Jump to content

Zastara za plaćanje štete po presudi?


eevek

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi zastare za plaćanje po presudi suda pa bih molio pomoć znalaca.

Naime, 2009. godine sam po presudi suda bio dužan isplatiti određenu svotu oštećenoj strani za njihov imovinskopravni zahtjev i dodatno trošak kaznenog postupka na ime nagrade i nužnih izdataka njihovom odvjetničkom društvu.

Po primitku zahtjeva od odvj. društva, te 2009., zamolio sam za odgodu plaćanja i nakon toga nisam dobio nikakav odgovor.
Iskreno rečeno, s vremenom sam zaboravio na to.

Sada me podsjećaju na to, eto, nakon 9 godina i traže uplatu, u suprotnom se pokreće ovrha.

Inače, ne osporavam presudu, ali stvarno me pomalo živcira da se čekalo 9 godina prije slanja ovog poziva na plaćanje.
Zanima me, nakon koliko vremena nastaje zastara za takva potraživanja? Vjerujem da je 10 god., ali želio bih provjeriti s vama.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , eevek je napisao:

nakon koliko vremena nastaje zastara za takva potraživanja? Vjerujem da je 10 god., ali želio bih provjeriti s vama.

U pravu ste,tražbina utvrđena odlukom suda zastarijeva protekom 10 godina ,počev od dana kad je odluka stekla svojstvo ovršnosti.

 

prije 4 sati , eevek je napisao:

ali stvarno me pomalo živcira da se čekalo 9 godina

nažalost,sve zakonito,no ako to promatramo sa strane vjerovnika(oštećenika)vrijedilo bi isto citirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija