuce: 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet: Pripazite što pišete,

iako se praktički svi nalazite iza korisničkih imena,

uzmite u obzir da je ovo javni forum (a i skoro svi ostali)

kojemu svi oni koje optužujete navodeći  imena pravnih osoba i optužujući ih za "prevaru" i kršenje zakona, mogu pristupiti, te sukladno tome poduzeti određene pravne korake pokrećući tužbe protiv pojedinaca koji isto pišu!

A u krajnjem slučaju mogu iz vaših upita/odgovora očitati određenu dozu pravne nesigurnosti, i sukladno tome će te izgubiti element "blefa" i mogućnosti nagodbe ili adekvatnog pozvnavanja prava...

Jer tehničke mogućnosti da se sazna tko je što napisao itekako postoje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Marta01 je napisao:

Zastara nastupa u trenutku otkaza ugovora o kreditu, kartici itd. jel tako? uz uvjet nikakvog neplaćanja od strane dužnika i ignoriranja.

Zašto EOS i B2 kapital otkupljuju dugove koji će doći u zastaru za cca godinu dana to mi nije jasno...ili jako dobro kontroliraju situaciju i neposredno prije zastare puštaju ovrhu na tekući...

Meni će i za jedno i za drugo nastupiti zastara 2019 godine u 5 mj. Jer 2014. u 5 mj. sam dobila papire o otkazu kartice i minusa.

Tko mi treba napisati zahtjev za zastaru, da li moram angažirati odvjetnika da mi on lijepo stručno sve to napiše?

 

Pozdrav, nije mi jasno baš sve u ovim postovima, npr zar vam nije od RBA stigla ovrha od JB po tim karticama i minusu?  Shvatila sam kao da su oni prodali te dugove prije nego što su vas ovršili. To mi je skroz nova info.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nije mi RBA pokrenuo ovrhu na VISU i na minus. Prenosili su moje dugove raznim "agencijama za naplatu potraživanja" privremeno, pa su im "agencije za naplatu potraživanja" vraćale, jer nikakve koristi od mene. Ali, na kraju su ipak prodale moj dug i to sam dobila napismeno od RBA. Moram priznati da sam dobila napismeno samo za minus. Ali za VISU nikada nisam dobila ništa napismeno (da je moj dug proslijeđen drugom vjerovniku). Zvala sam RBA, telefonski su mi ipak potvrdili da nisam više njihov dužnik po ničem. Nisam ovršena minusom i VISOM. Ovršena sam samo nenamjenskim kreditom RBA, sada je vlasnik mog duga Agencija za naplatu potraživanja. Zašto pitate ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, reprogram je napisao:

Meni su rekli da mi stečaj nikad neće proći jer imam plaću i imam vremena sve otplatiti i kroz mirovinu

po tome ispada da stečaj ne bi mogao proglasiti zaposlenik jer dug može isplatiti u sljedečih 40 godina....počelo se tumačiti kako tko hoče,što zbog toga jer naš zakonodavac inaće donese zakon koji se može dvostruko tumačiti,što zbog toga da netko nezna protumačiti zakon...u ovm slučaju neznaju protumačiti...pa se dogaađaju slučajevi kao

-ovaj tvoj navedeni....u zakonu ne piše da stečaj ne može pokrenuti zaposlenik ,nego piše ako osoba ima dospjela potraživanja veća od 30 000 kn koja nemože redovito otplaćivati,odnosno u blokadi je.....nitko nije banci kriv što je čovjek kasnio dvije rate i onda oni raskinu ugovor i mora se u cijelosti ispatiti ,što je nemoguća misija......pa ih sad mući što takav dužnik može pokrenuti stečaj .....da je opcija stečaja prije postojala ,ne bi banke brzo raskidale ugovore,nego bi nudile reprograme i slično,a ne kao prije gdje ponekad nisu htjeli ni razgovarati....zaposlenik ima pravo pokrenuti stečajni postupak.....

-drugi primjer je gdje dužnk uopče nema primanja....tu se također događaju proizvoljna i dvostruka tumaćenja....pa čak i kod sudova gdje neki suci  takvim slučajevima otvaraju i automatski zatvaraju stečaj....dok drugi smatraju da ako osoba predložio otpis duga 100%  da to nije pretpostavka za stečaj nego da je dužnik trebao zatražiti otpis dugovanja...tim argumentom i vjerovnici pokušavaju zaustaviti proglašenje stečaja....to im neće upaliti jer se po tom pitanju mora donijeti ujednačavajuće presude a takva mora biti stečaj jer zakon predviđa ako dužnik nema sredstava  stečaj se otvara i zatvara...stvarno je neshvatljivo kakvih sve tumaćenja ima .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, reprogram je napisao:

Meni je sve prvo bilo ovršeno, a zbog nemogućnosti naplate tek su nedavno ustupili dugove po agencijama. Nemam neki savjet jer svatko ima svoje tumačenje što napraviti. Ako imate novac, platite. Meni su rekli da mi stečaj nikad neće proći jer imam plaću i imam vremena sve otplatiti i kroz mirovinu

Da i meni je kredit RBA bio ovrsen, ali su bili 4. u redu naplate, pa su ga prepustili "Agenciji". Sada je "Agencija" prva   i jedina u redu naplate. Za ostale ovrhe sam sklopila nagodbu sa 70% otpisom i sve mi je u roku 5 dana skinuto od nagodbe do moje uplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me tko Vam je rekao da Vam stecaj nece proci? Meni je to rekla osoba x agentica Agencije za naplatu (da sam premlada da imam vremena) haha imam vremena polako cijeli zivot vracat dugove...ali ne odlucuje ona o tome. Ja sam u procesu nagodbe za sada usmene zelim platit svoje dugove ali sa većim popustom. Nitko nista ne zna o osobnom stecaju i vrlo malo ljudi je predalo zahtjev 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Mister-X je napisao:

po tome ispada da stečaj ne bi mogao proglasiti zaposlenik jer dug može isplatiti u sljedečih 40 godina....počelo se tumačiti kako tko hoče,što zbog toga jer naš zakonodavac inaće donese zakon koji se može dvostruko tumačiti,što zbog toga da netko nezna protumačiti zakon...u ovm slučaju neznaju protumačiti...pa se dogaađaju slučajevi kao

-ovaj tvoj navedeni....u zakonu ne piše da stečaj ne može pokrenuti zaposlenik ,nego piše ako osoba ima dospjela potraživanja veća od 30 000 kn koja nemože redovito otplaćivati,odnosno u blokadi je.....nitko nije banci kriv što je čovjek kasnio dvije rate i onda oni raskinu ugovor i mora se u cijelosti ispatiti ,što je nemoguća misija......pa ih sad mući što takav dužnik može pokrenuti stečaj .....da je opcija stečaja prije postojala ,ne bi banke brzo raskidale ugovore,nego bi nudile reprograme i slično,a ne kao prije gdje ponekad nisu htjeli ni razgovarati....zaposlenik ima pravo pokrenuti stečajni postupak.....

-drugi primjer je gdje dužnk uopče nema primanja....tu se također događaju proizvoljna i dvostruka tumaćenja....pa čak i kod sudova gdje neki suci  takvim slučajevima otvaraju i automatski zatvaraju stečaj....dok drugi smatraju da ako osoba predložio otpis duga 100%  da to nije pretpostavka za stečaj nego da je dužnik trebao zatražiti otpis dugovanja...tim argumentom i vjerovnici pokušavaju zaustaviti proglašenje stečaja....to im neće upaliti jer se po tom pitanju mora donijeti ujednačavajuće presude a takva mora biti stečaj jer zakon predviđa ako dužnik nema sredstava  stečaj se otvara i zatvara...stvarno je neshvatljivo kakvih sve tumaćenja ima .....

Moji vjerovnici uglavnom agencije, tvrde da ja imam dobra, redovna primanja i da kad stečajni postupak dođe u fazu nagodbe s njima nitko mi neće htjeti otpisati dio duga jer ja sada već ne surađujem pa zašto bi onda oni surađivali sa mnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro ne moraju nista otpisati prilikom vansudske nagodbe. Ali ako je to sve tako onda se neki vjerovnici nece uopce ili ce se malo naplatiti. Cca 1+5 godina ovrsene place i to je sve sto im mozete dati. A zasto bi trebali suradjivati sa vjerovnicima ako ste ovrseni i ako svi cekaju u redu. Oni imaju suradnju samo sa vasom ovrsenom placom. Ja se moram priznati bojim osobnog bankrota. Otici cu u finu i pokrenut ga mozda jer sam i ovdje dobila savjet da ga mogu u svakom trenutku raskinuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, reprogram je napisao:

Moji vjerovnici uglavnom agencije, tvrde da ja imam dobra, redovna primanja i da kad stečajni postupak dođe u fazu nagodbe s njima nitko mi neće htjeti otpisati dio duga jer ja sada već ne surađujem pa zašto bi onda oni surađivali sa mnom.

koliki ti je ukupan dug i šta plaćaš  i ne plaćaš....koliko i na koji način plaćaš...kolika je plaća....imaš jamce,nekretninu?

 

Prije 24 minuta, Marta01 je napisao:

Ja se moram priznati bojim osobnog bankrota.

i trebaš :)

Prije 24 minuta, Marta01 je napisao:

Otici cu u finu i pokrenut ga mozda jer sam i ovdje dobila savjet da ga mogu u svakom trenutku raskinuti

odeš u finu i raspitaj se (obavezno istinu reci jer se kasnije sve provjerava) i uzmi sebi par dana vremena da o svemu razmisliš....

postupak pred finom košta 300kn....ako ne uspije ideš na sud košta od 1000 do 3000kn...uvijek možeš prekinuti čak i zadnji dan kad dođeš na ročište ,ako se ne dogovoriš možeš reci odustajem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Zastara duga-Visa/minus
prije 10 sati , Mister-X je napisao:

koliki ti je ukupan dug i šta plaćaš  i ne plaćaš....koliko i na koji način plaćaš...kolika je plaća....imaš jamce,nekretninu?

 

i trebaš :)

odeš u finu i raspitaj se (obavezno istinu reci jer se kasnije sve provjerava) i uzmi sebi par dana vremena da o svemu razmisliš....

postupak pred finom košta 300kn....ako ne uspije ideš na sud košta od 1000 do 3000kn...uvijek možeš prekinuti čak i zadnji dan kad dođeš na ročište ,ako se ne dogovoriš možeš reci odustajem...

Dug je popriličan jer sam dugo u blokadi i kamate su udvostručile ukupan iznos. Fina ne ažurira ns vrijeme plačanja, vjerovnici kojima je dug otplačen ne obavještavaju o tome sud i finu. Na zsštićeni dobivam 2/3 državnog, a s plaće mi skidaju ovrhu moji iz firme jer su im ovrhe prije 8 godina počele dolaziti. Na blokirani račun sjedaju mi samo božičnice, regresi i jubilarke i to se uplaćuje prvome u redoslijedu naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , reprogram je napisao:

Dug je popriličan jer sam dugo u blokadi

 

prije 20 sati , reprogram je napisao:

Meni su rekli da mi stečaj nikad neće proći jer imam plaću i imam vremena sve otplatiti i kroz mirovinu

ja vjerujem da si pročitao na ovom forumu o sličnim slučaajevima...konkretiziraj svoju situaciju tako daa ti možemo dati savjet , ne da moram izvlaćit iz tebe riječ po riječ :)

tko ti je rekao da ne možeš u stečaj?..ako su vjerovnici ,zanemari to.......jel razumiješ postupak stečaja  i jel ti se isplati po tvome mišljenju?

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Mister-X je napisao:

 

ja vjerujem da si pročitao na ovom forumu o sličnim slučaajevima...konkretiziraj svoju situaciju tako daa ti možemo dati savjet , ne da moram izvlaćit iz tebe riječ po riječ :)

tko ti je rekao da ne možeš u stečaj?..ako su vjerovnici ,zanemari to.......jel razumiješ postupak stečaja  i jel ti se isplati po tvome mišljenju?

Situacija: blokada traje 8 godina. Lani se tek počela skidat s plaće ovrha za rba koju je kupio eos. Sića koja sjeda na blokirani račun ide dinersu. U redu čekaju još 2 eosa, b2 i naravno svea. Dug je prevelik da bih ga mogla riješiti reprogramskim kreditom. Nemam nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Ako se odlučite na jednokratnu uplatu pokušajte ih uvjeriti da će teško naplatiti dug pa će vam vjerojatno ponuditi otplatu za niži iznos, otpisom zateznih kamata ili dijela glavnice jer imaju rezerve budući da su jeftino kupili vaše dugovanje! Pri tom pazite da sporazum koji postignete bude jasan i obvezujuć u smislu da decidirano piše da će u slučaju uplate određenog iznosa ostatak duga otpisati! :ideja:

Sunčana starna ulice, ponudili su mi za sada iz jedne "Agencije za naplatu" otpis od 2.400 Kn na ovršeni dug od 60.000,00. Da li je to šala?! Uputila sam im pismeno i usmeno 3x svoj plan, molbu i želje. Zavlače me sa pisanim odgovorom, zovem ih svaki dan i forsiram. Govore mi da je sve napisano u njihovoj pravnoj službi i da će poslati mejlom. Ne znam gdje sjedi njihova pravna služba, ali me ne mogu spojiti njima na telefon i ne dolazi još mejl. Naglasila sam da pripremam osobni bankrot i da ću uskoro ostati bez plaće i posla. I pitala sam ih zašto ne pristanu na veći otpis jer postoji vjerovatnost da će se vrlo malo moći naplatiti ili nimalo. Čovjek mi je odgovorio smirenim ravnodušnim tonom "ostavite to kao rizik poslovanja naše tvrtke", kao ne moram se ja o tome brinuti što se oni neće moći naplatiti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, reprogram je napisao:

Situacija: blokada traje 8 godina. Lani se tek počela skidat s plaće ovrha za rba koju je kupio eos. Sića koja sjeda na blokirani račun ide dinersu. U redu čekaju još 2 eosa, b2 i naravno svea. Dug je prevelik da bih ga mogla riješiti reprogramskim kreditom. Nemam nekretnina.

Ja nemam tako veliki dug, zahvaljujući mojoj predragoj PBZ bančici koja mi je ponudila VELIKI VELIKI otpis za dugove kojima su me već ovršili. Vječito ću joj biti zahvalna. Možda ne bi bilo loše da krenete sa pregovorima, evo kao i ja. Netko je negdje napisao nemojte biti lovina, budite lovac. Ja sam sada lovac, svaki dan zovem "Agencije za naplatu potraživanja" i maltretiram ih (kao što su oni mene)  i jako se dobro osjećam zbog toga :) i jedva čekam slijedeći dan da ih opet nazovem i UPOZORIM (kako su oni mene upozoravali) da nisam dobila još nikakvo njihovo očitovanje 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, reprogram je napisao:

Dug je prevelik da bih ga mogla riješiti reprogramskim kreditom. Nemam nekretnina.

dobro,nemorate odgovorit koliki je dug...ali za koliko godina ovim tempom možete otplatiti dug....jeste išli u finu se raspitat oko stečaja?

 

Prije 24 minuta, Marta01 je napisao:

a sam sada lovac, svaki dan zovem "Agencije za naplatu potraživanja" i maltretiram ih (kao što su oni mene)  i jako se dobro osjećam zbog toga

marta,ti si sve opasnija i opasnija :)

budeš tako nastavila oprostit će ti sve.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, Wanksta je napisao:

Kako postupiti u slučaju kad agencija za naplatu preuzme dug ovrhovoditelja a slučaj još nije razrješen na sudu? Dakle postupak je u fazi rješavanja po izvanrednim pravnim lijekovima.

Dali agencija za naplatu preuzima automatski i takav postupak na sudu ?

Zakon o parničnom postupku jasno kaže da osoba koja stupa u predmet umjesto stranke, mora primiti taj predmet u onom stanju u kakvom se on nalazi u tom  trenutku kad u njega stupa, u Vašem slučaju kao ovrhovoditelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija