Jump to content

Ratni raspored


ntpr

Preporučene objave

Potkraj prošle godine dobijem poziv za upis ratnog rasporeda,javim se uredno i kažem da sam HRVI-20%PTSP ,za stalno, te priložim rješenje o općoj nesposobnosti omjera 40/60.Mjerodavni kaže da to nema veze da će me pozvat na zborno mjesto radi rasporeda u 3 mjesecu ove godine.Danas dobijem dopis iz ureda za obranu da sam dužan popuniti -zahtjev za ocjenu zdravstvene sposobnosti-  te da prikupim ostalu  dokumentaciju (liječničke nalaze) i hitro pošaljem njima,a oni u Zagreb, na prvostupanjsku zdravstvenu komisiju da se donese odluka jesam li sposoban ili ne za vojnu službu. 63.godište sam,umirovljen 2003. radi profesionalne nesposobnosti,2006. godine razoružan kao civilna osoba (lovac) zbog PTSP-a. Sad neznam šta da radim osim da ispoštujem traženo,pošaljem dokumentaciju ne stariju od 6 mj. kako stoji u dopisu,i čekam,2 mj.da navršim 55 god. starosti,te ne budem više vojni obveznik. Molim dali je netko još dobio ovako nešto da malo pojasni,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, ntpr je napisao:

Potkraj prošle godine dobijem poziv za upis ratnog rasporeda,javim se uredno i kažem da sam HRVI-20%PTSP ,za stalno, te priložim rješenje o općoj nesposobnosti omjera 40/60.Mjerodavni kaže da to nema veze da će me pozvat na zborno mjesto radi rasporeda u 3 mjesecu ove godine.Danas dobijem dopis iz ureda za obranu da sam dužan popuniti -zahtjev za ocjenu zdravstvene sposobnosti-  te da prikupim ostalu  dokumentaciju (liječničke nalaze) i hitro pošaljem njima,a oni u Zagreb, na prvostupanjsku zdravstvenu komisiju da se donese odluka jesam li sposoban ili ne za vojnu službu. 63.godište sam,umirovljen 2003. radi profesionalne nesposobnosti,2006. godine razoružan kao civilna osoba (lovac) zbog PTSP-a. Sad neznam šta da radim osim da ispoštujem traženo,pošaljem dokumentaciju ne stariju od 6 mj. kako stoji u dopisu,i čekam,2 mj.da navršim 55 god. starosti,te ne budem više vojni obveznik. Molim dali je netko još dobio ovako nešto da malo pojasni,hvala

Idioti. 

Za vojnu službu osoba treba biti, psihički i fizički sposobna, a što u tvom slučaju očito nije. 

Idu dužim putem utvrđivanja tvoje vojne sposobnosti. Troše novac. Idioti. 

Kako bi volio da mene pozovu, pa da mi daju oružje. UF! 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Kompa je napisao:

Idioti. 

Za vojnu službu osoba treba biti, psihički i fizički sposobna, a što u tvom slučaju očito nije. 

Idu dužim putem utvrđivanja tvoje vojne sposobnosti. Troše novac. Idioti. 

Kako bi volio da mene pozovu, pa da mi daju oružje. UF! 

Poštovani kompa ;nije mi bio problem doći na zborno mjesto,to sam i pitao toga sposobnog gospodina,i sam je rekao " šta bi mi falilo doć se malo družit sa ljudima" reko sam da nije problem i šta da radim sada ,kaže ništa možete ići. E da je to samo to,ako sam sada "dezerter" onda imam problema,kad me šalje na komisiju,malo mi čudan postupak,12 god DVS-a i sad dobijem ovakovu etiketu,

uređeno: od ntpr
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ntpr je napisao:

Potkraj prošle godine dobijem poziv za upis ratnog rasporeda,javim se uredno i kažem da sam HRVI-20%PTSP ,za stalno, te priložim rješenje o općoj nesposobnosti omjera 40/60.Mjerodavni kaže da to nema veze da će me pozvat na zborno mjesto radi rasporeda u 3 mjesecu ove godine.Danas dobijem dopis iz ureda za obranu da sam dužan popuniti -zahtjev za ocjenu zdravstvene sposobnosti-  te da prikupim ostalu  dokumentaciju (liječničke nalaze) i hitro pošaljem njima,a oni u Zagreb, na prvostupanjsku zdravstvenu komisiju da se donese odluka jesam li sposoban ili ne za vojnu službu. 63.godište sam,umirovljen 2003. radi profesionalne nesposobnosti,2006. godine razoružan kao civilna osoba (lovac) zbog PTSP-a. Sad neznam šta da radim osim da ispoštujem traženo,pošaljem dokumentaciju ne stariju od 6 mj. kako stoji u dopisu,i čekam,2 mj.da navršim 55 god. starosti,te ne budem više vojni obveznik. Molim dali je netko još dobio ovako nešto da malo pojasni,hvala

Prvo:čekaš drugi mj,po zakonu si dužan do kraja te god.biti rezerva a pošto si HRVI nemoj se ni odazvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sam sam ljetos bio u sličnoj situaciji telefonski poziv skriveni br ured za obranu, pitam što želite kaže mi lik trebamo vas rasporediti u pričuvu. Slučajno sam bio u blizini osobno otišao i vrlo konstruktivno razgovarao sa nadležnom osobom i rekao mu da se ne zaj, sa mnom jer ako sam proglašen nesposoban za vojnu službu niti želim niti mogu biti više vojni obveznik. Daj mi komad papira da napišem izjavu da ne želim sudjelovati u toj sprdačini tako je i bilo. Još mu velim ako se zarati ja sam tu opet dragovoljno kao 91. samo ću sinove spremiti u Njemačku prije. Kratko IDIOTI bez granica nismo im mi krivi što su ukinuli vojni rok pa im fali ljudi više od 10 generacija obveznika, ja sam 68.god tako da bi po zakonu bio još 5 god pričuvnik HRVI ,opća nesposobnost PTSP a da ne govorim da nemaju podatke o mom sudjelovanju u ratu već sam ga morao sam pisati po ko zna koji puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija