Jump to content

Nagodba, otpis dijela duga


Marta01

Preporučene objave

Ja znam za slučaj sa jednom bankom.

Imali su založno pravo na 1/2 objekta . Neetažiranog.  Samo to založno pravo, nikakva druga osiguranja.

7 godina su prodavali putem javnih dražbi, dražbe su bile 4 puta.

Nikada se nije pojavio kupac.

Na kraju se založni dužnik dogovorio i platio 1/3 duga.

Ta trećina je bila otprilike jednaka ostatku glavnice od prije 10 godina  kada se kredit prestao plaćati.

Znači, u principu, banka i dalje nije ništa izgubila, očistili su bilancu, dobili poreznu olakšicu i svima dobro.

 

Čisto za neke okvirne smjernice ako nekome zatreba..

 

Za agencije za naplatu nemam pojma :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Nagodba, otpis dijela duga
prije 8 sati , hiab je napisao:

Mister x,i mene zanima ova tema, možete mi proslijediti mail koji ste poslali marta01

imam problema sa slanjem mailova ,odnosno kad drugom članu moram poslati mail to ne mogu naapraviti dok god ne obrišem sve mailove....pošalji ti meni šta te konkretno zanima,pa ću ti ja odgovoriti jer tako mogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

marta imaš temu gdje sam ja to već pokušao ukazati...ali me nisu ozbiljno shvatili :) .....pa probaj tamo napisati taj problem...

http://legalis.hr/topic/91340-tehnički-problemi-s-korištenjem-foruma/

Aha, a mene bi shvatili ozbiljno :)

ne znaju, ne mogu riješiti taj problem vjerovatno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Mister-X je napisao:

ali me nisu ozbiljno shvatili :)

G, bez obzira na smajlić, predugo si ovdje za ovako što. Nova platforma je takova, kapacitet pp smiješno mali pa dolazi do problema, no nama je ipak bitnija sigurnost nove platforme na svakojaku vrstu napada da nam se ne bi desilo što i sa starom tako da to nema veze sa nemogućnošću ili neznanjem. To što se trenutno ne može poštenije komunicirati pp, možda se u budučnosti uspije dograditi, no brat bratu forum nije, niti je zamišljen kao FB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Spitfire je napisao:

G, bez obzira na smajlić, predugo si ovdje za ovako što. Nova platforma je takova, kapacitet pp smiješno mali pa dolazi do problema, no nama je ipak bitnija sigurnost nove platforme na svakojaku vrstu napada da nam se ne bi desilo što i sa starom tako da to nema veze sa nemogućnošću ili neznanjem. To što se trenutno ne može poštenije komunicirati pp, možda se u budučnosti uspije dograditi, no brat bratu forum nije, niti je zamišljen kao FB.

Nije zamišljen kao FB, ali komunikacija oko ovrha i naplatnih agencija ponekad traži diskreciju, zar ne ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Marta01 je napisao:

Nije zamišljen kao FB, ali komunikacija oko ovrha i naplatnih agencija ponekad traži diskreciju, zar ne ???

Ne bih se baš složio, iz nekoliko razloga. :-)

To bi se moglo reći za bilo koji podforum pa ne vidim po čemu je ovaj specifičniji, a toliko je toga več napisano o jednima i drugima pod diskrecijom korisničkog imena. Nadalje, možda bi ista komunikacija pomogla i drugim korisnicima i na kraju u slučaju da ista informacija iz "iskustva" urodi kontraproduktivno i na štetu korisnika, isti će rado popljuvati tamo neki pravni forum a mi koji bi trebali biti odgovorni za informaciju ili mišljenje, a koje bi trebalo biti dovoljno korektno i konkretno za pomoć korisniku, "nit' luk jeli nit' mirisali". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Spitfire je napisao:

Ne bih se baš složio, iz nekoliko razloga. :-)

To bi se moglo reći za bilo koji podforum pa ne vidim po čemu je ovaj specifičniji, a toliko je toga več napisano o jednima i drugima pod diskrecijom korisničkog imena. Nadalje, možda bi ista komunikacija pomogla i drugim korisnicima i na kraju u slučaju da ista informacija iz "iskustva" urodi kontraproduktivno i na štetu korisnika, isti će rado popljuvati tamo neki pravni forum a mi koji bi trebali biti odgovorni za informaciju ili mišljenje, a koje bi trebalo biti dovoljno korektno i konkretno za pomoć korisniku, "nit' luk jeli nit' mirisali". 

Ja sam upozorena od gospodina "virtalni" i on je veteran. A mene su učili da njegujem poštovanje prema starijima od sebe :)

Inače se slažem da bi trebalo otvoreno diskutirati o svim detaljima i konačnim ishodima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto to pitanje postavila prije mjesec dana... nazalost nista od odgovora...zasad kako sve funkcije je dobro.  Upisali su se u Finu na vrijeme.. cekala sam mjesec dana...i imam ugovor na beskamatno placanje,jer sam redoviti platisa...radi se o B2 Kapitalu.  Ali me stalno neki strah da dok to otplatim,da moj dug Ce jos uvijek negdje postojati.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, PEPINJELA je napisao:

Ja sam isto to pitanje postavila prije mjesec dana... nazalost nista od odgovora...zasad kako sve funkcije je dobro.  Upisali su se u Finu na vrijeme.. cekala sam mjesec dana...i imam ugovor na beskamatno placanje,jer sam redoviti platisa...radi se o B2 Kapitalu.  Ali me stalno neki strah da dok to otplatim,da moj dug Ce jos uvijek negdje postojati.  

Koje pitanje ste postavili? Da li je netko bio osobno u njihovim uredima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nego da li postoji osoba koja je u cijelosti otplatila dug Agenciji za naplatu potraživanja. Jer me interesira sto napraviti dok se dug u cijelosti otplati,a oni se npr ne brisu iz Ocevidnika Fine.. ili su fer Play,pa se izbrisu bez nekakvih posebnih procedura..i isprike sto sam se ovako blesavo ubacila u post...????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, PEPINJELA je napisao:

Ne, nego da li postoji osoba koja je u cijelosti otplatila dug Agenciji za naplatu potraživanja. Jer me interesira sto napraviti dok se dug u cijelosti otplati,a oni se npr ne brisu iz Ocevidnika Fine.. ili su fer Play,pa se izbrisu bez nekakvih posebnih procedura..i isprike sto sam se ovako blesavo ubacila u post...????

Da to i mene muči. Ne želim više imati posla niti sa jednim niti sa drugim. Želim ih platiti i završiti s njima do kraja života. Dugo sam pričala preko telefona sa agentom EOS MATRIX i propitkivala ga zašto mi se razlikuje iznos duga na Očevidniku i iznos duga kod njih. Nisam zadovoljna sa njegovim odgovorima, ili ne zna, ili ja ne shvaćam što mi govori....ili..nije mi konkretno taj agent ulijevao povjerenje da kada platim ODMAH sve da će se sve povući SVE sa ovršenog računa. Ali ako uspijem u tome, svakako ću to objaviti ovdje :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,ja isto koliko citam, EOS Matrix mi djeluje krajnje bezobrazan i neuk...ja zasada hvala Bogu nemam losa iskustva sa B2 Kapitalom... jednog agenta sam si odabrala koji mi je djelovao najstrucniji po odgovorima i ispunio to sto je rekao u kratkom roku,tako da samo s njim komuniciram,ili mailom...ja sam isto agenta pitala sto se desava nakon isplate cijelog kredita..rekao je : da obavijest dalju u banku da se je dug rijesen,onda banka obavještava FINU...Rekao je da je to proces od mjesec/dva...i sve sto se opcenito dogadja na Fini,da ovisi o gradu...da je u svakom gradu Fina drugačije radi..tjedan..nisu sve brze po pitanju tih administracijskih poslova...ja npr.nisam nista  od banke trazila da se izbrisu iz Ocevidnika,nego B2 da se upisu..mjesec dana im je trebalo...tako da nije to toliko opet dugo za cekati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Marta01 je napisao:

Da to i mene muči. Ne želim više imati posla niti sa jednim niti sa drugim. Želim ih platiti i završiti s njima do kraja života. Dugo sam pričala preko telefona sa agentom EOS MATRIX i propitkivala ga zašto mi se razlikuje iznos duga na Očevidniku i iznos duga kod njih. Nisam zadovoljna sa njegovim odgovorima, ili ne zna, ili ja ne shvaćam što mi govori....ili..nije mi konkretno taj agent ulijevao povjerenje da kada platim ODMAH sve da će se sve povući SVE sa ovršenog računa. Ali ako uspijem u tome, svakako ću to objaviti ovdje :)

A stanje u kojem smislu, nisi puno objasnila, da li je veće u očevidniku na fini, a manje u Eosu ili obrnuto? Jel ti se skida što ovrhom u fini ili uplaćuješ Eosu direktno? Stvar je ako ti uplaćuješ eosu neke rate, onda fina ni ne može znati stanje kod njih, a eos ne šalje stanje dugovanja na finu svaki čas jer to fina sve naplaćuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Upravo sad, Klon je napisao:

A stanje u kojem smislu, nisi puno objasnila, da li je veće u očevidniku na fini, a manje u Eosu ili obrnuto? Jel ti se skida što ovrhom u fini ili uplaćuješ Eosu direktno? Stvar je ako ti uplaćuješ eosu neke rate, onda fina ni ne može znati stanje kod njih, a eos ne šalje stanje dugovanja na finu svaki čas jer to fina sve naplaćuje.

Ne, ne, ne uplaćujem na žiro EOSU, ovršena sam i dio ovršene plaće ide EOSU. Pa stanje na Očevidniku na današnji dan točno mi je veće za 12.000,00 Kn od stanja kojeg mi mailom (i usmeno na moj upit) šalje EOS. S tim da mi je EOS u mejlu naveo točan dug na današnji dan sa svim kamatama. Eto to nije baš mala razlika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate ovrhu na plaći znaci da vam poslodavac uplacuje direktno eosu, s obzirom na to fina ne može znati stanje dugovanja, a to vam i ništa ne znaci koliko stoji na fini, kad se dugovanje otplati eos će povući zadužnicu sa fine. A i vama je povoljnije da vam ovrha ide sa plaće, a ne sa računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Marta01 je napisao:

Da,da...

A Vi ste ovršeni sa tim dugom od B2 kapitala ili ne?

Nisam shvatila, napisali ste da im nešto dogovorno (bez kamata) u jednakim obrocima plaćate, a ovršeni ste..

Da,da..ovrsena sam...ali s tim da sam trenutno na porodiljnom, uplacujem im preko uplatnice...potpisala sam ugovor o cesiji, na godinu dana bez kamatnog placanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, PEPINJELA je napisao:

Da,da..ovrsena sam...ali s tim da sam trenutno na porodiljnom, uplacujem im preko uplatnice...potpisala sam ugovor o cesiji, na godinu dana bez kamatnog placanja...

Ahaa..vi ih niste htjeli staviti na cekanje :) za vrijeme porodiljnog. Taman cete zatvoriti taj dug za vrijeme porodiljnog i nadajmo se da ce nakon toga u sto kracem roku povuc ovrhu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje ovako imao sam ugovor sa total tv i nisam vise mogao plačati račune i došlo je do raskida ugovora i i ovrhe naravno no međutim već je godinu dana na čekanju i nemogu se naplatiti da bi me prije dva tjedna nazvala gospođa i agencije i rekla da neka uplatim 200 kuna i tako svaki mjesec jer da ako to ne učinim da će mi poslat ovršitelja koji će mi zapljenit pokretnu imovinu a jedino što imam je osobni automobil koji mi treba što zbog mene jer moram oko doktora i na preglede i fizikalne terapije jer sam operirao kičmu prije 3 godine što zbog djece koja imaju probleme sa asmom bronhitisom i ešerihijom pa me zanima dali mi mogu uzet auto ako to ne počnem uplačivati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Promjena sredstva ovrhe nejde preko noći, ali je moguće da ovrhovoditelj zatraži promjenu sredstva ovrhe na pokretnine recimo, ako nije u mogućnosti se naplatiti novčanim sredstvima. Pod predmet ovrhe spadaju stvari i prava na kojima se po zakonu može provesti ovrha radi ostvarenja tražbine, a to su primjerice, nekretnine, pokretnine, novčana tražbina, itd. 

Stoga da, mogu ti prodati automobil i time namiriti svoju tražbinu.

 

 

 

uređeno: od Klon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

imam problema sa slanjem mailova ,odnosno kad drugom članu moram poslati mail to ne mogu naapraviti dok god ne obrišem sve mailove....pošalji ti meni šta te konkretno zanima,pa ću ti ja odgovoriti jer tako mogu...

Radi se o kreditu kod zabe iz 2008. Koji je davno otkazan i sad je prodano potraživanje svea ekonomi.kredit je cca 250000 kn sa kamatama

Oni sad iz agencije zovu,gnjave,pa me zanima slijedeće: mogućnosti zastare pod broj jedan,a drugo jel bi možda imalo smisla predložit im plaćanje 15-20% duga jer nisu ga ni oni više platili kod otkupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hiab je napisao:

Radi se o kreditu kod zabe iz 2008. Koji je davno otkazan i sad je prodano potraživanje svea ekonomi.kredit je cca 250000 kn sa kamatama

Oni sad iz agencije zovu,gnjave,pa me zanima slijedeće: mogućnosti zastare pod broj jedan,a drugo jel bi možda imalo smisla predložit im plaćanje 15-20% duga jer nisu ga ni oni više platili kod otkupa.

Pa predložite im, što čekate, ali premalo im predlažete.

Za zastaru ne znam,  zbog priznavanja duga bilo usmeno bilo pismeno. Puno pričaju o tome ovdje. Meni je jako čudno da Zagrebačka banka nije pustila ovrhu i da je čekala od 2008. i tek sada nakon 9-10 godina prodala dug agenciji. Kako je to moguće, niste od tada bili u radnom odnosu niti imali novčana primanja ?

Ja sam predložila -50% otpisa i jednoj i drugoj agenciji, ali za sada još nikakvih očitovanja (2 tjedna čekam), i jedni i drugi mi uglavnom obećavaju da će mi se javiti, razmatraju me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu imali na što pustit ovrhu jer nije bilo nikakvog osiguranja kredita,to je ono kad su slali pisma sa unaprijed odobrenim kreditima dobrim klijentima,kakav sam ja tad i bio,bez hipoteke i jamaca i sl.

nikad me nisu puno gnjavili,a jednom su i sami predložili da platim oko 30%,da to zatvorim...na žalost nisam ni to mogao tad,ali sad bih to i ovima iz svea predložio...mada im još nisam priznao dug(bar se nadam)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , hiab je napisao:

nisu imali na što pustit ovrhu jer nije bilo nikakvog osiguranja kredita,to je ono kad su slali pisma sa unaprijed odobrenim kreditima dobrim klijentima,kakav sam ja tad i bio,bez hipoteke i jamaca i sl.

nikad me nisu puno gnjavili,a jednom su i sami predložili da platim oko 30%,da to zatvorim...na žalost nisam ni to mogao tad,ali sad bih to i ovima iz svea predložio...mada im još nisam priznao dug(bar se nadam)

Kako mislite nisu imali na sto pustiti ovrhu? Pa na FINU na vas tekuci racun, imate aktivan tekuci racun? 

Prevelik Vam je dug i necete sigurno postici nagodbu za jednokratnu uplatu od cca 20% od ukupnog duga. Kod sluzbenih banaka bi jos i mogli postici takvu nagodbu, ali kod "agencija za naplatu potrazivanja" bojim se NE. 

Bolje Vam je onda i dalje "ŠUTITI" i sve staviti na ignor dok ne dodje Rjesenje o ovrsi koje ce pokrenut Svea.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Ne bih se baš složio, iz nekoliko razloga. :-)

To bi se moglo reći za bilo koji podforum pa ne vidim po čemu je ovaj specifičniji, a toliko je toga več napisano o jednima i drugima pod diskrecijom korisničkog imena. Nadalje, možda bi ista komunikacija pomogla i drugim korisnicima i na kraju u slučaju da ista informacija iz "iskustva" urodi kontraproduktivno i na štetu korisnika, isti će rado popljuvati tamo neki pravni forum a mi koji bi trebali biti odgovorni za informaciju ili mišljenje, a koje bi trebalo biti dovoljno korektno i konkretno za pomoć korisniku, "nit' luk jeli nit' mirisali". 

Kod pokusaja nagodbe i otpisa dijela duga sa tvrtkom EOS MATRIX /prihvacaju otpis -20%/ prvo traze MINIMALNU INICIJALNU UPLATU. Pa nakon toga ce uslijediti pismo namjere sa njihove strane. Ne znam sto je pismo namjere drazi bi mi bio Ugovor o otpisu dijela duga uz jednokratnu uplatu. Da li im covjek moze vjerovati da nakon te min inic. uplate ce napraviti nagodbu sa otpisom dijela duga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Marta01 je napisao:

prvo traze MINIMALNU INICIJALNU UPLATU.

 

prije 6 sati , Marta01 je napisao:

Da li im covjek moze vjerovati da nakon te min inic. uplate ce napraviti nagodbu sa otpisom dijela duga. 

uradiš li to imaš još manje šanse za dogovor...uplatom od 10 kn zastarni rok ponovo teče i "oni " su u puno povoljnijoj situciji i teže će ići na dogovor.....ako hoće ponuditi otpis neka ga predlože bez smicalica..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

 

uradiš li to imaš još manje šanse za dogovor...uplatom od 10 kn zastarni rok ponovo teče i "oni " su u puno povoljnijoj situciji i teže će ići na dogovor.....ako hoće ponuditi otpis neka ga predlože bez smicalica..

Ok! Napisala sam im u dopisu da necu to uplacivati i upitala sam ih zasto jedino oni to traze i nabrojala sam im sve druge koji to ne traze. Ne samo da sam se dopisivala sa njima vec sam sa 3 osobe telefonski razgovarala. Prva zena je samo mljela svoje i na svako moje pitanje nije mi ponudila odgovor vec je mljela nesto trece, ja sam forsirala na odgovorima za svoja pitanja, ali niti na jedno mi nije ponudila razuman odgovor i na kraju mi je zena rekla dovidjenja i POKLOPILA MI JE SLUSALICU, a bila sam smirena u razgovoru, pristojna i ljubazna. I onda sam ja izgubila zivce i zvala ponovno i trazila ime i prezime osobe koja mi je poklopila slusalicu da ju zelim prijaviti trazila sam i vlasnika tvrtke EOS MATRIX, inace svi oni se predstavljaju i imenom i prezimenom. Ja sam stvarno u stanju otici kod njih i ne izac van dok ne razgovaram sa odgovornom osobom te firme. I nadalje ČUDNO mi je da oni ne znaju da mj iznos koji izdvajam  za kredit mi se skida redovito OVRHOM sa mog ovrsenog tekuceg racuna vec mi nudi neki novi plan otplate tog kredita ja im kazem pa to je ovrseno vec i pitam ju sto bi onda povukli ovrhu, uopce ne zna da je to ovrseno i ne zna vise sto bi mi rekla. Sada cu zvati RBA koja me ovrsila a onda to prodala EOSU, uopce mi nije jasno ako me RBA ovrsila zasto je to nakon ovrhe proslijedila EOSU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ne vidim razlog zašto bi oni vama ponudili nagodbu na lijepe oči, a vi niste napravili ono što su oni tražili od vas.

Drugo, Eos nije tvrtka koja vama nudi neke usluge, vi ste njihov dužnik i ukoliko u razgovoru agent smatra da ne napredujete prema pozitivnom rješenju, on ni ne mora nastaviti razgovor sa vama i može vam poklopiti, ne vidim čemu ljutnja, ionako će vas ponovo uskoro nazvati neki drugi agent, a traženje da vam se javi vlasnik eosa, to valjda i sami znate da nećete s njime razgovarati.

Treće, da bi vam oni ponudili neku nagodbu dok vam se skida ovrhom neki iznos, vi se morate nagoditi da plaćate namanje duplo toliko da bi došli do nekog dogovora.

A RBA kao i ostale banke prodaju loše kredite zbog plaćanja rezervi HNBu i time si sređuju bilancu i prostor za plasiranje novih kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Klon je napisao:

Prvo ne vidim razlog zašto bi oni vama ponudili nagodbu na lijepe oči, a vi niste napravili ono što su oni tražili od vas.

Drugo, Eos nije tvrtka koja vama nudi neke usluge, vi ste njihov dužnik i ukoliko u razgovoru agent smatra da ne napredujete prema pozitivnom rješenju, on ni ne mora nastaviti razgovor sa vama i može vam poklopiti, ne vidim čemu ljutnja, ionako će vas ponovo uskoro nazvati neki drugi agent, a traženje da vam se javi vlasnik eosa, to valjda i sami znate da nećete s njime razgovarati.

Treće, da bi vam oni ponudili neku nagodbu dok vam se skida ovrhom neki iznos, vi se morate nagoditi da plaćate namanje duplo toliko da bi došli do nekog dogovora.

A RBA kao i ostale banke prodaju loše kredite zbog plaćanja rezervi HNBu i time si sređuju bilancu i prostor za plasiranje novih kredita.

Gospon Klon, sto sada Vi meni zelite reci da bi ja trebala izvrsiti minimalnu inicijalnu uplatu? Jel pricamo svi o tome da je to prekid zastare. Zasto im to treba ako zelim platit cijeli dug umanjen za cca 30% ODMAH u roku 5 dana. U cemu oni imaju problem?! Ili necu nikada platiti ako pokrenem osobni bankrot nece doc na red a ja se tada vise necu nagadjat jer tada vise necu imat spremnu gotovinu. Onda je njima svejedno ocu li ja ili necu platit ne razumijem ih. 

Ja nisam njihov duznik ja sam njihov klijent kao sto sam bila klijent BANKE.

Ne razumijem onaj dio sto ste mi napisali pod trece.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Spitfire je napisao:

Je, u slučaju da se radi o dugu za koji još nije pokrenuta ovrha. Zato sam vas i pitao iznad o kakovom se dugu radi.

Da, radi se o dugu koji nije jos ovrsen. Njega zelim platit ODMA razumnim otpisom i zato ne zelim platit pisljivu inicijalnu uplatu od 300 kn.

 

Imam ja i ovrsen dug od Eos i njega zelim platit ODMAH sa razumnom nagodbom da mi skinu ovrhu i da si kazemo dovidjenja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Marta01 je napisao:

Da, radi se o dugu koji nije jos ovrsen. Njega zelim platit ODMA razumnim otpisom i zato ne zelim platit pisljivu inicijalnu uplatu od 300 kn.

OK, ali da manje vrludate sa vrstom dugova i par agencija za naplatu potraživanja, možda bi se dalo skontati o čemu se zapravo radi. A navodite dopise i pozive, te onda

prije 14 sati , Marta01 je napisao:

I nadalje ČUDNO mi je da oni ne znaju da mj iznos koji izdvajam  za kredit mi se skida redovito OVRHOM sa mog ovrsenog tekuceg racuna vec mi nudi neki novi plan otplate tog kredita ja im kazem pa to je ovrseno vec i pitam ju sto bi onda povukli ovrhu, uopce ne zna da je to ovrseno i ne zna vise sto bi mi rekla. Sada cu zvati RBA koja me ovrsila a onda to prodala EOSU, uopce mi nije jasno ako me RBA ovrsila zasto je to nakon ovrhe proslijedila EOSU

i naravno da će vam Klon odgovoriti kako je. S pravom jer za takav dug nema veze bi li ili ne uplatili nešto.

Da remiziramo,

Prije 21 minuta, Marta01 je napisao:

Da, radi se o dugu koji nije jos ovrsen. Njega zelim platit ODMA razumnim otpisom i zato ne zelim platit pisljivu inicijalnu uplatu od 300 kn.

za ovakav dug bilo kakovom uplatom priznajete isti i dolazi do prekida zastarnog roka, a prema citiranom članku ZOO. S time da ste u svim tim komunikacijama s njima morali pripaziti na izjave jer i tako ste mogli priznati isti te im dati vremena da vas gnjave i dalje te otpile ako i kad hoće. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Spitfire je napisao:

OK, ali da manje vrludate sa vrstom dugova i par agencija za naplatu potraživanja, možda bi se dalo skontati o čemu se zapravo radi. A navodite dopise i pozive, te onda

i naravno da će vam Klon odgovoriti kako je. S pravom jer za takav dug nema veze bi li ili ne uplatili nešto.

Da remiziramo,

za ovakav dug bilo kakovom uplatom priznajete isti i dolazi do prekida zastarnog roka, a prema citiranom članku ZOO. S time da ste u svim tim komunikacijama s njima morali pripaziti na izjave jer i tako ste mogli priznati isti te im dati vremena da vas gnjave i dalje i otpile ako i kad hoće. 

Znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Marta01 je napisao:

I kako onda da se covjek dogovori sa agencijom 

nikako...oni se dogovaraju sa tobom :) ....šalim se......

jednostavno ponudiš im nešto...priložiš nekih potvrda gdje dokažeš da si u lošoj situciji (npr. mala plaća,veliki dugovi)...kažeš da razmišljaš o pokretanju stečaja....da nemaš nekretnine/pokretnine....i čekaš odgovor....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Mister-X je napisao:

nikako...oni se dogovaraju sa tobom :) ....šalim se......

jednostavno ponudiš im nešto...priložiš nekih potvrda gdje dokažeš da si u lošoj situciji (npr. mala plaća,veliki dugovi)...kažeš da razmišljaš o pokretanju stečaja....da nemaš nekretnine/pokretnine....i čekaš odgovor....

Sve sam to prilozila, sve to rekla, pozalila se na svoj zivot, spomenula da sam vec obavila inf razg u fini za stecaj da nema druge. I ponude mi 11% otpisa za neovrsen dug i 3% otpisa za ovrsen dug. Oprostite, ali meni je to zafrkancija samnom i mojim dugom 11% i 3%

 

Nitko ne pise da je postigao nekakav otpis od cca 30% do 50% sa Eos Matrix i sve lijepo cisto sa njima zavrsio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Marta01 je napisao:

morala sam

Niste.

Prije 8 minuta, Marta01 je napisao:

I kako onda da se covjek dogovori sa agencijom 

Jednostavno. Nemam pojma o kakovom dugu govorite niti sam ja vama išta dužan. Ukoliko i dalje smatrate da sam vam i dalje nešto dužan, pošaljite mi nekakvu papirologiju o istom te namjeru otpisa djela istoga. I dalje na ignore. Eventualno se nekad javit na poziv, sve što sam imao za reći o tome već sam rekao/poslao dopis te čekam odgovor s naglaskom o namjeri.

Nikakvi dokazi o teškom životu i sličnom njih ne zanimaju, osim toliko da saznaju na koji bi se način mogli naplatiti.

Prije 9 minuta, Marta01 je napisao:

Nitko ne pise da je postigao nekakav otpis od cca 30% do 50% sa Eos Matrix i sve lijepo cisto sa njima zavrsio

Ni neće, baš zbog ovog što sam iznad napisao. Uglavnom svi nasjednu na to, posudite, uplatite bar nešto, neka vam otac (sin, brat ili bilo tko već) uplati u vaše ime bar nešto pa ćemo se dogovoriti. Aha.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Spitfire je napisao:

Niste.

Jednostavno. Nemam pojma o kakovom dugu govorite niti sam ja vama išta dužan. Ukoliko i dalje smatrate da sam vam i dalje nešto dužan, pošaljite mi nekakvu papirologiju o istom te namjeru otpisa djela istoga. I dalje na ignore. Eventualno se nekad javit na poziv, sve što sam imao za reći o tome već sam rekao/poslao dopis te čekam odgovor s naglaskom o namjeri.

Nikakvi dokazi o teškom životu i sličnom njih ne zanimaju, osim toliko da saznaju na koji bi se način mogli naplatiti.

Ni neće, baš zbog ovog što sam iznad napisao. Uglavnom svi nasjednu na to, posudite, uplatite bar nešto, neka vam otac (sin, brat ili bilo tko već) uplati u vaše ime bar nešto pa ćemo se dogovoriti. Aha.

 

Sve u svemu spitfire u pravu ste, ali ja se kao borim s njima da dodjem do cilja koji meni odgovara dok imam energije i dok ne odustanem. Stignem ih stavit i na ignore i na zastaru i tu je jos opcija osobni bankrot

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

I mene zanima rasplet sage EOS. Naime dug iz 2012., puštena zadužnica 2013., također i odvjetnička ovrha 2014., EOS otkupio 2017., a neki dan stiže pismo namjere sa nevjerojatno malom cifrom kojom, ukoliko platim do 05.04, smatraju dug u potpunosti otplaćen. Super, ali ono što mene zanima jel netko doživio da EOS povuče ovrhe sa računa nakon toga, pogotovo jer se nisu upisali kao novi ovrhovoditelj? Ne bi htjela platiti trostruko, a ne javljam im se na telefon uopće jer znam kako love u mutnom.

Hvala unaprijed.

Gita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Gita80 je napisao:

Poštovani,

I mene zanima rasplet sage EOS. Naime dug iz 2012., puštena zadužnica 2013., također i odvjetnička ovrha 2014., EOS otkupio 2017., a neki dan stiže pismo namjere sa nevjerojatno malom cifrom kojom, ukoliko platim do 05.04, smatraju dug u potpunosti otplaćen. Super, ali ono što mene zanima jel netko doživio da EOS povuče ovrhe sa računa nakon toga, pogotovo jer se nisu upisali kao novi ovrhovoditelj? Ne bi htjela platiti trostruko, a ne javljam im se na telefon uopće jer znam kako love u mutnom.

Hvala unaprijed.

Gita

e da je Marti ovo doživjet :) ...ako ste dobili obavijesti iz kojih je vidljivo da su to otkupili i ponudii su ti cifru s kojom se smatra da ste dug u potpunosti podmirili i to bude dokumentirano nazovite ih i dogovorite ako možete to platiti.....ne bi trebalo biti problema....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Mister-X je napisao:

e da je Marti ovo doživjet :) ...ako ste dobili obavijesti iz kojih je vidljivo da su to otkupili i ponudii su ti cifru s kojom se smatra da ste dug u potpunosti podmirili i to bude dokumentirano nazovite ih i dogovorite ako možete to platiti.....ne bi trebalo biti problema....

Poanta je u tome da imam iskustvo sa njima od prije (sitni dug bez blokade na fini) pa sam ih dočekala spremna tj.nisam se javljala na pozive niti imala ikakav oblik komunikacije sa njima tako da, realno, smatram da im je ovo zadnja slamka spasa :)

Hvala na odgovoru, ali uistinu trebam nekoga tko je doživio išta pošteno od EOS-a ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Gita80 je napisao:

Poanta je u tome da imam iskustvo sa njima od prije (sitni dug bez blokade na fini) pa sam ih dočekala spremna tj.nisam se javljala na pozive niti imala ikakav oblik komunikacije sa njima tako da, realno, smatram da im je ovo zadnja slamka spasa :)

Hvala na odgovoru, ali uistinu trebam nekoga tko je doživio išta pošteno od EOS-a ?

Evo dio sage, jutros su me zvali i nakon mog moljakanja i cijenkanja, nude mi otpis 30% za dug koji NIJE OVRSEN. Zadovoljna sam i prihvacam i placam u roku 30 dana. Cekam njihovo pismo namjere na kucnu adresu sve smo dogovorili.

Nazalost za OVRSENI DUG i dalje stoje  otpis samo 3%, ne samo to vec su me pitali bi li mogla ja toga malo vise mjesecno njima uplacivati a ne tih bijednih 1/4. 

Koliko su Vama Gita oprosta ponudili za ovrseni dug i zasto su Vam ga ponudili, nemate nikakva primanja? 

Kakvo lose iskustvo imate sa neovrsenim dugom?

I mene zanima da li mogu nastupiti problemi nakon otplate cijele ovrhe i povlacenje zaduznice i blokade sa njihove strane...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Marta01 je napisao:

Evo dio sage, jutros su me zvali i nakon mog moljakanja i cijenkanja, nude mi otpis 30% za dug koji NIJE OVRSEN. Zadovoljna sam i prihvacam i placam u roku 30 dana. Cekam njihovo pismo namjere na kucnu adresu sve smo dogovorili.

Nazalost za OVRSENI DUG i dalje stoje  otpis samo 3%, ne samo to vec su me pitali bi li mogla ja toga malo vise mjesecno njima uplacivati a ne tih bijednih 1/4. 

Koliko su Vama Gita oprosta ponudili za ovrseni dug i zasto su Vam ga ponudili, nemate nikakva primanja? 

Kakvo lose iskustvo imate sa neovrsenim dugom?

I mene zanima da li mogu nastupiti problemi nakon otplate cijele ovrhe i povlacenje zaduznice i blokade sa njihove strane...

 

 

 

 

Ajmo ispočetka da bude shvatljiviji moj strah.

U početku bijaše 20.000 kn duga Dinersu. Godinu nakon izvansudske nagodbe oni meni puštaju zadužnicu na 50.000 kn koja (4,5 godina kasnije) i dalje stoji na računu. Godinu nakon toga ovrha za isto to od odvjetnika sjeda na račun sa iznosom 28.515,43 kn. Prošle godine javlja EOS da je otkupio 32.526,61, a sad mi nude da podmirim 21.142,30 kn do 5.4. i time da se dug smatra otplaćenim. Navodno su to poslali na moj zahtjev iako ja niti riječi sa njima razmijenila nisam. Pokušavam saznati na sve strane da li postoji neka mogućnost da se taj dug obriše kad oni to tako odjednom svojevoljno nude. No, kako god bilo svjesna sam da je moj dug i prihvatljiv mi je iznos jedino me brine šta će biti ukoliko EOS ne povuče ovrhe.

Što se tiče prošlog neovršenog duga, platila sam im cifru koju su naveli kao otkupljenu, a za kamate sam rekla nek se obrate nekom drugom jer ja to ne bum platila. Više me nisu za to nikad zvali ?

uređeno: od Gita80
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Gita80 je napisao:

Ajmo ispočetka da bude shvatljiviji moj strah.

U početku bijaše 20.000 kn duga Dinersu. Godinu nakon izvansudske nagodbe oni meni puštaju zadužnicu na 50.000 kn koja (4,5 godina kasnije) i dalje stoji na računu. Godinu nakon toga ovrha za isto to od odvjetnika sjeda na račun sa iznosom 28.515,43 kn. Prošle godine javlja EOS da je otkupio 32.526,61, a sad mi nude da podmirim 21.142,30 kn do 5.4. i time da se dug smatra otplaćenim. Navodno su to poslali na moj zahtjev iako ja niti riječi sa njima razmijenila nisam. Pokušavam saznati na sve strane da li postoji neka mogućnost da se taj dug obriše kad oni to tako odjednom svojevoljno nude. No, kako god bilo svjesna sam da je moj dug i prihvatljiv mi je iznos jedino me brine šta će biti ukoliko EOS ne povuče ovrhe.

Što se tiče prošlog neovršenog duga, platila sam im cifru koju su naveli kao otkupljenu, a za kamate sam rekla nek se obrate nekom drugom jer ja to ne bum platila. Više me nisu za to nikad zvali ?

Zaduznica kod diners kartice?

Znaci izvrsili ste uplatu EOSU a da niste zaprimili nekakav pravno obvezujuc dokument na kojem se navodi sto i koliko i nakon toga potvrdu da je dug zatvoren i da oni nemaju potrazivanja?

Za ovo ovrseno pretpostavljam da ste dobili takav otpis (sto meni i nije tako puno) iz razloga jer su 2., 3., 4., u redu cekanja ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Marta01 je napisao:

Zaduznica kod diners kartice?

Znaci izvrsili ste uplatu EOSU a da niste zaprimili nekakav pravno obvezujuc dokument na kojem se navodi sto i koliko i nakon toga potvrdu da je dug zatvoren i da oni nemaju potrazivanja?

Za ovo ovrseno pretpostavljam da ste dobili takav otpis (sto meni i nije tako puno) iz razloga jer su 2., 3., 4., u redu cekanja ?

Prvi EOS je bio za mali dug bez ovrhe i tada sam razgovarala sa njima dok nisam platila dug. Po izvršenom plaćanju sam im poslala potvrdu uz popratni tekst da sve naknadne kamate ne smatram svojim dugim te da je što se mene tiče dug riješen. Više me nisu kontaktirali nakon toga.

Diners je priča nakon toga i uključuje aktivirane instrumente plaćanja što je u ovom slučaju bila bjanko zadužnica. To je saga koju sad tek trebam završiti, ali sve mi se čini da bum pionir u tom području ?

uređeno: od Gita80
Autocorrect fail
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Gita80 je napisao:

Prvi EOS je bio za mali dug bez ovrhe i tada sam razgovarala sa njima dok nisam platila dug. Po izvršenom plaćanju sam im poslala potvrdu uz popratni tekst da sve naknadne kamate ne smatram svojim dugim te da je što se mene tiče dug riješen. Više me nisu kontaktirali nakon toga.

Diners je priča nakon toga i uključuje aktivirane instrumente plaćanja što je u ovom slučaju bila bjanko zadužnica. To je saga koju sad tek trebam završiti, ali sve mi se čini da bum pionir u tom području ?

Samo mi odgovorite zasto su Vam ponudili takav otpis u slucaju jednokratne uplate? Da li su prvi u redu naplate i da li imate redovita primanja na ovrseni tekuci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Marta01 je napisao:

Samo mi odgovorite zasto su Vam ponudili takav otpis u slucaju jednokratne uplate? Da li su prvi u redu naplate i da li imate redovita primanja na ovrseni tekuci?

Ne znam zašto. Diners je drugi u redu, a primanja nemam već godinama. Otkako je račun u blokadi nisam imala primanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Gita80 je napisao:

Ne znam zašto. Diners je drugi u redu, a primanja nemam već godinama. Otkako je račun u blokadi nisam imala primanja

Zato su Vam ponudili veci otpis, nema primanja i nisu niti 1. u redu cekanja. 

I obzirom na sve PREMALO su Vam ponudili, ne zanosite se time, cekajte jos!

Meni je PBZ ponudila otpis 70% duga, bili su 3. u redu naplate, imam kontinuitet primanja i dosli bi na red za cca 6-7 godina i bez obzira na sve samovoljno su mi ponudili otpis 70%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
prije 13 sati , Jure2010 je napisao:

Mogu li i ja dobit taj mail,dobio sam ponudu za otpis dijela duga pa me zanima zna li neko kako to klapa u praksi

Jure,privatne poruke služe kad trebaš nešto pitati,a previše ti je osobno za javni dio foruma....i taj odgovor osobi kojoj sam dao je za tu osobu..svaki slučaj je za sebe....ako imaš problema sa javnim iznošenje svog slučaja možeš mi poslati poruku..pa ti odgovorim....ako je opčenito,onda možeš i ovdje....više ljudi ,dobit češ više odgovora......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nedavno sam dobio ponudu od Svea ekonomi doo otpis duga od 35% ako platim novce u tekucem mjesecu. Međutim sve je zaplelo oko izdavanje pisama namjere pa sam kontaktirao kolegu odvjetnika u jednoj banci u ZG.

U jednom paragrafu gdje se navodi što će tvrtka uraditi po uplati se navodi samo "Vjerovnik se obvezuje  zaustaviti sve prethodno zapocete pravne radnje u smislu naplate dugovanja prema dužniku na temelju ugovora o prekoračenju po računu br. xxx"

Dok Zagrebačaka banka u svom pismu namjere decidirano navodi da ce se "preostali dug otpisati ......"

 

Druga bitna stvar je, da navedeno pismo namjere neće da ovjere kod javnog bilježnika, ovjera njihovog potpisa i pecta. Na pismu namjere nema navedeno ime i preyime osobe koja potpisuje nego samo potpis u obliku faksimila.

Odvjetnik mi je rekao da me mogu opet tuyiti ili prodati moj dug drugome i da taj diskont je samo navlakuša da nesto uplatim a da seoni nece dryati ponude.

 

Kakva su iskustva drugih..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Druka je napisao:

U jednom paragrafu gdje se navodi što će tvrtka uraditi po uplati se navodi samo "Vjerovnik se obvezuje  zaustaviti sve prethodno zapocete pravne radnje u smislu naplate dugovanja prema dužniku na temelju ugovora o prekoračenju po računu br. xxx"

Dok Zagrebačaka banka u svom pismu namjere decidirano navodi da ce se "preostali dug otpisati ......"

Ako je Zagrebačka banka prodala svoje potraživanje Svea ekonomi, tada je posve nevažno što piše u njenom pismu namjere, jer ona više nije ovlaštena tražiti naplatu po toj osnovi.

, Druka je napisao:

Druga bitna stvar je, da navedeno pismo namjere neće da ovjere kod javnog bilježnika, ovjera njihovog potpisa i pecta. Na pismu namjere nema navedeno ime i preyime osobe koja potpisuje nego samo potpis u obliku faksimila.

Odvjetnik mi je rekao da me mogu opet tuyiti ili prodati moj dug drugome i da taj diskont je samo navlakuša da nesto uplatim a da seoni nece dryati ponude.

Vam je u interesu da podmirite dug i da pri tome platite što manje. Prema tome, pokušajte se dogovoriti i postignuti dogovor sastaviti u obliku sporazuma o otplati duga. U sporazumu jasno dogovorite, što ste dužni podmiriti i u kojem roku, odnosno za koje postupke i kada se oni obvezuju povući ovršne prijedloge sa naplate i predložiti obustavu.

Oni tražbinu također mogu prodati nekome trećem vjerovniku, a to znači da tog trećeg vjerovnika obvezuje ovako sklopljeni sporazum prethodnog vjerovnika (tj. drugog vjerovnika Svea ekonomi) jer on stupa u postupak u stanju u kojem ga zatekne prilikom kupnje tražbine.

uređeno: od Borbena7
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija