Jump to content

josephwolf

Preporučene objave

Poštovani!

Osoba, član uže obitelji zaposlenik je u poreznoj upravi u jednom našem gradu na obali. Ja živim već deset godina u Zagrebu, tu sam i prijavljen, imam stan. 

Od treće osobe sam čuo točne podatke o stanju mojih bankovnih računa, redovnih prihoda te honorarnih prihoda, a treća osoba je u dosta dobrim odnosima sa spomenutim zaposlenikom porezne uprave. 

Pošto nemam nikakvih materijalnih dokaza, osim toga što sam čuo, a iz toga je sasvim izvjesno tko je izvor podataka, što mogu učiniti da se zaštitim takvih neugodnih događaja?

Pala mi je na pamet prijava poreznoj, anonimna, ali kako, što, komu, pošto nemam nikakve dokaze???

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se zaštitite ne možete ništa, jer oni zakonski imaju pravo uvida u svaki račun... i sve što ste naveli...

Nažalost kako s tim podatcima raspolažu je druga priča...

Tako da ako je samo na tome rekla kazala, čak i ako bi uspjeli cijeli lanac gluhoga telefona privesti sudu da svjedoče, isti bi se olako raspao...

Od anonimne prijave ništa, a i od ikakove druge praktički ništa ako nemate jasnih i konkretnih dokaza ili svjedova koji bi posvjedočili kršenju zakona o zaštiti osobnih podataka pojedinih djelanika porezne uprave...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , josephwolf je napisao:

Pošto nemam nikakvih materijalnih dokaza, osim toga što sam čuo, a iz toga je sasvim izvjesno tko je izvor podataka, što mogu učiniti da se zaštitim takvih neugodnih događaja?

Pala mi je na pamet prijava poreznoj, anonimna, ali kako, što, komu, pošto nemam nikakve dokaze???

Porezna uprava spada pod ministarstvo financija, pa se možete tamo raspitati kome točno ide žalba na postupanje referenta.

Od anonimne prijave nikakva korist, kako je objasnio virtalni. A po takvoj prijavi bez dokaza taj vaš rođak bi najvjerojatnije samo dobio kakvu opomenu.

Ako želite spriječiti ubuduće takvo curenje, možda bi bio bolji pristup da rođaka izravno kontaktirate (nazovete) pa ga isprepadate pitanjem zašto je tom čovjeku razotkrio vaše podatke i znade li da je time teško prekršio Zakon o zaštiti osobnih podataka i druga pravila svoje službe, i kakve bi mu se sankcije dogodile da to prijavite njegovim nadređenima. Uvjeren sam da bi taj drugi puta razmislio prije nego bi tako olako djelio povjerljive podatke.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija