Jump to content

Amex- vraćanje duga


KiaraM

Preporučene objave

Poštovani!

Imam problema sa Amex karticom, ne mogu više plaćati račune jer sam nezaposlena,dvije male bebe, a do sad uvijek uredan platiša. Zvala sam već njihov odjel naplate i rekli su mi da su reprogrami trenutno zamrznuti i da ne znaju kad će ih opet odobriti, žena je zapisala moje podatke i rekla da će me kontaktirati ako se bude znalo do kraja mjeseca, a ako ne da ćemo dogovoriti kako vraćati dug. Što mislite da li da pričekam ili da ih zovem jer uskoro je kraj mjeseca, ja taj dug želim vraćati i ne želim da pokrenu ovrhu. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KiaraM je napisao:

Ne želim ovrhu, samo me zanima da li osim reprogrami ima i drugih opcija vraćanja duga. Ja sam već predložila da uplaćujem 3000- 4000 kn mjesečno!

uplaćuj im svotu koju možeš. izbječi češ ovrhu.

svota koju uplatiš  možda pokrije kamate.  zakonske  kammate su oko 8% godišnje na  dug.

čuvaj uplatnice.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oko 24 mjeseci!

 

Zašto se može dogovoriti obročna otplata tek nakon raskida?

 

Ja sam tu već i kamate pribrojila!

 

Još samo da pitam kako se točno izračunavaju kamate, da nisam nešto krivo izračunala?

 

I da pitam još da li NETKO ima iskustva s raskidom ugovora sa Amexom?

uređeno: od KiaraM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, KiaraM je napisao:

I da pitam još da li NETKO ima iskustva s raskidom ugovora sa Amexom?

Zakonska zatezna kamata je trenutno 7,09% mjesečno, a teško da će u skorije vrijeme biti veća od 8%! Znači da ako je dug 50000 kn godišnja zatezna kamata je oko 4000 kuna! Poslovna politika svake pravne osobe pa i kartičarske kuće je stvar vodstva te pravne osobe pa je teško reći zašto čine ovo ili ono naročito ako klijentu to baš ne izgleda logično! Pretpostavljam da kad izvršite dvije tri uplate u iznosu kako ste naveli neće pokretati ovrhu, a naročito ako im se obratite pismom namjere! Telefonskom komunikacijom sa trećerazrednim referentima obično nećete dobiti pravu informaciju! Ako se i odluče na ovrhu neće to učiniti u kratkom roku! :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekla mi je da se 1 mjesečno možemo čuti kako mogu vracati, molila sam ju da ne pokrenu ovrhu, rekla je da nece, da se možda zaposlim pa ću moći više vraćati. Jedino mi nije jasno zašto kod raskida ugovora kad sve dospjele tražbine i kamate stignu na naplatu može doći do obročne otplate, a sad nema te mogućnosti i rekla mi je da do raskida bolje da ne dođe, valjda zbog kamata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , KiaraM je napisao:

Sad sam zvala Amex, rekla je žena da ništa od reprograma,niti od obročne otplate,da uplaćujem koliko mogu pa da ćemo vidjeti, a tek ako dođe do raskida ugovora,sve rate dolaze na naplatu i kamate onda se može dogovarat obročna otplata. Da li je NETKO bio u takvoj situaciji?

Ja sam bila u takvoj situaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , KiaraM je napisao:

Kako izgleda pismo namjere?

Običan dopis vjerovniku, kojeg započnete sa "Poštovani! Zbog životne situacije u kojoj sam se našla došlo je do nemogućnosti redovnog...................! Pa onda napišete da želite riješiti dugovanje bez dodatnih troškova izuzev kamata pa predlažete..........! Možete i napisati da ste u kontaktu sa njihovom zaposlenicom xxxxxxxxx i da ste već počeli otplatu u predloženim rokovima te da ste otplatili xxxxx novaca! Na kraju napišite otprilike da se nadate da će vam omogućiti da problem riješite na predloženi način u skladu sa dobrim poslovnim običajima! 

Zatezne kamate vam ionako već računaju jer se one računaju zbog kašnjenja pa nije potrebna ovrha! Ovrhom bi samo bili izloženi dodatnim troškovima odvjetnika i javnog bilježnika pa bi bilo dobro da to izbjegnete! Osoba sa kojom kontaktirate vjerojatno ima ograničene ovlasti pa vam i ne može dati potpuno točne informacije ali je dobro da i sa njom komunicirate!:ideja:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, KiaraM je napisao:

 

2014. sam 3 mjeseca radila bez plaće, poslodavca je iznenadila gospodarska kriza, a paralelno sa mojom krizom i moj bračni drug je ostao bez posla i njegova firma je zatvorila vrata naglo nepredviđeno. Moja plaća je uvijek bila pod kreditima tako smo funkcionirali u braku. Bila sam očajna jer nisam tip koji ne vraća svoje dugove. Ali sam se vrlo brzo prilagodila novonastaloj situaciji. Nisam nikome ništa više plaćala. Čekala sam rješenje svoje situacije. Razmišljala sam o tome da uplaćujem po svakom dugu po malo, ali sam i od toga odustala jer od sitnih uplata nikakve koristi. AMEX-a sam se najmanje bojala. AMEX i PBZ nije radio nikakav pritisak na mene. Nisam čak niti nikada obraćala pažnju na kamate, nisu me opterećivale nisu bile tako visoke. AMEX me ovršio tek nakon 2 godine. Sjedili su na ovršenom računu cca 4 mj. nakon čega su mi dobrovoljno ponudili nagodbu o jednokratnoj uplati i otpisu VELIKOG DIJELA DUGA. Pisala sam im često mejlom "pisma namjere i isprike", kontaktirala sam često sa svojom osobnom bankaricom i tražila reprograme svih dugova.

Opustite se, plaćat ćete kako ćete moći. Nije kraj svijeta niti ako Vas ovrše i tada postoji nada da ćete to riješiti na lakši način nego da ste sve plaćali redovnim tempom. Jedino što ne znam da li je i AMEX počeo prodavati svoja nenaplativa potraživanja Agencijama za naplatu, eh to je druga priča :) Prije 2 godine nisu.

Ja uopće ne vidim problem u Vašoj situaciji. Imate jako veliki dug na AMEX-u, ali ste i spremni popriličan iznos mjesečno izdvajati, tako da mislim da Vi nećete imati problema sa pokretanjem ovršnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Marta01 je napisao:

2014. sam 3 mjeseca radila bez plaće, poslodavca je iznenadila gospodarska kriza, a paralelno sa mojom krizom i moj bračni drug je ostao bez posla i njegova firma je zatvorila vrata naglo nepredviđeno. Moja plaća je uvijek bila pod kreditima tako smo funkcionirali u braku. Bila sam očajna jer nisam tip koji ne vraća svoje dugove. Ali sam se vrlo brzo prilagodila novonastaloj situaciji. Nisam nikome ništa više plaćala. Čekala sam rješenje svoje situacije. Razmišljala sam o tome da uplaćujem po svakom dugu po malo, ali sam i od toga odustala jer od sitnih uplata nikakve koristi. AMEX-a sam se najmanje bojala. AMEX i PBZ nije radio nikakav pritisak na mene. Nisam čak niti nikada obraćala pažnju na kamate, nisu me opterećivale nisu bile tako visoke. AMEX me ovršio tek nakon 2 godine. Sjedili su na ovršenom računu cca 4 mj. nakon čega su mi dobrovoljno ponudili nagodbu o jednokratnoj uplati i otpisu VELIKOG DIJELA DUGA. Pisala sam im često mejlom "pisma namjere i isprike", kontaktirala sam često sa svojom osobnom bankaricom i tražila reprograme svih dugova.

Opustite se, plaćat ćete kako ćete moći. Nije kraj svijeta niti ako Vas ovrše i tada postoji nada da ćete to riješiti na lakši način nego da ste sve plaćali redovnim tempom. Jedino što ne znam da li je i AMEX počeo prodavati svoja nenaplativa potraživanja Agencijama za naplatu, eh to je druga priča :) Prije 2 godine nisu.

Ja uopće ne vidim problem u Vašoj situaciji. Imate jako veliki dug na AMEX-u, ali ste i spremni popriličan iznos mjesečno izdvajati, tako da mislim da Vi nećete imati problema sa pokretanjem ovršnog.

Marta01 , hvala Vam, malo mi je lakše!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Marta01 je napisao:

Sjedili su na ovršenom računu cca 4 mj. nakon čega su mi dobrovoljno ponudili nagodbu o jednokratnoj uplati i otpisu VELIKOG DIJELA DUGA.

Jedino što ne znam da li je i AMEX počeo prodavati svoja nenaplativa potraživanja Agencijama za naplatu, eh to je druga priča Prije 2 godine nisu.

prodaju....međutim i dalje imaju prema nekima praksu da prvo ponude dužniku veliki popust za jednokratnu uplatu te tek nakon toga prodaju,ako se ne pristane na to.....to je za svaku pohvalu od njih,a ne kao neki da prodaju u bescjenje ,a dužniku to ne ponude...

 

prije 6 sati , KiaraM je napisao:

Jedino mi nije jasno zašto kod raskida ugovora kad sve dospjele tražbine i kamate stignu na naplatu može doći do obročne otplate

postala si im nepouzdan klijent i ako ne možeš platiiti raskidaju ugovor i tad sve moraš platiti odjednom....međutim imaš sreče jer oni ipak izlaze u susret oko obročne otplate i bolje ti je da ih pitaš da ti predlože minimum otplate ,možda bude manje njego ti što bi predložila...i neće pokretati ovrhu ako se dogovoriš.....ali karticu zaboravi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me još informativno, ako dođe do ovrhe u slučaju kad se zaposlim, koliko od plaće smiju uzimati i da li treba otvoriti zaštićeni račun pa da mi tamo sjeda plaća ili kako drugačije. I još kada se radi o ovrhi novčanih tražbina, ne diraju u nekretnine ako im se ovo redovito podmiruje. Ispravite me ako griješim. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne,mene zanima, ako mi blokiraju tekući, da li će mi i master zblokirati jer sa tekućeg mi uzimaju sredstva za master i kako to riješiti da troškove po masteru redovno podmirujem, sa zaštićenog racuna ili kako? I da li oni imaju pravo blokirati master ili samo tekući jer dugujem Americanu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija