Jump to content

Svečana uniforma?


petar2013

Preporučene objave

, petar2013 je napisao:

Pitanje u svezi svečane uniforme. Da li je itko od vas u mirovini ima?
Kome se obratiti za istu?
Konkretno me zanima policijska.
Bio je neki pravilnik o tome ali to nigdje ne mogu više pronaći. Uglavnom, koliko znam imamo pravo na istu, e sad... svakim satom se mijenjaju zakoni i pravilnici pa...

Vodiš da ni aktivni u službi nemaju svu i kvalitetnu odoru kakvu bi trebali imati, a ne da bi nama u mirovini dali svečanu. 

Policajci u poderanoj odjeći i obući po ulicama vrše službu. 

Osobno jedino što sam dobio i to jer sam nažicao je maica, jakna i kapa s obilježjima udruge sjp u kojoj sam bio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Pitanje u svezi svečane uniforme. Da li je itko od vas u mirovini ima?
Kome se obratiti za istu?
Konkretno me zanima policijska.
Bio je neki pravilnik o tome ali to nigdje ne mogu više pronaći. Uglavnom, koliko znam imamo pravo na istu, e sad... svakim satom se mijenjaju zakoni i pravilnici pa...

Nosit možeš ako je imaš.

"Članak 50.Umirovljeni policijski službenici imaju pravo na nošenje svečane policijske odore u svečanim prigodama i u dane državnih praznika."

jedino je ne možeš zadužit niti kupit.

prije 4 sati , Draganec je napisao:

Misljenja sam da ne postoji Uredba za Mup u vezi svecanih uniformi. Da je i kupis, nabavis mora postojati Uredba, Pravilnik. Za HV postoji Uredba. E sad da li se ista odnosi i na MUP ne znam.

 

Postoji uredba (ne mogu zadnju otvorit)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogli su bar dati mogućnost da se kupi, naravno sa dokumentacijom, svečana uniforma za policiju, pa bi se moglo (cijene prenapuhane općenito) polako pokupovati kompletna uniforma.
Ovo za HV je OK, dobro cijene su sigurno napuhane po običaju, bar čovjek može doći do svečane uniforme.
Inače, imam običnu uniformu policije i znam da je ne smijem oblačiti ni u svečanim prilikama, to je po meni isto glupost gledano naspram drugih zemalja gdje je to ponos i čast. Od Švicarske do Amerike smiješ čak i kad nisu svečanosti obući uniformu, naravno moraš imati dokaz da je smiješ obući, i hodati u njoj kud hoćeš. Prijatelj mi je u Švicarskoj ostao 100% invalid na vojnoj vježbi i ne skida nikada uniformu. Čak mu i policajci salutiraju kad naiđe u invalidskim kolicima.
A preostaje nam jedino žicanje okolo i snalaženje kako tko zna i umije. Kažem, mogli su bar dati mogućnost kupovine, znam prvo za sebe da bi bilo mi teško kupiti odjednom, ali... i tu smo zakinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija